28° Açık
 • EURO 6.94
 • DOLAR 6.04

GTB’den Ankara Ticaret Borsasına ziyaret

Genel - 22 Nisan 2018 11:14 A A

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve beraberindeki heyet, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilen Faik Yavuz’u ziyaret etti.

Ankara Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen ziyarete, GTB Başkanı Mehmet Akıncı ile beraberindeki meclis ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet katıldı.

12 Nisan’da gerçekleştirilen seçimlerde tekrar yönetim kurulu başkanlığı görevine seçilen ATB Başkanı Yavuz’u tebrik eden GTB Başkanı Akıncı, “ATB başkanlığının yanı sıra TOBB sayman Üyeliği ve Kredi Garanti Fonu Başkanı olarak yaptığı başarılı çalışmalardan tanıdığımız Faik Yavuz’a, görevine tekrar seçilmesinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Şahıslarında tüm ATB Yönetimine ve Meclis divanına yeni hizmet dönemlerinde üstün başarılar diliyorum” dedi.

Gaziantep ve Ankara borsaları arasında gerçekleştirilebilecek ikili iş birliği çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunmak istediklerini de dile getiren Akıncı, “Gastronomi kenti Gaziantep’te Avrupa standartlarında bir et borsası kuruyoruz. Yaklaşık 2 bin metrekare toplam alana sahip olan ve inşaat çalışmaları devam eden Et Borsasının 2019 yılında hizmete girmesini planlıyoruz. Süreç içerisinde Türkiye’nin ilk Et Borsası’nı kuran Ankara Ticaret Borsasının da bu konudaki deneyimlerinden ve tavsiyelerinden faydalanmak istiyoruz” diye konuştu.

GTB heyetini Ankara’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ATB Başkanı Faik Yavuz ise, GTB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Akıncı ile Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarı dileklerinde bulundu.

Gaziantep’in sanayi, ticaret ve tarımda ülkenin önde gelen şehirlerinden biri olduğunu vurgulayan Yavuz, borsaların istişare ve iş birliği içerisinde olmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Ankara Et Borsası’nın işleyişi hakkında da bilgiler veren Yavuz, AB standartlarına göre inşa edilen tesiste, tüm işlemlerin son teknoloji sistemlerle kontrol edildiğini sözlerine ekledi.

ATB Başkanı Faik Yavuz’a gerçekleştirilen hayırlı olsun ziyaretine, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı’nın yanı sıra, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Turgay Doğan, Bilal Darı, Fatih Çakır, Nebi Koca ile Meclis Üyeleri Ahmet Karakan, Orhan Çetin, Mehmet Enver Bal, Mehmet İşbilir, Aydın Şen, Ali Yılmaz, Bilal Tabur, Abdullah Şekeroğlu, Mustafa Hanifi Topal ve Genel Sekreter Özgür Bayram katıldı.

Bu haber 15 kez okundu.
Genel - 11:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Türkiye’nin Cep Telefonu Markası KAAN, sektörde yeni bir kapı açtı
    Global akıllı telefon markalarının ileri teknolojisinin yanısıra fiyat avantajına da sahip olan KAAN Cep Telefonu, bu özelliğiyle sektörde yeni bir kapı açtı. KAAN, birikimi, deneyimi ve güçlü ağıyla sektördeki yerli markaların yollarını da açmak üzere öncülük ediyor. Yaşı 2, birikimi 30 yıllık… Türkiye’yi cep telefonuyla tanıştıran Başarı tarafından üretilen KAAN Cep Telefonu markasının ardında […] var dd_offset_from_content = 40;var dd_top_offset_from_content = 0;var dd_override_start_anchor_id = "";var dd_override_top_offset = "";
 • 02
  GTO Başkanlarından bayram kutlaması
  Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur; bayramlarda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun ve özel bir şekilde yaşandığını ve bu özel günlerin büyük bir heyecanla beklendiğini belirterek mübarek Kurban Bayramı’nın huzura ve mutluluğa vesile olması temennisinde bulundular. Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayan GTO Başkanları Yıldırım ve Teymur, “Bayramlar, […] var dd_offset_from_content = 40;var dd_top_offset_from_content = 0;var dd_override_start_anchor_id = "";var dd_override_top_offset = "";
 • 03
  Sabancı Holding Ceo’su Göçmen, ” Gücümüzü ülkemize olan sorumluluğumuzdan alıyoruz”
  Sabancı Holding, 2018 yılının ilk çeyreğinde gösterdiği finansal başarıyı, yılın ikinci çeyreğine de taşıdı. 2018 yılının ilk 6 ayında Sabancı Holding’in kombine satışları 2017 yılının aynı dönemine oranla yüzde 32 yükselerek 40 milyar TL’ye yaklaştı. Ana ortaklığa ait özkaynak seviyesi ise daha da güçlenerek konsolide olarak 27 milyar 825 milyon TL’ye ulaştı. Sabancı Holding’in kombine […] var dd_offset_from_content = 40;var dd_top_offset_from_content = 0;var dd_override_start_anchor_id = "";var dd_override_top_offset = "";
 • 04
  Üsküdar Üniversitesi’nden milli ilaç üretimine destek
  Üsküdar Üniversitesi Transgenik Hücre Teknolojileri ve Epigenetik Uygulama ve Araştırma Merkezi (TRGENMER), Türkiye’nin epigenetik tabanlı milli ilaç geliştirme çabalarına katkı sağlayacak. Türkiye’deki tıbbi araştırmalara destek verecek merkez, milli ürünler geliştirerek, dışa bağımlığı azaltmayı amaçlıyor. Ülke ekonomisine katkı sağlayacak TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre eczacılık ürünleri kalemi ithalatına ayrılan bütçe her yıl artmakta olup bu […] var dd_offset_from_content = 40;var dd_top_offset_from_content = 0;var dd_override_start_anchor_id = "";var dd_override_top_offset = "";
 • 05
  Türkiye’deki evlerde ortalama 179 kitap bulunuyor
  Kitap sayılarını konu alan son veriler incelendiğinde, Türkiye’de en üst sosyoekonomik dilimde yer alan hanelerde ortalama 179 kitabın yer aldığı belirlendi. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, Avrupa ülkelerindeki hanelerde bulunan ortalama kitap sayılarını ele alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre,Türkiye’de en üst sosyoekonomik dilimde yer […] var dd_offset_from_content = 40;var dd_top_offset_from_content = 0;var dd_override_start_anchor_id = "";var dd_override_top_offset = "";

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU