12° Kapalı
 • EURO 5.95
 • DOLAR 5.22

Çeşitli illerden gazeteciler, Kızkalesi Medya Günleri’nde buluştu

Hareketli Manşet - 08 Ekim 2018 16:14 A A

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri’ne çok sayıda ilden yerel basın mensupları katıldı.

Yurt içi ve dışından 450 gazetecinin katıldığı etkinlikte, MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve çok sayıda davetli Gala gecesine katıldı.

Kızkalesi Medya Günleri “Yerel Medyanın sorunlarının tartışıldığı söyleşilerle başladı. TRT Spikeri Zafer Kiraz, TRT Spor sunucusu Erdoğan Arıkan ile Bengütürk TV Genel Müdürü Metin Özkan, söyleşi yaptı.

 

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Ayhan Yerel Basının Ekonomik Yapısı,Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Koçer, Yerel Basın ve Ekonomik Meseleler, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden Doç. Dr. Levent Yaylagül, Basında tekelleşme, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden Dr. Ahmet Taylan Basın etiği ve son olarak da Mersin İmece Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Şahin ise Yerel Medya’nın ekonomik sorunları konulu sunumları gerçekleştirdiler.

Etkinlik Gala gecesinde 35 dalda gazete, dergi, radyo, internet haber sitesi, televizyon ve spikerlik dallarında ödüllerle son buldu.

“İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK YAPTIK”

Kızkalesi Medya Günleri Gala Gecesinde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükkerrem Tollu, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Medya günlerine ilk başladığımızda 25-30 kişi vardı. Bugün ise burada 450 ye yakın yerel medya mensubuna ev sahipliği yapıyoruz. Siz değerli basın mensuplarıyla burada buluşmaktan sizleri Kızkalesi’nde ağırlamaktan çok mutluyuz. Görevim süresinde siyasi düşünce gözetmeksizin halkımıza hizmet vermeye çalıştım. Biz farklı bir belediyecilik anlayışı sunmaya gayret ediyoruz. alışagelmiş bir belediyecilik anlayışını herkes yapar. Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gösterdik. Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gösterdik.  Birçok projeye imza attık. Bu projelerden birisi de Kızkalesi Medya Günleri. Ödül alan basın mensuplarını gönülden kutluyor, burada bulunan bir birinden fedakâr yerel basın mensupları arkadaşlarıma da görevinde başarılar dilerim. Sizlerin problemini sıkıntılarını biliyoruz. Bir başka projede görüşmek üzere” dedi.

Tollu konuşmasının sonunda “Amacımız insanları birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmalarını sağlamak. Yerel medya mensuplarımızın tanışmalarını, sorunlarını tartışmalarını ve bu ülkenin güzel yarınları adına güçlenmelerini arzu ediyoruz ifadelerini kullandı.

 

“MÜKKERREM TOLLU’YA GAZETECİLERDEN TEŞEKKÜR”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca olmak üzere etkinliğe katılan yerel medya mensupları Erdemli Belediye Başkanına övgü dolu sözler söyledi.

Gazeteciler, “Mukkerem Tollu başkan Türkiye’de ilk kez medyanın sorunlarının tartışıldığı bir projeye imza atarak, değişik illerden katılan medya mensuplarını bir araya getirerek misafir etmesi takdire şayan ve diğer il ve ilçelere örnek davranıştır” diyerek eksiğiyle artısıyla böyle projelerin artmasını dilediklerini belirtti.

Yerel Medya mensupları ayrıca böyle bir organizasyona ev sahipliği yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya,  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Arslan’a  ve emeği geçenlere teşekkür ederek, Gazetecilerin böyle bir toplantı ile moral bulduğunu söyledi.

 

 

Bu haber 138 kez okundu.
Hareketli Manşet - 16:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Mezun çok, İstihdam yok!
    Göz bebeğimiz çocuklarımızı bin bir zahmetle büyütüp okutuyoruz. Eğitimlerine servet harcıyoruz. En iyi Üniversitelere gitsin diye yemiyor yediriyoruz, içmiyor içiriyoruz. Özel ders aldırıyor, dershanelere gönderiyoruz. O güzelim çocuklarımız, yarış atı gibi sürekli sınavlarla boğuşuyor ve yüzüp yüzüp dananın kuyruğuna geldiğinde hayal kırıklığı yaşıyorlar. İşsizlikle birlikte baş gösteren Psikolojik sıkıntılarda cabası! İş bulamayan gençlerin  stresli […]
 • 02
  Metabolik cerrahi diyabet tedavisinde etkili bir yöntem
  Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Tuğba Özkan Özaltun, Gaziantep Şahinbey Lions Kulübü’nün daveti ile katıldığı programda diyabet ve diyabetle mücadelede beslenmenin önemine dikkat çekti. Gaziantep Şahinbey Lions Kulübü’nün rutin olarak düzenlediği toplantılarının bu ayki konuğu Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Tuğba Özkan Özaltun idi. Diyetisyen Tuğba Özkan Özaltun konuşmacı olarak davet edildiği toplantıda, diyabet ile […]
 • 03
  Dünyanın yetenekli ülkeleri belli oldu
  Dünya en yetenekli ülkeleri açıklanırken,63 ülkenin katıldığı raporda Türkiye’nin 51’inci sıraya yerleştiği görüldü. Medya takip ve raporlamaajansı PRNet, dünyanın en yetenekli ülkelerini konu alan araştırmayı inceledi. PRNet’in International Institute for Management (IMD) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgililere göre, Türkiye’nin yetenekli ülkeler sıralamasında51’inci sıraya yerleştiği görüldü. Türkiye’nin bu sıralamayla Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail gibi ülkelerin gerisinde […]
 • 04
  Gaziantep Yardım Vakfı’ndan şizofreni hastalarına destek
  Gaziantep Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği yöneticileri Gaziantep Yardım Vakfı’nı ziyaret ederek, Başkan Ömer Cıncıkcı’ya teşekkür plaketi verdi. Gaziantep Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği Başkanı Serpil Acıoğlu ve dernek yöneticileri, derneğin ofis ihtiyacını karşılayan Gaziantep Yardım Vakfı’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Acıoğlu, şizofreni hastaları ve yakınlarına hizmet vermek için kurulan derneğin Gaziantep Yardım […]
 • 05
  GKV’li Öğretmenlere Muhteşem Balo
  GKV Özel Okulları Geleneksel 24 Kasım Öğretmenler Günü Balosunda öğretmenler gönüllerince eğlendi. GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy baloda uzun yıllardır eğitime hizmet veren öğretmenlere teşekkür plaketi vererek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Geleneksel olarak her yıl öğretmenler için düzenlenen 24 Kasım balosu bu yıl da Tuğcan Hotel’de gerçekleştirildi. Muhteşem baloya Gaziantep Kolej Vakfı […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU