"ATATÜRK'Ü RAHMET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ" | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

“ATATÜRK’Ü RAHMET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Yerel Haberler - 10 Kasım 2011 19:27 A A

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, “Atatürk’ü rahmet ve özlemle anıyoruz” dedi.

GTO Başkanı Aslan, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 73. yılı nedeniyle mesaj yayımladı. Mesajında, Atatürk’ün Türk Milleti tarafından saygı ve şükranla anıldığını belirten Aslan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sonsuza kadar milletimizin gönlünde ve zihninde yaşatılacaktır. Ulu Önderimizi rahmet ve özlemle anıyoruz’ dedi.

Mesajında, Atatürk’ün en zor döneminde Türk Ulusunun geleceğine ışık tutan ve yok olma talihsizliği ile karşı karşıya kalmışken, çağdaş dünyanın onurlu ve saygın bir üyesi haline getiren güçlü bir lider olduğuna vurgu yapan Aslan, mesajında daha sonra şu ifadelere yer verdi: “Ulu Önder Atatürk, Cumhuriyet rejimini gelişmenin, uygarlığın ve mutluluğun temeli olarak görmüş, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak bizlere çağdaşlığın ve uygarlığın yolunu açmıştır. Cumhuriyet ile birlikte, ekonomik, siyasal, toplumsal ve kültürel alanlarda gerçekleştirilen atılımlar, Türkiye’nin çağdaş dünyayla bütünleşme sürecini de hızlandırmıştır. Ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıl dönümünde bizlere düşen en büyük görev, Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Atatürk ilke ve devrimleri dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de yolumuzu aydınlatmayı sürdürecektir. Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Yüce Atatürk’ün milletimizin gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecektir. Türk Ulusunun gönlünde ölümsüzleşen Ulu Önder Atatürk’ü vefatının 73’üncü yılında bir kez daha saygı, Rahmet ve Özlemle anıyoruz.”                                                                           

Bu haber 204 kez okundu.
Yerel Haberler - 19:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU