Açık
 • EURO 6.00
 • DOLAR 5.29

MHP’li Atay, Havayolu şirketlerine “Gaziantep yolunacak kaz mı?” diye sordu

Hareketli Manşet - 12 Eylül 2018 00:30 A A

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay, basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltılı basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Gaziantep MHP Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep uçuş seferlerinde artan bilet fiyatlarına tepki göstererek, Havayolu şirketlerinin Gazianteplileri yolunacak kaz gibi gördüklerini ve Gaziantep’e üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

“GAZİANTEP’E ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYOR”

Gaziantep MHP Milletvekili Sermet Atay Gazianteplilerin uçuş seferlerinde ki bilet fiyatlarına olan tepkisini haklı bulduğunu ve Gaziantep’in Üvey evlat muamelesi gördüğünü belirtti. “Geçmişte Atlas Jet2in iki seferi vardı bire düştü.THY seferleri zaten ortada. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ticaret Odası başkanımız sağ olsunlar THY Genel Müdürü ile görüşmüş. Arkadaş yeni uçaklardan size verelim demiş.  Sen Gaziantep halkıyla dalgamı geçiyorsun?Ekim ayında seferleri artıracaklarmış, siz dalgamı geçiyorsunuz. Zaten Gaziantep’in sezonu Haziran Eylül. Ekim’de zaten yolcu sayısı düşüyor. Neden Adana Kahramanmaraş biletleri Gaziantep’ten %50 daha ucuz.  Neden yarı fiyatına bilet satıyorsunuz? Gaziantep yolunacak kaz mı? 600 – 700 TL Bilet mi olur? Türkiye ve dünyanın en büyük hava şirketi Gaziantep’in yolcu sayısını görmüyor mu? Bu rezilliği görmüyor mu? Gaziantep eski günleri arıyor gerçekten! Gaziantep’in sahibi yok. Ben elindeki sayılarla basın toplantısı değil, icraat istiyorum” diyerek havayolları şirketlerine tepki gösterdi.

 

Atay yaklaşan yerel seçimlerde Cumhur İttifakının ortak hareket edebileceğini belirterek, “Genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde de cumhur ittifakı ortak hareket edebilir ve etmelidir. Çünkü genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde de bir şer ittifakı olabilir. Bu şer ittifakı ile bölücü örgüt mensuplarının Büyükşehir kadrolarına girmesi kaçınılmazdır. O nedenle bunun önüne geçebilmenin tek yolu MHP ile Ak Parti’nin beraber hareket etmesidir. Bu bir gerekliliktir” ifadelerini kullandı.

Suriye’de ki savaş sebebiyle göçten en çok etkilenen şehirlerden biri olan Gaziantep’in, yeni bir göç dalgasını kaldıramayacağının altını çizdi.

MHP’li Atay, “İdlib’de yeni bir savaş söz konusu. Oraya sıkışmış yaklaşık 2 milyon insan var. Bunların bir kısmının yeni bir göç dalgasıyla Türkiye’ye geleceği söyleniyor. Göç dalgasının ilk durağı da Antakya, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa. Artık ne Avrupa Birliği’nin parasını istiyoruz ne de onlardan daha fazla Gaziantep’e ve Türkiye’ye gelmesini istiyoruz. AB çok istiyorsa alsın göçmenleri ve kendi verdikleri parayla beslesinler. Bizim artık Türkiye ve Gaziantep olarak bunun üzerine gelecek bir Suriyeli göçmeni kaldıracak takatimiz kalmadı. Mevcut Suriyelilerin de orada yaşam koşulları sağlandıktan sonra kendi topraklarında iskan edilmeli. Nasıl ki bayramda 150-200 bin kişi kendi topraklarına bayramlaşmaya gidiyorsa, bayramlaşmaya gidenlerin evlerinde kalmalarını rica ediyoruz. Bayramda gidip görebilecekleri bir yerleri varsa, gittiklerinde kalabilecekleri yerleri de var demektir. Avrupa Birliği çok istiyorsa alsın bu göçmenleri ne gerekiyorsa kendi yapsın. Bizim Türkiye ve Gaziantep olarak daha bir göç dalgasını kaldıracak takatimiz kalmadı” dedi.

“GAZİANTEPSPOR’A SAHİP ÇIKIN”

Gaziantepspor’un durumuna da dikkat çeken Atay, “Gaziantepspor’un maçına gittim. 1500-2000 taraftar vardı. Bir tek siyasi parti temsilcisi milletvekili olarak ben vardım. Gaziantepspor bunu hak etmiyor. Gaziantepli sanayicilerimizi, iş adamlarımızı Gaziantepspor’a sahip çıkmaya çağırıyorum. Siyasilerimizin hepsini maçlara davet ediyorum. Kulübün bugünlere gelmesine neden olan eski yöneticilerin hukuk karşısına çıkarılmasını ve gereken işlemlerin de yapılmasını istiyorum” diyerek çağrıda bulundu.

“FETÖ DAVALARINDAN NEMALANDILAR”

30 Yıllık Avukat olduğunu belirten Atay, Gaziantep2te FETO Davalarından nemalananlar olduğunu belirterek “Bu memleketin tek FETÖ’cüsü Cahit Nakıboğlu mu? Cahit Nakıboğlu’nun yanında toplantılara katılanlar, Umre organizasyonları yapanlar, Organize Sanayi’de para toplayanlar nerede? sorularını sordu.  Atay, “Onlar bize yutturduklarını sanmasınlar. Biz yutmayız. Her şeyi görüyoruz. Bir şey söylemiyorsak adalete olan güvenimizden. Kimi kime yutturuyorsunuz? Bazı insanlar FETÖ davalarından nemalanmaya çalıştı. Bunu Adalet Bakanımıza da söyledim. Adalet yıpranmasın diye isimlendirmiyoruz. Gaziantep adliyesi son atamalardan sonra daha iyi olacak. Hem komisyon başkanı hem de başsavcımız değişti” dedi.

Atay, Gaziantep’te son dönemlerde artan Uyuşturucu kullanımına da değindi ve siyasilere sorunun çözümü için çağrıda bulundu.

“AF MECLİSTE OLACAK”

Mecliste affı tekrar gündeme getireceklerini de belirten Atay, “Meclis açılır açılmaz affı gündeme getireceğiz. Terör suçlularına ve cinsel istismarcılara af verilemeyecektir. Ancak cezaevlerinde bir ranzada nöbetleşe iki kişi yatıyor. Bunları genel başkanımız söyledi. Cezaevlerindeki doluluk artık insani bir yara halini almıştır. Ekim ayında af kanunu mecliste olacaktır. Bu MHP’nin sözüdür” dedi.

 

Bu haber 196 kez okundu.
Hareketli Manşet - 00:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İYİ Parti Şehitkamil Meclis Üyesi Aday listesi belli oldu
  KONTENJAN 1-Orhan Kuyucu 2-Seyfullah Altunova 3-Ahmet Serdar Kaya 4-Ali Polat 5-Osman Selim Ateş 1-Murat Demir 2-Ergün Karhan 3-Serkan yılmazkar 4-Coşkun Genç 5-Faruk Artaş 6-Fatih Tosun 7-Burak Çelik 8-Ramazan özel 9-Kemal Şahan 10-Ayşe Dalbudak 11-Abdullah Güngör 12-Mehmet Özcan 13-İsmail Yalçın 14-Özge Zeytinci 15-Can Fırat Kaya 16-Mehmet Alagöz 17-Cemil Şimşek 18-Samet Çelik 19-İbrahim Sürmelihindi 20-Ali Akbay 21-Ali […]
 • 02
  İYİ Parti’nin Şahinbey Meclis Üyesi Aday listesi
  İYİ Parti  Şahinbey Belediye Meclis Üyeleri belli oldu.   1- Ali Kendirci 2 -Cengiz Kılınç 3 -Mehmet Şahin 4 -Osman Erkendirci 5 -Ramazan Kurt 6 -Metin Kiya 7 -Hüseyin Efe 8 -Cengiz Yılmaz 9 -Turgay Köşker 10- Bereket Aslan 11- Burhan Bilgiç 12 -Numan Albayram 13- Murat Kılınç 14- Ali Pişkin 15 -Osman Toprak 16- […]
 • 03
  CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Adayları belli oldu. İşte Liste! CHP ŞAHİNBEY MECLİS ÜYESİ ADAYLAR Yılmaz Kireç Mahmut Demirel Hasan Türk Hurşit Besle Hasan Şencan Uğur Kalkan Mahmut Öztürk Mehmet Dokbay Orhan Yılmaz Ramazan Demir Erol göbelek Mehmet Aydın Yıldırım Mustafa Kaya Hanifi Kaplan Edip volkan Albayram Faruk Topalbekiroğlu Birgül Yıldırım Siret […]
 • 04
  CHP Şehitkamil Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı
  Cumhuriyet Halk Partisi ŞEHİTKAMİL Meclis Üyesi Adaylarını açıkladı. İşte o liste! KONTENJAN 1-Nizamettin Özseven 2-Canan Doğan 3-Mehmet Şentürk 4-İ.Halil Kılıç 5-Cuma Özdemir CHP ŞEHİTKAMİL MECLİS ÜYESİ ADAYLARI 1- Beyhan Külekçi 2 Mehmet Sucu 3- Seydi Vakkas Tuncer 4-Adnan Erol 5-Hasan Nesanır 6-Ersin Atar 7-Remzi Büyüknacar 8-Ali Güdücü 9-Yahya Atar 10-Hasan Çolak 11-Nuray Göktepe 12-Hurşit Yıldırım 13-Ömer […]
 • 05
  AKP Şahinbey Meclis üyeleri belli oldu
  Cumhur İttifakı’nın Gaziantep Şahinbey İlçesi Meclis Üyesi Aday Listesi belli oldu. AKP  Şahinbey Belediye meclis üyeleri aday listesi oldu. Listede, MHP’den isimler yer aldı. KONTENJAN 1-Cuma Güzel 2-Aslettin Yıldız 3-Hüseyin Kılıç 4-Mehmet Akıncıoğlu 5-Şakir Doktoroğlu 1-Osman Toprak 2-Erdem Güzelbey 3-Ayşenur Mirkelam 4-Mustafa Kaplan 5-Ahmet İnal 6-Halil Uğur 7-Şükran Yılmaz 8-Sait Şahin 9-İlker Kazıklı 10-Hilmi Öztürk […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU