Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

CHP’li Ekici, “Cumhuriyet kadınla, kadın da cumhuriyetle değer kazanıyor”

CHP’li Ekici, “Cumhuriyet kadınla, kadın da cumhuriyetle değer kazanıyor”
  • 07.03.2018
  • 72 kez okundu
Reklam

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “Cumhuriyet kadınla, kadın da cumhuriyetle değer kazanıyor” dedi.

Ekici’nin mesajı şöyle:

“8 Mart bütün dünyada, kadınların hayatın her alanında eşitlik ve özgürlük taleplerini en gür sesle haykırdıkları birlik ve dayanışma günü olarak kutlanıyor. Türk kadını ise 8 Mart’ı kendisine bu hakları kazandıran Cumhuriyet’e olan minnet borcu ile daha büyük bir tutkuyla karşılıyor.

Ancak Türk kadını, karşılaştığı bütün zorluklarla savaşmasına rağmen, hala hak ettiği değeri görememekte, geri plana itilmekte, şiddete maruz kalmaktadır.

Bu nedenle bugün, kadınlarımızın haklarının eksiksiz olarak hayata geçirilmesi, toplumsal yaşamdaki statülerinin yükseltilmesi ve siyasi yaşamda da temsil gücünün erkeklerle eşit düzeye ulaştırılması konusundaki mücadele, başarıya ulaşana dek sürdürülmelidir.

AKP iktidarlarının, ortaya koyduğu icraatlarla baltaladığı demokrasi ve laiklik gibi toplumu çağdaşlaştıran en temel ilkeler, kadının bu mücadeledeki en büyük gücü, en büyük silahı olacaktır.

Bu düşüncelerle cumhuriyetimizin temel unsuru, toplumumuzun direği, varlık sebebimiz olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ