"ATATÜRK VE CUMHURİYET" RESİMLERDE ANLATILDI | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

“ATATÜRK VE CUMHURİYET” RESİMLERDE ANLATILDI

Eğitim - 02 Kasım 2011 20:10 A A

Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim yarışması birincileri ödüllerini aldı.

Winmar Hipermarketleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını daha bilinçli kutlamak, çocukların Atatürk ve Cumhuriyet Sevgisi ile ilgili düşünceleri doğrultusunda resim yapmalarını sağlamak, sanat’a yakınlıklarını ve sevgisini arttırmak amacıyla “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim yarışması  düzenlendi. Yarışmanın birincileri Oska “PİZZA Pİ” de düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Atatürk ve Cumhuriyet konulu resim yarışması, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP Büro Amirliği, Winmar Hipermarket ve Oska işbirliği ile gerçekleştirildi. Ödül törenine;  Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet ŞÜKÜROĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin MENGİLLİ, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülhalim ÜNVERDİ, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet AYKANAT, Sosyal Hizmetler İl Müdürü M. Emin KORKMAZ, GAÜN İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı prof.dr. Yusuf AKAN, GAÜN Hastane Müdürü İlyas GÖĞEBAKAN, Şahinbey TDP Büro Amiri Murat LALE, Tüketici Koruma Derneği Başkanı İsmet DEĞİRMENCİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İsmet TİRYAKİ ve Mustafa DURAK, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Celal KARTAL, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Oska PİZZA Pİ’ deki kahvaltı programından sonra şehitlere saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet ŞÜKÜROĞLU günün anlam ve önemine özel şunları söyledi; Cumhuriyet Bayramı, 19 Mayıs 1919’da başlayan 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilan edilmesiyle mutlu bir sonla noktalanan serüvenin günümüze kadar yansıyan meyvelerinden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin MENGİLLİ; “Hak ve hürriyetlerden yoksun olan toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmaktır” dedi.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülhalim ÜNVERDİ de; Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Terör örgütünün hain saldırıları, şehit askerlerimiz, polislerimiz, Van’daki deprem olayı bunlardan bazıları. Bu arada Van’daki depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu deprem olayı millet olarak bizim doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle bir ve bütün olduğumuzu bir kere daha gösterdi. Devletimiz ve milletimiz yardım kampanyalarında seferber oldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetine emeği geçmiş olan Türk büyükleri ve Şehitlerimizin ruhları şad mekânları cennet olsun.

GAÜN İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf AKAN’da Winmar Hipermarkete böyle bir çalışma düzenledikleri için teşekkür ediyorum. Bu şekilde çocuklarımız 29 Ekim Cumhuriyet bayramını daha bilinçli kutluyorlar, Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi ile ilgili düşünceleri doğrultusunda resim yaparak sanata yatkınlıklarını ve sevgilerini artırıyorlar, dedi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü M. Emin KORKMAZ da; biz bu yarışmayı bir sosyal sorumluluk çalışması olarak değerlendiriyoruz Winmar Hipermarket ‘i tebrik ediyor Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum, dedi.

Winmar Hipermarket Satış ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Servet DEYNEKLİ’de resim yarışmasına 1300 katılım olduğunu, 24 Kasım öğretmenler gününe özel de bir mektup yarışması düzenlediklerini belirtti ve Winmar Hipermarket tarafından hazırlanan plaketleri takdim etti.

Üç kategoride düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resim yarışmasında dereceler şöyle sıralandı:

1.2.3. sınıflarda;1.Rukiye Aksan ( F.S. Mehmet İÖO.), 2. Ahmet Kılıç (M. Erman İÖO.), 3. Büşra Nur Şentürk (Yeşilkent İÖO.),

4.5. sınıflarda; 1. Selcan Yağmur Tatlı (Türktepe İÖO.), 2.M. Emin Gül (H. Büyükbeşe İÖO), 3. Yeşim Özen (M. Erman İÖO.)

6.7.8. sınıflarda; 1. Kevser Şeker (Dr. Sadık Ahmet İÖO.), Anıl Gül Doğan (Ş. Adem Yavuz İÖO.),3. Hatice Hançer ( H. Büyükbeşe İÖO.), ayrıca başarılı olan 55 öğrenciye de Başarı Belgeleri ve hediy eleri verildi. Ödül töreninden sonra Oska Eğlence Merkezi Müdürü Ramazan KARAMAHOOĞLU öğrencileri Oska lunaparka davet etti.

Bu haber 249 kez okundu.
Eğitim - 20:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU