Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bahçeli, “MHP Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir”

Bahçeli, “MHP Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir”
  • 08.01.2018
  • 95 kez okundu
Reklam

MHP Genel Başkanı Bahçeli Ankara’da düzenlediği basın toplantısında 2019’da yapılması öngörülen Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP’nin aday göstermeyeceğini açıkladı.

Bahçeli yaptığı açıklamada, MHP’nin AKP Genel Başkanı veya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ittifak konusunda ve siyasetin geleceği konusunda herhangi bir görüşme yapmadıklarını belirtti.

Bahçeli, “Tartışılan konular Sayın Cumhurbaşkanı’nın veya bizim gündemimize düşmektedir. İleri ki günlerde, arzu ediliyorsa bir görüşme talebi olduğu takdirde görüşülür. Olmadığı takdirde biz görüşlerimizi tekrarlayarak yükleneceğimiz sorumluluğu yerine getirme gayreti içinde olabiliriz” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları…

“Bazen yanlış yorumlarla MHP’yi küçültücü ve karalayıcı üsluplara  şahit oluyoruz. Anında cevap verme imkânımız olmuyor olsa da arkadaşlarımıza tavsiyemiz sabırlı olmalarıdır. Birçok yanlış bilgi akışı var. Haksız değerlendirmeler var. Gerçekleri belirten konuşmalar var ama bazen de olayları saptıran konuşmalar olmaktadır.”

“TÜRKİYE’DE YENİ BİR KAPI AÇILMIŞTIR”

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa değişikliği ve  halk oylaması ile kabul edilmiştir. Bu süreç 3 Kasım 2019’daki tarihinde  uygulamaya bütün kurum ve kuralları ile beraber geçecektir. Böyle bir süreci gölgelemek, ayrımlarla her türlü kaosu davet etmek doğru bir şey değildir. Anayasayı değiştirip yeni sisteme geçmeye katkı sağlayanlar, siyasi şartlar değişti, çok net ifade ediyorum.Benim buradaki cümlem şudur. MHP, Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir. Yeni Kapı diye başlayan bir ruhla hareketle anayasada beraber hareket ettiğimiz ve bütün kurum ve  kurallarıyla uygulamasına öncülük yapan parti ile birlikte sonuç almak Türkiye’nin hayrına olacağı inancındayız. Herhangi bir sebeple Sayın Recep Tayyip Erdoğan aday olmaktan vazgeçerse, başka türlü gerekçeler ortaya konulursa kendisinin bileceği iştir. 7 Ağustos’ta başlatılan ruha MHP sadıktır. Yenikapı meselesini de iyi anlamak lazımdır. Türkiye’de yeni bir kapı açılmıştır. Bu uygulamalardan doğan aksaklıklardan özetlenerek gelinmiş olan bir yapıdır. Türkiye’nin geleceğini dikkate alarak, dirliğini, birliğini göz önüne alarak, kaosçu faaliyetlerini de göz önüne alarak, yeni sürecin başlaması tarihi 3 Kasım 2019 olacaksa o zaman MHP Cumhurbaşkanlığı seçimi veya milletvekilliği seçiminde bu yönü ile hareket edecektir. Düşüncemiz Cumhur ittifakıdır. Bu partileri ilgilendiren bir konudur. Büyük bir birlik, yani anayasa değişikliğindeki birlik devam etmesi gözüküyorsa o zaman Cumhurbaşkanlığının ittifakı da bu olur. Artık O beş televizyoncu bugün akşam birkaç programa başlıyorlar. Acaba Bahçeli ne dedi? Erdoğan kabul eder mi, etmez mi? Bunlara benim aklım ermez. Benim aklım Türkiye’dir. MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı yoktur, MHP Genel Başkanı aday olmayacaktır. MHP olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimine girer.

 “2018 yılı siyasi olarak çok hareketli olacak”

“2018 yılı siyasi olarak çok hareketli olacaktır. TBMM’de temsil edilen siyasi partilerin kurultay süreci bu yıl içinde yaşanacaktır. Belki de 2018 yılının yarısına kadar siyasi partiler büyük kurultaylarını tamamlayacaklardır. Büyük kurultaylarını tamamlamış olan partiler önemli hedefler ortaya koyacaktır. Türkiye’yi ve dünyayı yorumlamanın gayreti içerisinde olacaklardır. Türkiye’nin siyasi gündemi olan 3 konu üzerinde faaliyetlerini sürdüreceklerdir. Yerel yönetimler seçimi bir tanesidir. Bugünkü takvime baktığımızda bunun günü 30 Mart 2019’dur. Diğer ise Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleridir. Bunun da tarihi 3 Kasım 2019’dur”

BAHÇELİ’nin açıklamaları;

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ