22° Açık
 • EURO 7.30
 • DOLAR 6.20

GAZİANTEPSPOR  &  GAZİANTEPBASKETBOL

Mezine Sırakaya - 30 Mayıs 2017 17:15 A A

26 Mayıs Gaziantepbasketbol Takımı ve Beşiktaş Sompo Japan Play-Off Çeyrek final mücadelesini izledik.

3 periyodu önde götüren takımımız son periyotta Beşiktaş’a mağlup oldu ve Play-Off müdacelesine by by dedi. Gaziantep Basketbol’un antrenörü Stefanos Dedas ve ekibinin mücadelesi aslında takdire şayandı. Bu ekip çok uzun, çok yorucu bir yoldan kıt kanaat bütçelerle süzülerek buralara geldi ve Beşiktaş gibi dev kadrolu bir takım karşısında neler yapabileceğini gösterdi.

Kısacası  Gazianteplileri çok sevindirdi. Basket heyecanını bizlere yaşattı ve yeni sezonda yaşatmaya devam edecek. Gaziantep Basketbol Menajeri Boray Dai ile maçtan sonra görüşme fırsatı buldum. Oyuncuları, teknik ekibi ve idarecileri tebrik ettim. Takım gayet mutlu bir şekilde sezonu kapatıyor, bir birleriyle kucaklaşarak içten, samimi bir ayrılık rüzgarı yaşıyorlardı.

Takım olmak bu olsa gerek. Bir birine güvenmek, bir birini sevmek ve beraber başarmak için beraber yol almak.

Teşekkürler Gaziantepbasketbol Takımı! Yeni sezonda yeni ekip ve daha güçlü bir takımla yeniden görüşmek dileğiyle!

Gaziantepbasketbol Takımına desteğini esirğemeyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve diğer yetkililere de teşekkür ederim.

KARTALLAR GAZİANTEP’TE

Aradan iki gün geçiyor ve 28 Mayıs Gaziantep Stadyumu hınca hınç dolu, Kartallar Gaziantep’te!

Gaziantepspor ve Beşiktaş mücedelesini tüm Türkiye büyük bir heyecanla izledi.

Çarşı gurubu Şampiyonluğunu 0-4’lük sonuçtan sonra ilan etti. Ancak boynu bükük birileri vardı. GAZİANTEPLİLER!

Kendi evimizde küme düştüğümüze mi yanalım?  Başkan Kızıl’ın stadı Beşiktaş taraftarına kapattığına mı? Elde edilen gelirin şehit ailelerine bağışlanıp bağışlanmayacağı polemiğine mi? Yalana dolana iki yüzlülüğe mi yanalım.

Gaziantep ağlarken, bu şehirde kendi stadımızda bizlere Şampiyonluk sevinci altında küme düşme sancısı ve acısı yaşatanlar utansın!

Pardon!

Gaziantepspor’un Süper Lig’e elveda demesinin sebebi verilen sözlerin yerine getirilmemesiymiş. Başkan Kızıl söylüyor valla. Ben değil.

Aaaa! bu arada Gaziantep yöneticisi Hikmet Akay sosyal medyadan çok çarpıcı açıklamalar yapmış. BJK yöneticileri ile yapılan görüşmeye alınmadığını belirtmiş. Kapalı kapılar ardında yapılan anlaşmalara atıfta bulunmuş.

 

Tutulmayan destek sözleri ve Gaziantepspor’a geçtiğimiz sezon borçlar ödensin diye verilen bir miktar para muamma!

Birde bu işin FETÖ Kumpası bahanesini de atlamamak gerekir. Kızıl kendisine kurulan FETÖ Kumpası ile cezaevinde yattığını belirterek hiçbir sorumluluk almadan sıvışmaya çalışıyor.

Kumpas kurulduysa ve ekonomik zarar uğradıysanız bu takıma, Gaziantep’e bu kadar acıyı yaşatmaya ne hakkınız var. Bir Allah’ın kullu sizi sevmiyor ve hiçbir Gaziantepli sizi istemiyor hala neden ayak diretiyorsunuz. Sabır taşı olsa çatlar valla!
Peki! Maçın geliri Şehit Ailelerine bağışlanacaktı. Ne oldu vazmı geçtiniz? Yok yok  pardon! Biz bunuda yanlış anladık sanırım. Siz böyle bir söz vermediniz değil mi?

Çarketmek terimini bilen var mı aranızda? Neyse….

Kızıl’ın ifadesiyle; Vali bey ve  Belediye Başkanı Fatma Şahin 10 milyon sözü vermiş. Sözünü tutmamış. “Fetö’den yargılanan ismi kulup başkanı yapmak istediler” diyor Başkan Kızıl. Ya 10 milyon verilseydi. O parayı almayacak mıydın? Şöyle de diyebiliriz. Birileri size kulübü yönetin diye para verecekse size ne gerek var. Çekilin şöyle parayı veren düdüğü çalsın.

Bahane bahane  sözler şahane…

Yıllardır Gaziantepspor bu sancıyı yaşıyor.Düştü düşecek. Öyle yada böyle bu şehirde birçok iş adamı Gaziantepspor’a bağışta bulundu ancak ortada hiçbir zaman para olmadı. Madem yönetemiyorsun, madem para yok bırak bu işi. Parası olan ve bu işin üstesinden gelecek olanlar alsın bu takımı.

İstenmiyorsun bu şehirde! Herşey para değil yahu. Birazcık onur birazcık gurur olsun.

Son olarak; Gaziantepspor düşsün Büyüşsehirspor süper lige çıksın senaryoları yapanları da unutmadık. Yolunuz yol değildi ve Gaziantepspor’a yeterince  el atmadığınız için bugün yaşananlar maalesef hüsran…

“Yanlış hesap Bağdat’tan döner”

Yeni sezonda Süper Lige çıksın diye mücadele edeceğimiz  Gaziantepspor için taraftarlar iş başına!

Taraftarlar Nerede!

Sanırım onlarada kumpas kurdular. Taraftar bırakmadınız be! Yuhh olsun size. Siz ancak kendinizi bir süre daha böyle kandırmaya devam edersiniz!

Bu şehre, ekmeğini suyunu içtiğiniz bu şehre yakışmadı!

Gaziantepspor’un ligden düşmesinin hiçbir bahanesi olamaz. Olsa olsa bunun adı başarısızlıktır, BAŞARISIZLIK!

Nedenler ve sebepler olsa olsa sadece engellerdir. Engelleride aşmak için paraya tutkun olmamak gerekir. Başarmak ve kazanmak için Mücadale edenlerin yanında olan Gazi Şehri sizler kazanamadıysanız bu sadece sizin suçunuz. Amma velakin bedelini hep beraber tepe taklak düşerek ödedik.

 

 

Bu haber 282 kez okundu.
Mezine Sırakaya - 17:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Köse, “Kent Konseyi, ne oldu?”
  Gaziantep’in ciddi sıkıntılarla boğuştuğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı M.Sait Köse, “ Söylemler hep sözde kalıyor. Ortak akıldan bahsediyoruz. O zaman nerede kent konseyi? Bunca soruna rağmen, bir yıldır toplanmıyorlar.” dedi. Gaziantep’te büyüyen şehirle birlikte sorunların da arttığına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı M.Sait Köse, “ Bu sorunlara birlikte el atmamız gerekiyor. […]
 • 02
    Rahim Ağzı Kanseri sağlığınızı tehdit edebilir
  Medical Park Gaziantep Hastanesi ,Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nida Dai rahim ağzı kanserinin önlenebilir bir kanser olduğuna dikkat çekerek, “Rahim ağzı kanseri dünyada 2’nci sıklıkta görülen kadın genital hastalığı kanserlerinden bir tanesi olduğunu vurguladı. Rahim ağzı kanseri ilk önce rahim ağzının yüzeyindeki hücrelerde başlar. Böylelikle de düzenli vajinal muayene sırasında teşhis edilmesi kolay olur; çünkü […]
 • 03
  GTB’den üyelerine KOBİ destek kredisi
  Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, ‘KOBİ Destek Kredisi’ başvurularının başladığını belirterek, borsa üyelerinin aylık yüzde 1,85 faizle, 18 ay vadeli üst limiti 200 bin lira olan KOBİ destek kredisine başvuruda bulunabileceklerini bildirdi. TOBB çatısı altındaki tüm oda ve borsaların güç birliği yaparak kaynaklarını üyeleri için seferber ettiğini kaydeden GTB Başkanı Akıncı, “Ülke […]
 • 04
  Yıldırım, “GTO Üyesi KOBİ’ler 100 bin liraya kadar kredi kullanabilecek”
  GTO BAŞKANI YILDIRIM:KOBİ’LER “NEFES” ALACAK Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurularına başlandığını söyledi. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, GTO Üyesi KOBİ’lerin aylık yüzde 1,85 ile 100 bin liraya kadar kredi kullanabileceğini belirtti. Yıldırım; aralarında katılım bankalarının da yer aldığı 8 banka ile imzalanan anlaşma ile “KOBİ DESTEK (NEFES) Kredisi” […]
 • 05
  Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO ’da
  KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI DOÇ. DR. GÜZEL, HASTA KABULÜNE BAŞLADI Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, 1977 yılında Hatay’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU