Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“ermeni Yasa Tasarısına Ak Parti Hükümeti Çanak Tutmuştur”

Anavatan partisi Gaziantep İl Başkanı Vakıf DEMİR Fransız Parlamentosu’nun aldığı karara ’21. Yüzyılın ayıbı olarak nitelendirdi.
“Türk tarihi yüz akımızdır.” diyen Demir Türk tarihinde soykırım yapıldığını söylemenin insanlık suçu olduğunu ifade etti.  Vakıf Demir, Fransa’nın kendi tarihindeki Cezayir ve Ruanda örneklerini atlamanın anlamsız olduğunu dile getirdi ve “Fransa önce kendi tarihiyle yüzleşmelidir.” dedi.
Birinci Dünya savaşı sırasında işgal ettiği Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Adanada’da işlediği suçlardan dolayı da tarihiyle yüzleşmekten kaçmaktadır diyen Vakıf DEMİR
Fransız parlamentosunun aldığı kararda Türkiye’nin hata payı olduğunu şu şekilde ifade etti: “Ülkemizde Ermeni iftiraları ile ilgili toplantılar düzenlenmedi mi? “30 bin Kürt’ü, 1 milyon Ermeni’yi katlettik.”diyen yazar müsveddesini, Cumhurbaşkanlığı makamında ağırlamadık mı? Binlerle ifade edilen kalabalıklar, “Hepimiz Ermeniyiz.”naralarıyla sokaklarımızı inletmedi mi? Azerbaycan toprağı Karabağ’da Katliam yapıp Azerbaycan topraklarının beşte birini işgal eden Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan ile Cumhurbaşkanımız “Ermeni Açılımı” çerçevesinde birlikte futbol maçı seyretmediler mi? Bu da yetmiyormuş gibi Bursa’da yapılan Türkiye-Ermenistan futbol maçından önce, Can Azerbaycan bayraklarının stada sokulmasını engelleyip çöp konteynırlarına atma talihsizliğini göstermedik mi? Dersimdeki isyanı bastırmak amacıyla yapılan müdahaleden dolayı Başbakanımız özür dilemedi mi? Katil ve işgalci Fransa’nın -Başbakanımızın Dersim özründen dolayı- cesaretlenmesi ve bu özrü kullanması normal değil mi?”
AK Parti iktidarının iktidarda olduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletine yönelik saldırıların arttığını belirten ANVATAN PARTİSİ İL BAŞKANI VAKIF DEMİR   bütün bunların tek çözümünün ‘milli uyanış’ olduğu tespitinde bulundu.

Etiketler: » »
1204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

BENZER HABERLER