22° Açık
 • EURO 7.40
 • DOLAR 6.29

MHP’li Atay, Havayolu şirketlerine “Gaziantep yolunacak kaz mı?” diye sordu

Hareketli Manşet - 12 Eylül 2018 00:30 A A

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay, basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltılı basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Gaziantep MHP Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep uçuş seferlerinde artan bilet fiyatlarına tepki göstererek, Havayolu şirketlerinin Gazianteplileri yolunacak kaz gibi gördüklerini ve Gaziantep’e üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

“GAZİANTEP’E ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYOR”

Gaziantep MHP Milletvekili Sermet Atay Gazianteplilerin uçuş seferlerinde ki bilet fiyatlarına olan tepkisini haklı bulduğunu ve Gaziantep’in Üvey evlat muamelesi gördüğünü belirtti. “Geçmişte Atlas Jet2in iki seferi vardı bire düştü.THY seferleri zaten ortada. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ticaret Odası başkanımız sağ olsunlar THY Genel Müdürü ile görüşmüş. Arkadaş yeni uçaklardan size verelim demiş.  Sen Gaziantep halkıyla dalgamı geçiyorsun?Ekim ayında seferleri artıracaklarmış, siz dalgamı geçiyorsunuz. Zaten Gaziantep’in sezonu Haziran Eylül. Ekim’de zaten yolcu sayısı düşüyor. Neden Adana Kahramanmaraş biletleri Gaziantep’ten %50 daha ucuz.  Neden yarı fiyatına bilet satıyorsunuz? Gaziantep yolunacak kaz mı? 600 – 700 TL Bilet mi olur? Türkiye ve dünyanın en büyük hava şirketi Gaziantep’in yolcu sayısını görmüyor mu? Bu rezilliği görmüyor mu? Gaziantep eski günleri arıyor gerçekten! Gaziantep’in sahibi yok. Ben elindeki sayılarla basın toplantısı değil, icraat istiyorum” diyerek havayolları şirketlerine tepki gösterdi.

 

Atay yaklaşan yerel seçimlerde Cumhur İttifakının ortak hareket edebileceğini belirterek, “Genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde de cumhur ittifakı ortak hareket edebilir ve etmelidir. Çünkü genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde de bir şer ittifakı olabilir. Bu şer ittifakı ile bölücü örgüt mensuplarının Büyükşehir kadrolarına girmesi kaçınılmazdır. O nedenle bunun önüne geçebilmenin tek yolu MHP ile Ak Parti’nin beraber hareket etmesidir. Bu bir gerekliliktir” ifadelerini kullandı.

Suriye’de ki savaş sebebiyle göçten en çok etkilenen şehirlerden biri olan Gaziantep’in, yeni bir göç dalgasını kaldıramayacağının altını çizdi.

MHP’li Atay, “İdlib’de yeni bir savaş söz konusu. Oraya sıkışmış yaklaşık 2 milyon insan var. Bunların bir kısmının yeni bir göç dalgasıyla Türkiye’ye geleceği söyleniyor. Göç dalgasının ilk durağı da Antakya, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa. Artık ne Avrupa Birliği’nin parasını istiyoruz ne de onlardan daha fazla Gaziantep’e ve Türkiye’ye gelmesini istiyoruz. AB çok istiyorsa alsın göçmenleri ve kendi verdikleri parayla beslesinler. Bizim artık Türkiye ve Gaziantep olarak bunun üzerine gelecek bir Suriyeli göçmeni kaldıracak takatimiz kalmadı. Mevcut Suriyelilerin de orada yaşam koşulları sağlandıktan sonra kendi topraklarında iskan edilmeli. Nasıl ki bayramda 150-200 bin kişi kendi topraklarına bayramlaşmaya gidiyorsa, bayramlaşmaya gidenlerin evlerinde kalmalarını rica ediyoruz. Bayramda gidip görebilecekleri bir yerleri varsa, gittiklerinde kalabilecekleri yerleri de var demektir. Avrupa Birliği çok istiyorsa alsın bu göçmenleri ne gerekiyorsa kendi yapsın. Bizim Türkiye ve Gaziantep olarak daha bir göç dalgasını kaldıracak takatimiz kalmadı” dedi.

“GAZİANTEPSPOR’A SAHİP ÇIKIN”

Gaziantepspor’un durumuna da dikkat çeken Atay, “Gaziantepspor’un maçına gittim. 1500-2000 taraftar vardı. Bir tek siyasi parti temsilcisi milletvekili olarak ben vardım. Gaziantepspor bunu hak etmiyor. Gaziantepli sanayicilerimizi, iş adamlarımızı Gaziantepspor’a sahip çıkmaya çağırıyorum. Siyasilerimizin hepsini maçlara davet ediyorum. Kulübün bugünlere gelmesine neden olan eski yöneticilerin hukuk karşısına çıkarılmasını ve gereken işlemlerin de yapılmasını istiyorum” diyerek çağrıda bulundu.

“FETÖ DAVALARINDAN NEMALANDILAR”

30 Yıllık Avukat olduğunu belirten Atay, Gaziantep2te FETO Davalarından nemalananlar olduğunu belirterek “Bu memleketin tek FETÖ’cüsü Cahit Nakıboğlu mu? Cahit Nakıboğlu’nun yanında toplantılara katılanlar, Umre organizasyonları yapanlar, Organize Sanayi’de para toplayanlar nerede? sorularını sordu.  Atay, “Onlar bize yutturduklarını sanmasınlar. Biz yutmayız. Her şeyi görüyoruz. Bir şey söylemiyorsak adalete olan güvenimizden. Kimi kime yutturuyorsunuz? Bazı insanlar FETÖ davalarından nemalanmaya çalıştı. Bunu Adalet Bakanımıza da söyledim. Adalet yıpranmasın diye isimlendirmiyoruz. Gaziantep adliyesi son atamalardan sonra daha iyi olacak. Hem komisyon başkanı hem de başsavcımız değişti” dedi.

Atay, Gaziantep’te son dönemlerde artan Uyuşturucu kullanımına da değindi ve siyasilere sorunun çözümü için çağrıda bulundu.

“AF MECLİSTE OLACAK”

Mecliste affı tekrar gündeme getireceklerini de belirten Atay, “Meclis açılır açılmaz affı gündeme getireceğiz. Terör suçlularına ve cinsel istismarcılara af verilemeyecektir. Ancak cezaevlerinde bir ranzada nöbetleşe iki kişi yatıyor. Bunları genel başkanımız söyledi. Cezaevlerindeki doluluk artık insani bir yara halini almıştır. Ekim ayında af kanunu mecliste olacaktır. Bu MHP’nin sözüdür” dedi.

 

Bu haber 86 kez okundu.
Hareketli Manşet - 00:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yıldırım, “GTO Üyesi KOBİ’ler 100 bin liraya kadar kredi kullanabilecek”
  GTO BAŞKANI YILDIRIM:KOBİ’LER “NEFES” ALACAK Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurularına başlandığını söyledi. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, GTO Üyesi KOBİ’lerin aylık yüzde 1,85 ile 100 bin liraya kadar kredi kullanabileceğini belirtti. Yıldırım; aralarında katılım bankalarının da yer aldığı 8 banka ile imzalanan anlaşma ile “KOBİ DESTEK (NEFES) Kredisi” […]
 • 02
  Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO ’da
  KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI DOÇ. DR. GÜZEL, HASTA KABULÜNE BAŞLADI Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, 1977 yılında Hatay’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime […]
 • 03
  “Dünya bir ev olsaydı Mutfağı kesinlikle GAZİANTEP olurdu”
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 1’incisi düzenlenen Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali’nde Yesemek Rastaurant lezzet sokağınına damgasını vurdu. (GastroAntep) Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında açılan lezzet sokağında, şehrin tecrübeli ismi Yesemek Restaurant, Gaziantep’in meşhur damak keyfi BEYRAN ve PAÇA ile yoğun ilgi odağı oldu. Gaziantep AKP Milletvekili Derya Bakbak’ta standa ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet ederek, çiğ […]
 • 04
  HKÜ eğitim fakültesi akademik kurul toplantısı gerçekleşti
  Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı Hukuk Fakültesi Cine Amfi’de gerçekleştirildi. 49 ÖĞRETİM ELEMANI KATILDI HKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay’ın eşlik ettiği toplantıya, 49 öğretim elemanı katıldı. […]
 • 05
  Gastroantep uluslararası festival markası olma yolunda
  Fuarlar gibi festivallerin de kentlerin ekonomisine önemli katkılar sağladığını ifade eden Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan Vali Yerlikaya ve Başkan Şahin’i kutlayarak “Gaziantep’e marka bir festival kazandırmak için yapılan çalışmaları destekliyor, emeği geçenlere kentimiz ve ülkemiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU