25° Açık
 • EURO 6.79
 • DOLAR 5.87

GTB’den Ankara Ticaret Borsasına ziyaret

Genel - 22 Nisan 2018 11:14 A A

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve beraberindeki heyet, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilen Faik Yavuz’u ziyaret etti.

Ankara Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen ziyarete, GTB Başkanı Mehmet Akıncı ile beraberindeki meclis ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet katıldı.

12 Nisan’da gerçekleştirilen seçimlerde tekrar yönetim kurulu başkanlığı görevine seçilen ATB Başkanı Yavuz’u tebrik eden GTB Başkanı Akıncı, “ATB başkanlığının yanı sıra TOBB sayman Üyeliği ve Kredi Garanti Fonu Başkanı olarak yaptığı başarılı çalışmalardan tanıdığımız Faik Yavuz’a, görevine tekrar seçilmesinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Şahıslarında tüm ATB Yönetimine ve Meclis divanına yeni hizmet dönemlerinde üstün başarılar diliyorum” dedi.

Gaziantep ve Ankara borsaları arasında gerçekleştirilebilecek ikili iş birliği çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunmak istediklerini de dile getiren Akıncı, “Gastronomi kenti Gaziantep’te Avrupa standartlarında bir et borsası kuruyoruz. Yaklaşık 2 bin metrekare toplam alana sahip olan ve inşaat çalışmaları devam eden Et Borsasının 2019 yılında hizmete girmesini planlıyoruz. Süreç içerisinde Türkiye’nin ilk Et Borsası’nı kuran Ankara Ticaret Borsasının da bu konudaki deneyimlerinden ve tavsiyelerinden faydalanmak istiyoruz” diye konuştu.

GTB heyetini Ankara’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ATB Başkanı Faik Yavuz ise, GTB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Akıncı ile Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarı dileklerinde bulundu.

Gaziantep’in sanayi, ticaret ve tarımda ülkenin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu vurgulayan Yavuz, borsaların istişare ve iş birliği içerisinde olmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Ankara Et Borsası’nın işleyişi hakkında da bilgiler veren Yavuz, AB standartlarına göre inşa edilen tesiste, tüm işlemlerin son teknoloji sistemlerle kontrol edildiğini sözlerine ekledi.

ATB Başkanı Faik Yavuz’a gerçekleştirilen hayırlı olsun ziyaretine, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı’nın yanı sıra, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Turgay Doğan, Bilal Darı, Fatih Çakır, Nebi Koca ile Meclis Üyeleri Ahmet Karakan, Orhan Çetin, Mehmet Enver Bal, Mehmet İşbilir, Aydın Şen, Ali Yılmaz, Bilal Tabur, Abdullah Şekeroğlu, Mustafa Hanifi Topal ve Genel Sekreter Özgür Bayram katıldı.

Bu haber 59 kez okundu.
Genel - 11:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gazierler Taraftarlar Derneği Yahya Kemal Bayatlı Lisesi öğrencileriyle buluştu
  Gazierler Taraftarlar Derneği, Yahya Kemal Bayatlı Lisesi öğrencileri ile buluşarak  madde bağımlılığının zararları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Gazierler Taraftarlar Derneği Şükrü Ceylan, Yahya Kemal Bayatlı Lisesinde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, her türlü bağımlılığın insanın kafasında başlayıp, kafasında bittiğini belirterek, insanların özellikle zararlı bağımlılıklarından kurtulmaları için bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğunu söyledi. Sigara, alkol, esrar, eroin, […]
 • 02
  Attilâ İlhan vefatının 13. yılında anıldı
  Edebiyatımızın Kaptanı Attilâ İlhan vefatının 13. yılında anıldı. Hatice Aslan, Attila İlhan şiirlerinden oluşan şarkılar söyledi. Edebiyatımızın Kaptanı Attilâ İlhan aramızdan ayrılışının 13. Yılında, Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı ve Kadıköy Belediyesiiş birliğiyle,Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde anıldı. Attilâ İlhan, şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür olarak bir çok alanda eser vermiş çok önemli bir […]
 • 03
  E-Ticarette, Gaziantep-İzmir İşbirliği
  Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve İzmir Ticaret Borsası arasında, e- ticaret platformları üzerinde gıda ve tarım ürünleri ticaretinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Gaziantep GTBBAZAAR ve İzmir E-Commodity Bazaar, ulusal ve uluslararası alanda güç birliği yaparak ortak faaliyetlerde bulunacak. İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve beraberindeki meclis ve yönetim kurulu […]
 • 04
  Dünyanın en güvenli şehri “Abu Dabi”
  2018 yılının ilk yarısının güncel verilerine bakıldığında, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi oldu. Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, dünya üzerindeki farklı şehirlerin güvenlilik oranlarını ele alan araştırmayı inceledi. PRNet’in Numbeo verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi oldu. Abu Dabi sadece yüzde […]
 • 05
  “Tribünlerde çiçek açacak”
  Güneydoğu Anadolu’nun ilk kadın taraftar derneği Gaziantep’te kuruldu. Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği Başkanı Mezine Sırakaya amaçlarının tribünlerde ki şiddeti ve küfrü önlemek, kadınların spora katkı sunmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Spor Toto 1’inci Lig ve 2’nci Lig’de futbol takımları ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde basketbol takımı bulunan kentte Güneydoğu Anadolu’nun ilk kadın taraftar derneği kuruldu. Bugün […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU