Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TOBB GGGK Başkanı Yetkinşekerci: “Öğretmenler geleceğimizin mimarlarıdır”

TOBB GGGK Başkanı Yetkinşekerci:  “Öğretmenler geleceğimizin mimarlarıdır”
  • 24.11.2017
  • 160 kez okundu
Reklam

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu (GGGK) Başkanı İbrahim Yetkinşekerci, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Yetkinşekerci, mesajında “Geleceğimizin mimarları Öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum” dedi.

Yayımladığı mesajında, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi birer insan olarak yetiştirilerek, geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler ülkemizin geleceğinin de mimarlarıdır” ifadelerine yer veren Yetkinşekerci, mesajının devamında şunları dile getirdi:

“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizin bugünlere ulaşmasında, 2023 ve 2071 vizyonu doğrultusunda yol almasında emeği geçmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Özgürlüğü, bağımsızlığı, bizi biz yapan millî ve manevî değerlerimizi, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan, bu değerleri daha da geliştirecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerimize, vefa borcumuzu ödemek için ne yapsak azdır.”

Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları kaliteli bir eğitimle geleceğe hazırlanmış nesillerle aşabileceğine dikkat çeken Yetkinşekerci, mesajını şu sözlerle tamamladı:

”Ülkemiz öncü ve örnek bir neslin omuzlarında yükselecek, hedeflerine ancak bu şekilde ulaşabileçektir. Bu nesli geleceğe hazırlayacak olan öğretmenlerimiz aynı zamanda geleceğimizin de mimarıdır. Bu bilinçle,  başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli ve görevleri başında olan öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömür diliyorum. Eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma ve ‘lider ülke Türkiye’ amacı uğrunda fedakarlık ve gayret gösteren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.”

 

 

 

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ