Parçalı bulutlu
 • EURO 6.04
 • DOLAR 5.32

AKP Milletvekili Dr. Derya Bakbak’tan teşekkür

Hareketli Manşet - 29 Ocak 2019 00:26 A A

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) üyesi Dr. Derya Bakbak, “Gazi şehrimiz bir kez daha gönlünü açtı; Cumhurbaşkanımızı büyük bir sevgiyle ve coşkuyla bağrına bastı” dedi, tüm Gaziantep’e teşekkür etti.

Dr. Derya Bakbak, Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı için Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temaslarını değerlendirdi.

26 Ocak tarihinin Gaziantep için önemli olduğuna dikkat çeken Bakbak, “86 yıl önce 26 Ocak günü Gazi şehrimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü karşıladı. Tarih bir kez daha tekerrür etti. Gazi şehrimiz bu kez Başkomutanını ağırladı. Bu ağırlamada bir kez daha gurur duyduk hemşehrilerimizle. Çünkü Gaziantep var gücüyle gösterdi liderinin arkasında dimdik durduğunu.

Özellikle Aday Tanıtım Toplantımız sırasında salona sığmayan binler; kış demeden, soğuk demeden salon dışında Liderimizi dinledi. Cumhurbaşkanımız bağrına basan hemşehrilerimizin yüreklerine sağlık.” dedi.

Dr. Bakbak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aday Tanıtım Toplantısında Gaziantep için önemli açıklamalar yaptığını aynı zamanda ülke gündemine ilişkin önemli mesajlar verdiğinin altını çizdi.

Bakbak sözlerini şöyle sürdü:

“Cumhurbaşkanımız hükümetlerimiz döneminde Gaziantep’e yapılan yatırım miktarını 35 katrilyon olarak açıkladı. Eğitimden sağlığa, ticaretten turizme, ulaşımdan altyapıya her alanda Gaziantep için var gücümüzle çalıştık.

Eğitimde 10 bin 830 adet yeni derslik inşa ettik. Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum inşa ettik.

Millet bahçesi projesinin en güzellerinden biri Gaziantep’te yapılıyor.

Şehrimize son 16 yılda 19’u hastane olmak üzere toplam 80 adet sağlık tesisi inşa ettik. Aralarında bin 875  yataklı şehir hastanemizin de bulunduğu 6 sağlık tesisimizin inşası devam ediyor.

Uzun uzun yaptıklarımızı anlatmayacağız ama Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi bu bizim Gaziantep’e olan aşkımızı gösteriyor. Bu bizim Gaziantep’e olan hizmet sevdamızı gösteriyor.

 

Bu sevda hiç bitmeyecek. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bundan sonra da yeni, dev projelerle Gaziantep’e hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

Cumhurbaşkanımız da açıkladı, Dörtyol-Hassa Yolu ile ilgili adımı atıyoruz. Bu adım ile Amanos Dağlarını tünelle geçecek, köprü ve viyadüklerle Gaziantep İskenderun Limanı arasındaki mesafeyi kısaltacağız. Böylece sanayi şehri Gaziantep için yeni bir ticaret aksı oluşturacağız.

Gaziantep, Osmaniye, Adana, Mersin hızlı tren hattını Nurdağı üzerinden Kahramanmaraş’a bağlıyoruz. Ayrıca Şanlıurfa, Gaziantep hızlı tren projesinin de etüt çalışmaları sürüyor.

Gurur projemiz GAZİRAY ile hem metro standartlarında kent içi ulaşıma hem de hızlı tren bağlantısıyla uluslararası ulaşıma hizmet verecek günlük 358 bin yolcunun taşınmasını sağlayacağız.

Ayrıca Gar Düztepe Şehir Hastanesi güzergahında yer alacak sürücüsüz metro hattı projemizin inşasına da yakında başlıyoruz.

Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ilçe belediye başkan adaylarımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile AK Parti’nin hizmet bayrağı Gazi Şehrimizde dalgalanmaya devam edecek. İnanıyorum ki Gaziantep de 31 Mart’ta bir kez daha tarih yazacak.”

 

 

Bu haber 15 kez okundu.
Hareketli Manşet - 00:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İYİ Parti Şehitkamil Meclis Üyesi Aday listesi belli oldu
  KONTENJAN 1-Orhan Kuyucu 2-Seyfullah Altunova 3-Ahmet Serdar Kaya 4-Ali Polat 5-Osman Selim Ateş 1-Murat Demir 2-Ergün Karhan 3-Serkan yılmazkar 4-Coşkun Genç 5-Faruk Artaş 6-Fatih Tosun 7-Burak Çelik 8-Ramazan özel 9-Kemal Şahan 10-Ayşe Dalbudak 11-Abdullah Güngör 12-Mehmet Özcan 13-İsmail Yalçın 14-Özge Zeytinci 15-Can Fırat Kaya 16-Mehmet Alagöz 17-Cemil Şimşek 18-Samet Çelik 19-İbrahim Sürmelihindi 20-Ali Akbay 21-Ali […]
 • 02
  İYİ Parti’nin Şahinbey Meclis Üyesi Aday listesi
  İYİ Parti  Şahinbey Belediye Meclis Üyeleri belli oldu.   1- Ali Kendirci 2 -Cengiz Kılınç 3 -Mehmet Şahin 4 -Osman Erkendirci 5 -Ramazan Kurt 6 -Metin Kiya 7 -Hüseyin Efe 8 -Cengiz Yılmaz 9 -Turgay Köşker 10- Bereket Aslan 11- Burhan Bilgiç 12 -Numan Albayram 13- Murat Kılınç 14- Ali Pişkin 15 -Osman Toprak 16- […]
 • 03
  CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu. İşte Liste! CHP ŞAHİNBEY MECLİS ÜYESİ ADAYLAR Yılmaz Kireç Mahmut Demirel Hasan Türk Hurşit Besle Hasan Şencan Uğur Kalkan Mahmut Öztürk Mehmet Dokbay Orhan Yılmaz Ramazan Demir Erol göbelek Mehmet Aydın Yıldırım Mustafa Kaya Hanifi Kaplan Edip volkan Albayram Faruk Topalbekiroğlu Birgül Yıldırım Siret […]
 • 04
  CHP Şehitkamil Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı
  Cumhuriyet Halk Partisi ŞEHİTKAMİL Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı. İşte o liste! KONTENJAN 1-Nizamettin Özseven 2-Canan Doğan 3-Mehmet Şentürk 4-İ.Halil Kılıç 5-Cuma Özdemir CHP ŞEHİTKAMİL MECLİS ÜYESİ ADAYLARI 1- Beyhan Külekçi 2 Mehmet Sucu 3- Seydi Vakkas Tuncer 4-Adnan Erol 5-Hasan Nesanır 6-Ersin Atar 7-Remzi Büyüknacar 8-Ali Güdücü 9-Yahya Atar 10-Hasan Çolak 11-Nuray Göktepe 12-Hurşit Yıldırım 13-Ömer […]
 • 05
  AKP Şahinbey Meclis üyeleri belli oldu
  Cumhur İttifakı’nın Gaziantep Şahinbey İlçesi Meclis Üyesi Aday Listesi belli oldu. AKP  Şahinbey Belediye meclis üyeleri aday listesi oldu. Listede, MHP’den isimler yer aldı. KONTENJAN 1-Cuma Güzel 2-Aslettin Yıldız 3-Hüseyin Kılıç 4-Mehmet Akıncıoğlu 5-Şakir Doktoroğlu 1-Osman Toprak 2-Erdem Güzelbey 3-Ayşenur Mirkelam 4-Mustafa Kaplan 5-Ahmet İnal 6-Halil Uğur 7-Şükran Yılmaz 8-Sait Şahin 9-İlker Kazıklı 10-Hilmi Öztürk […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU