logo

“ HERKES ADINA BİR FİDAN DİKİLECEK ”

Oğuzeli İlçe Kaymakamlığının başlattığı ve İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yürüttüğü “ HER İNSAN BİR FİDAN ” sloganlı fidan dağıtım kampanyası Oğuzelinde düzenlendi.

Fidan Dağıtım Kampanyası kapsamında ilçenin nüfusu kadar fidanı kamu çalışanları, muhtarlıklar, okullar ve vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda dağıtan kaymakamlık, ayrıca Oğuzeli Anadolu Lisesinde de fidan dikim programı organize etti.

Oğuzeli Anadolu Lisesinde organize edilen fidan dikim etkiliğinde konuşan Oğuzeli Kaymakamı Sn.Arif GÜL, fidan dikiminin özen istediğini belirterek, fidan dikim programlarında fidanların emek verilmeden gelişi güzel dikildiğini, can suyu gibi fidanın ihtiyacı olan imkanların bu tür programlarda sunulamadığını ve doğal olarak bu fidanların çoğunun kuruduğunu yapılan çaba ve gayretlerin boşa gittiğini belirtti. Sn. GÜL konuşmasında hem dikilecek fidanların kurumasını en alt düzeye indirmek hem de dikimden sonra fidanın büyümesi için gerekli olan bakımın sağlıklı yapılabilmesini sağlamak amacıyla Her İnsan Bir Fidan kampanyasını başlattıklarını ve ilçenin nüfusu kadar fidanı dağıtma kararı aldıklarını belirtti.

Kaymakam GÜL, önümüzdeki günlerde Kaymakamlık Hizmet Binası, Konukoğlu Camii ve Çarşı Camii önünde ve okullarda fidan dağıtımlarına devam edileceğini de ifade ederek “Benim de Dikili Bir Fidanım Olsun” diyen istekli tüm vatandaşlarımızın ihtiyacı olan fidanları buralardan temin edebilecekleri duyurusunu yaptı.

Oğuzeli Kaymakamlığının organize ettiği ve 30.000 fidanın dağıtılacağı kampanya sonucunda ilçenin 6230 dekar olan ormanlık alanı 450 dekar daha artarak, ormanlık alan miktarında % 13 civarında bir artış olması beklenmektedir.

Etiketler: » » » » » » » »
237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?