10° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.04
 • DOLAR 5.32

Çeşitli illerden gazeteciler, Kızkalesi Medya Günleri’nde buluştu

Hareketli Manşet - 08 Ekim 2018 16:14 A A

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kızkalesi Medya Günleri’ne çok sayıda ilden yerel basın mensupları katıldı.

Yurt içi ve dışından 450 gazetecinin katıldığı etkinlikte, MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve çok sayıda davetli Gala gecesine katıldı.

Kızkalesi Medya Günleri “Yerel Medyanın sorunlarının tartışıldığı söyleşilerle başladı. TRT Spikeri Zafer Kiraz, TRT Spor sunucusu Erdoğan Arıkan ile Bengütürk TV Genel Müdürü Metin Özkan, söyleşi yaptı.

 

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Ayhan Yerel Basının Ekonomik Yapısı,Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Koçer, Yerel Basın ve Ekonomik Meseleler, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden Doç. Dr. Levent Yaylagül, Basında tekelleşme, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden Dr. Ahmet Taylan Basın etiği ve son olarak da Mersin İmece Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Şahin ise Yerel Medya’nın ekonomik sorunları konulu sunumları gerçekleştirdiler.

Etkinlik Gala gecesinde 35 dalda gazete, dergi, radyo, internet haber sitesi, televizyon ve spikerlik dallarında ödüllerle son buldu.

“İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK YAPTIK”

Kızkalesi Medya Günleri Gala Gecesinde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükkerrem Tollu, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Medya günlerine ilk başladığımızda 25-30 kişi vardı. Bugün ise burada 450 ye yakın yerel medya mensubuna ev sahipliği yapıyoruz. Siz değerli basın mensuplarıyla burada buluşmaktan sizleri Kızkalesi’nde ağırlamaktan çok mutluyuz. Görevim süresinde siyasi düşünce gözetmeksizin halkımıza hizmet vermeye çalıştım. Biz farklı bir belediyecilik anlayışı sunmaya gayret ediyoruz. alışagelmiş bir belediyecilik anlayışını herkes yapar. Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gösterdik. Biz insan odaklı bir belediye olmaya özen gösterdik.  Birçok projeye imza attık. Bu projelerden birisi de Kızkalesi Medya Günleri. Ödül alan basın mensuplarını gönülden kutluyor, burada bulunan bir birinden fedakâr yerel basın mensupları arkadaşlarıma da görevinde başarılar dilerim. Sizlerin problemini sıkıntılarını biliyoruz. Bir başka projede görüşmek üzere” dedi.

Tollu konuşmasının sonunda “Amacımız insanları birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmalarını sağlamak. Yerel medya mensuplarımızın tanışmalarını, sorunlarını tartışmalarını ve bu ülkenin güzel yarınları adına güçlenmelerini arzu ediyoruz ifadelerini kullandı.

 

“MÜKKERREM TOLLU’YA GAZETECİLERDEN TEŞEKKÜR”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca olmak üzere etkinliğe katılan yerel medya mensupları Erdemli Belediye Başkanına övgü dolu sözler söyledi.

Gazeteciler, “Mukkerem Tollu başkan Türkiye’de ilk kez medyanın sorunlarının tartışıldığı bir projeye imza atarak, değişik illerden katılan medya mensuplarını bir araya getirerek misafir etmesi takdire şayan ve diğer il ve ilçelere örnek davranıştır” diyerek eksiğiyle artısıyla böyle projelerin artmasını dilediklerini belirtti.

Yerel Medya mensupları ayrıca böyle bir organizasyona ev sahipliği yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya,  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adem Arslan’a  ve emeği geçenlere teşekkür ederek, Gazetecilerin böyle bir toplantı ile moral bulduğunu söyledi.

 

 

Bu haber 183 kez okundu.
Hareketli Manşet - 16:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İYİ Parti Şehitkamil Meclis Üyesi Aday listesi belli oldu
  KONTENJAN 1-Orhan Kuyucu 2-Seyfullah Altunova 3-Ahmet Serdar Kaya 4-Ali Polat 5-Osman Selim Ateş 1-Murat Demir 2-Ergün Karhan 3-Serkan yılmazkar 4-Coşkun Genç 5-Faruk Artaş 6-Fatih Tosun 7-Burak Çelik 8-Ramazan özel 9-Kemal Şahan 10-Ayşe Dalbudak 11-Abdullah Güngör 12-Mehmet Özcan 13-İsmail Yalçın 14-Özge Zeytinci 15-Can Fırat Kaya 16-Mehmet Alagöz 17-Cemil Şimşek 18-Samet Çelik 19-İbrahim Sürmelihindi 20-Ali Akbay 21-Ali […]
 • 02
  İYİ Parti’nin Şahinbey Meclis Üyesi Aday listesi
  İYİ Parti  Şahinbey Belediye Meclis Üyeleri belli oldu.   1- Ali Kendirci 2 -Cengiz Kılınç 3 -Mehmet Şahin 4 -Osman Erkendirci 5 -Ramazan Kurt 6 -Metin Kiya 7 -Hüseyin Efe 8 -Cengiz Yılmaz 9 -Turgay Köşker 10- Bereket Aslan 11- Burhan Bilgiç 12 -Numan Albayram 13- Murat Kılınç 14- Ali Pişkin 15 -Osman Toprak 16- […]
 • 03
  CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu. İşte Liste! CHP ŞAHİNBEY MECLİS ÜYESİ ADAYLAR Yılmaz Kireç Mahmut Demirel Hasan Türk Hurşit Besle Hasan Şencan Uğur Kalkan Mahmut Öztürk Mehmet Dokbay Orhan Yılmaz Ramazan Demir Erol göbelek Mehmet Aydın Yıldırım Mustafa Kaya Hanifi Kaplan Edip volkan Albayram Faruk Topalbekiroğlu Birgül Yıldırım Siret […]
 • 04
  CHP Şehitkamil Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı
  Cumhuriyet Halk Partisi ŞEHİTKAMİL Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı. İşte o liste! KONTENJAN 1-Nizamettin Özseven 2-Canan Doğan 3-Mehmet Şentürk 4-İ.Halil Kılıç 5-Cuma Özdemir CHP ŞEHİTKAMİL MECLİS ÜYESİ ADAYLARI 1- Beyhan Külekçi 2 Mehmet Sucu 3- Seydi Vakkas Tuncer 4-Adnan Erol 5-Hasan Nesanır 6-Ersin Atar 7-Remzi Büyüknacar 8-Ali Güdücü 9-Yahya Atar 10-Hasan Çolak 11-Nuray Göktepe 12-Hurşit Yıldırım 13-Ömer […]
 • 05
  AKP Şahinbey Meclis üyeleri belli oldu
  Cumhur İttifakı’nın Gaziantep Şahinbey İlçesi Meclis Üyesi Aday Listesi belli oldu. AKP  Şahinbey Belediye meclis üyeleri aday listesi oldu. Listede, MHP’den isimler yer aldı. KONTENJAN 1-Cuma Güzel 2-Aslettin Yıldız 3-Hüseyin Kılıç 4-Mehmet Akıncıoğlu 5-Şakir Doktoroğlu 1-Osman Toprak 2-Erdem Güzelbey 3-Ayşenur Mirkelam 4-Mustafa Kaplan 5-Ahmet İnal 6-Halil Uğur 7-Şükran Yılmaz 8-Sait Şahin 9-İlker Kazıklı 10-Hilmi Öztürk […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU