Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“ATATÜRK VE CUMHURİYET” RESİMLERDE ANLATILDI

Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim yarışması birincileri ödüllerini aldı.

Winmar Hipermarketleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını daha bilinçli kutlamak, çocukların Atatürk ve Cumhuriyet Sevgisi ile ilgili düşünceleri doğrultusunda resim yapmalarını sağlamak, sanat’a yakınlıklarını ve sevgisini arttırmak amacıyla “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim yarışması  düzenlendi. Yarışmanın birincileri Oska “PİZZA Pİ” de düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Atatürk ve Cumhuriyet konulu resim yarışması, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP Büro Amirliği, Winmar Hipermarket ve Oska işbirliği ile gerçekleştirildi. Ödül törenine;  Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet ŞÜKÜROĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin MENGİLLİ, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülhalim ÜNVERDİ, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet AYKANAT, Sosyal Hizmetler İl Müdürü M. Emin KORKMAZ, GAÜN İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı prof.dr. Yusuf AKAN, GAÜN Hastane Müdürü İlyas GÖĞEBAKAN, Şahinbey TDP Büro Amiri Murat LALE, Tüketici Koruma Derneği Başkanı İsmet DEĞİRMENCİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İsmet TİRYAKİ ve Mustafa DURAK, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Celal KARTAL, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Oska PİZZA Pİ’ deki kahvaltı programından sonra şehitlere saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet ŞÜKÜROĞLU günün anlam ve önemine özel şunları söyledi; Cumhuriyet Bayramı, 19 Mayıs 1919’da başlayan 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilan edilmesiyle mutlu bir sonla noktalanan serüvenin günümüze kadar yansıyan meyvelerinden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin MENGİLLİ; “Hak ve hürriyetlerden yoksun olan toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmaktır” dedi.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülhalim ÜNVERDİ de; Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Terör örgütünün hain saldırıları, şehit askerlerimiz, polislerimiz, Van’daki deprem olayı bunlardan bazıları. Bu arada Van’daki depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu deprem olayı millet olarak bizim doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle bir ve bütün olduğumuzu bir kere daha gösterdi. Devletimiz ve milletimiz yardım kampanyalarında seferber oldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetine emeği geçmiş olan Türk büyükleri ve Şehitlerimizin ruhları şad mekânları cennet olsun.

GAÜN İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf AKAN’da Winmar Hipermarkete böyle bir çalışma düzenledikleri için teşekkür ediyorum. Bu şekilde çocuklarımız 29 Ekim Cumhuriyet bayramını daha bilinçli kutluyorlar, Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi ile ilgili düşünceleri doğrultusunda resim yaparak sanata yatkınlıklarını ve sevgilerini artırıyorlar, dedi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü M. Emin KORKMAZ da; biz bu yarışmayı bir sosyal sorumluluk çalışması olarak değerlendiriyoruz Winmar Hipermarket ‘i tebrik ediyor Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum, dedi.

Winmar Hipermarket Satış ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Servet DEYNEKLİ’de resim yarışmasına 1300 katılım olduğunu, 24 Kasım öğretmenler gününe özel de bir mektup yarışması düzenlediklerini belirtti ve Winmar Hipermarket tarafından hazırlanan plaketleri takdim etti.

Üç kategoride düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resim yarışmasında dereceler şöyle sıralandı:

1.2.3. sınıflarda;1.Rukiye Aksan ( F.S. Mehmet İÖO.), 2. Ahmet Kılıç (M. Erman İÖO.), 3. Büşra Nur Şentürk (Yeşilkent İÖO.),

4.5. sınıflarda; 1. Selcan Yağmur Tatlı (Türktepe İÖO.), 2.M. Emin Gül (H. Büyükbeşe İÖO), 3. Yeşim Özen (M. Erman İÖO.)

6.7.8. sınıflarda; 1. Kevser Şeker (Dr. Sadık Ahmet İÖO.), Anıl Gül Doğan (Ş. Adem Yavuz İÖO.),3. Hatice Hançer ( H. Büyükbeşe İÖO.), ayrıca başarılı olan 55 öğrenciye de Başarı Belgeleri ve hediy eleri verildi. Ödül töreninden sonra Oska Eğlence Merkezi Müdürü Ramazan KARAMAHOOĞLU öğrencileri Oska lunaparka davet etti.

Etiketler: » »
1152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?