Parçalı bulutlu
 • EURO 6.04
 • DOLAR 5.32

Derya Bakbak, “Gaziantep’in Onur ve Gurur günü”

Hareketli Manşet - 08 Şubat 2019 16:08 A A

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Dr. Derya BAKBAK’ın Gaziantep’e “Gazilik” unvanı verilişinin 98. yılı mesajı

Takvimler 8 Şubat 1921’i gösterirken, dünyada bir ilk yaşandı ve Kurtuluş Savaşında destansı bir mücadele örneği gösteren Antep’e, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “GAZİ” unvanı verildi.

8 Şubat Gazi şehrin bu unvan ile mazhar oluşunun yıl dönümü, aynı zamanda Gaziantep’in onur günü, gurur günü.

Bu vesileyle Antep’e Gazilik unvanı verilişinin 98. yıl dönümünü kutluyor, Antep’i Gaziantep yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Onlardan aldığımız bu yegâne mirası ilelebet en yükseğe taşımak için çalışıyoruz. Atalarımızın verdiği kurtuluş mücadelesini bugün bizler yükseliş mücadelesi ve kalkınma hamlesi olarak sürdürüyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Ben Antep’linin gözlerinden nasıl öpmem ki; onlar sadece Antep’i değil, bütün Türkiye’yi kurtardılar.”

Antep savunmasında eşsiz bir destana imza atan kahramanlarımız milli birlik ve beraberliğin şahlanışını göstermişlerdir.

Biz de bu birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek şehrimizi ve ülkemizi şahlandıracağız.

Bu kapsamda Kurucu Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde AK Parti iktidarıyla 16 yılda Gaziantep’e adeta sınıf atlattık. Gazi şehrimizi üreten, ürettiğini pazarlayan bölgesinin parlayan yıldızı haline getirdik.

Ülkemizin tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşadığı bu süreçte, atalarımızın yokluk içerisindeki vatan savunmasını düşünerek, kalkınmanın yerelde başladığını da bir an olsun aklımızdan çıkarmadan çalışacağız.

Çünkü bizim 2023 hedeflerimiz var. Çünkü Cumhurbaşkanımızın gençlerimize, çocuklarımıza emanet ettiği 2053 ve 2071 vizyonumuz var. Çünkü bizim; şehrimiz ve ülkemiz için hayallerimiz, heyecanlarımız, umutlarımız var.

İnanıyorum ki Gazi şehrimiz atalarından aldığı iman ve cesareti, direniş ve mücadele ruhunu millî teknoloji, güçlü sanayi vizyonumuzla birleştirecek ülkemizin kalkınma hamlesine güçlü katkılar sunacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle şehrimizin TBMM tarafından Gazilik unvanı ile şereflendirilmesinin 98. yıl dönümünü kutluyor, Antep’i Gaziantep yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu haber 27 kez okundu.
Hareketli Manşet - 16:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İYİ Parti Şehitkamil Meclis Üyesi Aday listesi belli oldu
  KONTENJAN 1-Orhan Kuyucu 2-Seyfullah Altunova 3-Ahmet Serdar Kaya 4-Ali Polat 5-Osman Selim Ateş 1-Murat Demir 2-Ergün Karhan 3-Serkan yılmazkar 4-Coşkun Genç 5-Faruk Artaş 6-Fatih Tosun 7-Burak Çelik 8-Ramazan özel 9-Kemal Şahan 10-Ayşe Dalbudak 11-Abdullah Güngör 12-Mehmet Özcan 13-İsmail Yalçın 14-Özge Zeytinci 15-Can Fırat Kaya 16-Mehmet Alagöz 17-Cemil Şimşek 18-Samet Çelik 19-İbrahim Sürmelihindi 20-Ali Akbay 21-Ali […]
 • 02
  İYİ Parti’nin Şahinbey Meclis Üyesi Aday listesi
  İYİ Parti  Şahinbey Belediye Meclis Üyeleri belli oldu.   1- Ali Kendirci 2 -Cengiz Kılınç 3 -Mehmet Şahin 4 -Osman Erkendirci 5 -Ramazan Kurt 6 -Metin Kiya 7 -Hüseyin Efe 8 -Cengiz Yılmaz 9 -Turgay Köşker 10- Bereket Aslan 11- Burhan Bilgiç 12 -Numan Albayram 13- Murat Kılınç 14- Ali Pişkin 15 -Osman Toprak 16- […]
 • 03
  CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu. İşte Liste! CHP ŞAHİNBEY MECLİS ÜYESİ ADAYLAR Yılmaz Kireç Mahmut Demirel Hasan Türk Hurşit Besle Hasan Şencan Uğur Kalkan Mahmut Öztürk Mehmet Dokbay Orhan Yılmaz Ramazan Demir Erol göbelek Mehmet Aydın Yıldırım Mustafa Kaya Hanifi Kaplan Edip volkan Albayram Faruk Topalbekiroğlu Birgül Yıldırım Siret […]
 • 04
  CHP Şehitkamil Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı
  Cumhuriyet Halk Partisi ŞEHİTKAMİL Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı. İşte o liste! KONTENJAN 1-Nizamettin Özseven 2-Canan Doğan 3-Mehmet Şentürk 4-İ.Halil Kılıç 5-Cuma Özdemir CHP ŞEHİTKAMİL MECLİS ÜYESİ ADAYLARI 1- Beyhan Külekçi 2 Mehmet Sucu 3- Seydi Vakkas Tuncer 4-Adnan Erol 5-Hasan Nesanır 6-Ersin Atar 7-Remzi Büyüknacar 8-Ali Güdücü 9-Yahya Atar 10-Hasan Çolak 11-Nuray Göktepe 12-Hurşit Yıldırım 13-Ömer […]
 • 05
  AKP Şahinbey Meclis üyeleri belli oldu
  Cumhur İttifakı’nın Gaziantep Şahinbey İlçesi Meclis Üyesi Aday Listesi belli oldu. AKP  Şahinbey Belediye meclis üyeleri aday listesi oldu. Listede, MHP’den isimler yer aldı. KONTENJAN 1-Cuma Güzel 2-Aslettin Yıldız 3-Hüseyin Kılıç 4-Mehmet Akıncıoğlu 5-Şakir Doktoroğlu 1-Osman Toprak 2-Erdem Güzelbey 3-Ayşenur Mirkelam 4-Mustafa Kaplan 5-Ahmet İnal 6-Halil Uğur 7-Şükran Yılmaz 8-Sait Şahin 9-İlker Kazıklı 10-Hilmi Öztürk […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU