23° Toz
 • EURO 6.76
 • DOLAR 5.84

Çeşitli illerden gazeteciler, Kızkalesi Medya Günleri’nde buluştu

Hareketli Manşet - 08 Ekim 2018 16:14 A A

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri’ne çok sayıda ilden yerel basın mensupları katıldı.

Yurt içi ve dışından 450 gazetecinin katıldığı etkinlikte, MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve çok sayıda davetli Gala gecesine katıldı.

Kızkalesi Medya Günleri “Yerel Medyanın sorunlarının tartışıldığı söyleşilerle başladı. TRT Spikeri Zafer Kiraz, TRT Spor sunucusu Erdoğan Arıkan ile Bengütürk TV Genel Müdürü Metin Özkan, söyleşi yaptı.

 

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Ayhan Yerel Basının Ekonomik Yapısı,Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Koçer, Yerel Basın ve Ekonomik Meseleler, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden Doç. Dr. Levent Yaylagül, Basında tekelleşme, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden Dr. Ahmet Taylan Basın etiği ve son olarak da Mersin İmece Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Şahin ise Yerel Medya’nın ekonomik sorunları konulu sunumları gerçekleştirdiler.

Etkinlik Gala gecesinde 35 dalda gazete, dergi, radyo, internet haber sitesi, televizyon ve spikerlik dallarında ödüllerle son buldu.

“İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK YAPTIK”

Kızkalesi Medya Günleri Gala Gecesinde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükkerrem Tollu, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Medya günlerine ilk başladığımızda 25-30 kişi vardı. Bugün ise burada 450 ye yakın yerel medya mensubuna ev sahipliği yapıyoruz. Siz değerli basın mensuplarıyla burada buluşmaktan sizleri Kızkalesi’nde ağırlamaktan çok mutluyuz. Görevim süresinde siyasi düşünce gözetmeksizin halkımıza hizmet vermeye çalıştım. Biz farklı bir belediyecilik anlayışı sunmaya gayret ediyoruz. alışagelmiş bir belediyecilik anlayışını herkes yapar. Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gösterdik. Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gösterdik.  Birçok projeye imza attık. Bu projelerden birisi de Kızkalesi Medya Günleri. Ödül alan basın mensuplarını gönülden kutluyor, burada bulunan bir birinden fedakâr yerel basın mensupları arkadaşlarıma da görevinde başarılar dilerim. Sizlerin problemini sıkıntılarını biliyoruz. Bir başka projede görüşmek üzere” dedi.

Tollu konuşmasının sonunda “Amacımız insanları birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmalarını sağlamak. Yerel medya mensuplarımızın tanışmalarını, sorunlarını tartışmalarını ve bu ülkenin güzel yarınları adına güçlenmelerini arzu ediyoruz ifadelerini kullandı.

 

“MÜKKERREM TOLLU’YA GAZETECİLERDEN TEŞEKKÜR”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca olmak üzere etkinliğe katılan yerel medya mensupları Erdemli Belediye Başkanına övgü dolu sözler söyledi.

Gazeteciler, “Mukkerem Tollu başkan Türkiye’de ilk kez medyanın sorunlarının tartışıldığı bir projeye imza atarak, değişik illerden katılan medya mensuplarını bir araya getirerek misafir etmesi takdire şayan ve diğer il ve ilçelere örnek davranıştır” diyerek eksiğiyle artısıyla böyle projelerin artmasını dilediklerini belirtti.

Yerel Medya mensupları ayrıca böyle bir organizasyona ev sahipliği yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya,  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Arslan’a  ve emeği geçenlere teşekkür ederek, Gazetecilerin böyle bir toplantı ile moral bulduğunu söyledi.

 

 

Bu haber 99 kez okundu.
Hareketli Manşet - 16:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gazierler Taraftarlar Derneği Yahya Kemal Bayatlı Lisesi öğrencileriyle buluştu
  Gazierler Taraftarlar Derneği, Yahya Kemal Bayatlı Lisesi öğrencileri ile buluşarak  madde bağımlılığının zararları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Gazierler Taraftarlar Derneği Şükrü Ceylan, Yahya Kemal Bayatlı Lisesinde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, her türlü bağımlılığın insanın kafasında başlayıp, kafasında bittiğini belirterek, insanların özellikle zararlı bağımlılıklarından kurtulmaları için bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğunu söyledi. Sigara, alkol, esrar, eroin, […]
 • 02
  Attilâ İlhan vefatının 13. yılında anıldı
  Edebiyatımızın Kaptanı Attilâ İlhan vefatının 13. yılında anıldı. Hatice Aslan, Attila İlhan şiirlerinden oluşan şarkılar söyledi. Edebiyatımızın Kaptanı Attilâ İlhan aramızdan ayrılışının 13. Yılında, Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı ve Kadıköy Belediyesiiş birliğiyle,Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde anıldı. Attilâ İlhan, şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür olarak bir çok alanda eser vermiş çok önemli bir […]
 • 03
  E-Ticarette, Gaziantep-İzmir İşbirliği
  Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve İzmir Ticaret Borsası arasında, e- ticaret platformları üzerinde gıda ve tarım ürünleri ticaretinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Gaziantep GTBBAZAAR ve İzmir E-Commodity Bazaar, ulusal ve uluslararası alanda güç birliği yaparak ortak faaliyetlerde bulunacak. İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve beraberindeki meclis ve yönetim kurulu […]
 • 04
  Dünyanın en güvenli şehri “Abu Dabi”
  2018 yılının ilk yarısının güncel verilerine bakıldığında, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi oldu. Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, dünya üzerindeki farklı şehirlerin güvenlilik oranlarını ele alan araştırmayı inceledi. PRNet’in Numbeo verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi oldu. Abu Dabi sadece yüzde […]
 • 05
  “Tribünlerde çiçek açacak”
  Güneydoğu Anadolu’nun ilk kadın taraftar derneği Gaziantep’te kuruldu. Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği Başkanı Mezine Sırakaya amaçlarının tribünlerde ki şiddeti ve küfrü önlemek, kadınların spora katkı sunmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Spor Toto 1’inci Lig ve 2’nci Lig’de futbol takımları ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde basketbol takımı bulunan kentte Güneydoğu Anadolu’nun ilk kadın taraftar derneği kuruldu. Bugün […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU