Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“HUZURUN VE KONFORUN SON NOKTASI NOVOTEL”

Gaziantep’in ilk ve tek uluslararası zincir oteli olma özeliğini taşıyan, hizmet vermeye başladığı günden bugüne  kalitede ve konforda müşteri memnuniyetini kazanarak hedefine ulaşmayı başaran İbis ve Novotel Mega Kent Gaziantep’e Turizm alanında katkı sağlamaya devam ediyor.

650 kişi kapasiteli toplantı salonları, rahat ve konforlu odaları, açık yüzme havuzu, sağlık kulübü, ofis imkanları, restaurant, bar, bahçe ve şehrin her noktasına hakim konumu ile Novotel ve İbis otel sizleri bekliyor. Novotel ve İbis Otel Gaziantep Genel Müdürü Bünyamin Öztürk Gaziantep’in Turizm alanındaki gelişmelerini, neden Gaziantep’i tercih ettiklerini ve sektörle ilgili bir çok konuyu  Narkoz Haber Gazetesine değerlendirdi.

Gaziantep’te keyifli bir konaklama ve en uygun fiyata en kaliteli hizmeti bulabileceğiniz NOVOTEL kısa sürede başarıyı yakalamanın haklı gururunu yaşıyor.

Müşterilerimizin beklentilerini karşılayabilmek için özel olarak tasarlanan otelimiz, yılların verdiği deneyimin getirdiği uzman personelimiz tarafından müşterilerine hizmet vermektedir.

Novotel;  92 oda, 4 suit oda, 2 engelli odası ile uydu yayını, radyo,LCD TV, internet bağlantısı, kasa, çay kahve ekipmanları ve mini barı ile rahat ve konforu sizlere sunuyor.

Ayrıva 24 saat servis imkanı sunan otelde açık büfe kahvaltı sabah saat 4’ten öğleye kadar devam ediyor.

İbis otel ise 177 oda, fiziksel engelliler için 4 özel oda çok kullanışlı tasarımı ile güler yüzlü personeli ve müşteri garantisi sunarak hizmet veriyor.

Yemekler istediğiniz an servise hazır. Damak tadınıza ve sağlığınıza uygun şekilde hijyen ortamda deneyimli aşçılar tarafından hazırlanarak sunulan yemeklerimiz ve mutfağımız 24 saat hizmetinizde!

İstanbul Turizm Meslek lisesi ve aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan, Novotel ve İbis otel Genel Müdürü Bünyamin Öztürk evli ve iki çocuk babası.

Novotel ve İbis otelin Gaziantep’i tercih sebebi nedir?

Bizim ilk açılışımızdan itibaren Gaziantep’teki düşüncemiz Novotel ve  İbis Otel olarak uluslararası anlamda mevcut çizgimizi nasıl yakalarız oldu. Dünyadaki tüm Novotel’de konaklayan misafirlerin %60’ı iş amaçlı seyahat eden misafirlerimizdir. Dolayısıyla amaçladığımız kitleyi biz  Gaziantep’te de yakaladık. Tabi ki bunun üzerine neler koyabiliriz, yerelleşmek anlamında nasıl bir tanıtım yapabiliriz bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Bizim buradaki en büyük amacımız yurt dışından ya da diğer şehirlerden Gaziantep’e gelindiğinde Novotel ve İbis Oteli bilenlerin burada herhangi bir sürprizle karşılaşmaması için mevcut standartları uygulayabilmektir. Bu anlamda istediğimiz yerlere ulaştık ancak yapacağımız çalışmalar ile daha da ileriye götüreceğiz diye düşünüyorum.

Gaziantep Turizmini nasıl buluyorsunuz?

Gaziantep’te şu anda şekil itibariyle var olan bir sanayi turizmi söz konusu. Burada ticari amaçlarla şehri ziyaret eden birçok insanın olması bu insanları oteller için hedef kitle haline getiriyor. Ayrıca son dönemde yerel yönetimlerin yapmış olduğu çalışmalarla da şehirde ciddi anlamda hareketlilik görünüyor. Tabi ki bu tür faaliyetlerin sayısının arttırılması şehre katılan değer anlamında çok önemli. Marka şehir olma yolunda bence güzel ilerlemeler var ve çok yakın bir tarihte bunun daha da ileriye gideceğine inanıyorum. Marka şehir olmak için sanırım bu şekilde yaşayan insanların buraya gelmek için bir neden bulmaları gerekiyor. Tarihi yerleri gezmek, iş yapmak, ticari amaç veya sadece oraya gitmeliyim ve görmeliyim gibi düşünceler in olması Marka şehir olabilme yolunda önemli atılımlar olabilir.  Bu oluştuğunda sanırım marka şehir oluşacaktır diye umuyorum ve bu yolda çok güzel mesafe kat edildiğini düşünüyorum.

Yerli ve Yabancı Turistlerin Gaziantep’e bakış açısı nasıl?

Herkesin bildiği gibi Gaziantep, şu anda hem yerli hem yabancı turistler için doğu turlarının odak noktası. Belki bu anlamda buradaki kalım süresini uzatmak anlamında biraz daha arttırılma yapılabilir. Onun haricinde özellikle yurt dışından buraya farklı nedenlerle geliyorlar ve Türkiye’yi gezerken de burayı odak noktası yapan insanlar var. Bunun içinde biz interneti kullanıyoruz. Özellikle internet üzerinden Türkiye ziyaret edilmek istediğinde Gaziantep  odak nokta olarak görülüyor. Biz aslında sürecin burasındayız. Varolanın dışında, fuar ve kombinelerin dışında herkesin aldığı pay kadar otel olarak bizde payımıza düşeni alıyoruz. Bunların arttırılması bizlerin yaptığı işte biraz daha performans yükseltir.

Diğer otel yöneticileri ile ilişkileriniz nasıl? Tüm otellerin içinde bulunduğu ortak bir platform mevcut mu?

Aslına bakarsanız birebir ilişki halinde olduğumuz bütün meslektaşlarımızla güzel diyaloglarımız var. Bu diyaloglarımızın içinde tabiî ki karşılıklı yardımlaşmada var. Sorun olarak değil ama geliştirilebilecek bir nokta olarak düşündüğüm, bir bütün olarak hareket edilebilir. Çünkü baktığınızda her otel kendi operasyonu için en iyisini yapmaya çalışıyor ama bunu yaparken sadece kendi çizgisinde kalıyor. Bir araya gelerek; diğer şehirlerden buraya nasıl daha fazla insan getirebiliriz, gelenlerin burada konaklamalarını arttırmak için neler yapabiliriz, sunulan servisin kalitesini arttırmak gibi konularda belki bir platform oluşturulabilir. Ancak şu anda bulunduğumuz nokta birebir ilişkilerle, belirli zamanlarda toplu olarak bir araya gelmekle sınırlı. Ben her şeyden önce şuna inanıyorum; faaliyet gösterilirken yapılan işin kalitesini ne kadar yukarıya çekebilirseniz buraya gelen her bir kişinin buradan döndüğünde güzel bir izlenimle dönmesini sağlamış olursunuz ve bu sadece benim yaptığım işin adını değil, şehirdeki izlenime de çok büyük bir artı sağlamış olur. Dolayısı ile bunu yaparken böyle bir platformun içerisinde bulunmak beni mutlu eder, çok güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum.

Gaziantep’te faaliyet gösteren acentelerin Turizme katkısını yeterli buluyor musunuz?

Bununla ilgili olarak yeterli ya da yetersiz gibi bir şey söylemek söz konusu değil. Ama ben şöyle söyleyebilirim; şehre gezmeye gelen, ticari amaçla gelen misafirlerin mutlaka bir acente aracılığı oluyor ama bunun çoğunun Gaziantep dışındaki acenteler tarafından yapıldığını görüyoruz. Dolayısı ile buna baktığım zaman acente sayısının veya acente performansının yeterli mi, değil mi? Düşünmeme sebep olabilir ama kesin  bir şey söylemem çok doğru olmaz diye düşünüyorum.

Novotel ve İbis otel olarak personel ihtiyacınızı nasıl karşılıyorsunuz?

Merkezimiz İstanbul olmakla beraber Türkiye’de faaliyet gösteren dokuz  otelimizin tüm yöneticilerine rahatlıkla ulaşılabilir bir merkezi sistemimiz var. Daha öncesinde başvuru yapmış herhangi bir otelin aradığı kriterlere uygun tüm arkadaşlarımızın bilgileri bu sistemde kaydediliyor. Bu kayıtların arasında bana yönelik, çalışma ihtiyacımı karşılayabilecek bir arkadaşım varsa bu sistemle çok rahatlıkla bu arkadaşımıza ulaşıp görüşme yapabiliyoruz. Onun haricinde benim dışımda ekibimizin tamamı Gaziantepli. Elbette Gaziantep’te onların tanıdıkları aracılığıyla da bize referans oldukları kişiler bizim için bir havuz oluşturuyor. Onun haricinde biz aslında bir pozisyon için uygun kişiyi ararken bu işle ilgili tecrübesi yada bilgisinden önce yapabilip, yapamayacağını değerlendiririz. Daha sonrasında gerçekten bu işe kişiliğinin uygun olup olmadığına karar veriyoruz ve hiç tecrübesi olmasa bile biz iş esnasında öğrenerek buna vakit harcayarak gerçekten istediğimiz yere, birilerinin istediği yere gelmesini sağlıyoruz. Bunu yaparken yerinde eğitimin dışında aynı zamanda merkezi anlamda eğitimlerimizde söz konusu. Bizim tüm dokuz otel için mevcut bir eğitim departmanımız var ve her genel müdür belli aralıklarla kendi otelinde istediği eğitimin tarihini belirleyip departman desteği alabiliyor. Bahsettiğimiz eğitimler bazen 2 yada 3 gün sürebiliyor. Bunun içerisinde misafir ilişkilerinden tutun daha üst kademedeki yönetici adaylara yönelik eğitimlerde söz konusu. Bizlerin burada bunu yapmasındaki en büyük amaç ise; açılacak yeni otellerle tüm arkadaşlarımızı hem grubun içerisinde bir yerlere getirmeye hem de onlara yeni bir şeyler öğreterek yeni gelecek arkadaşlarla onların ilgilenmesini sağlamak.

Müşterileriniz 24 saat yiyecek hizmetlerinden faydalanabiliyor mu?

Bizim şu anda yaz dönemi bittiği için kapattığımız  açık havuzumuz var ve genel itibariyle yaz akşamlarında bütün misafirlerimize önerdiğimiz yer açık hava havuz başı restaurant.. Bunun dışında tabi ki restaurantımızda açılan açık büfe servisimiz ile misafirlerimiz buradan arzu ettiklerinde yemeklerini alabiliyorlar. Novotel genel itibariyle hedef kitlesi küçük ve zamanlı yapılan toplantılarla, bu toplantılara sunulan hizmetler olduğu için, bunlarda bizim artılarımız aslında. Çünkü ben her zaman şuna inanıyorum; kapasite 300 kişiyse 301. kişiyi almama taraftarıyım. Biz Novotel olarak bunu yapıyoruz. Ayrıca Gaziantep’te yaşayan bütün misafirlerimiz burada akşam yemeği ya da hafta sonu 11’e kadar devam eden kahvaltı hizmetimizden de yararlanabilmektedirler. Toplantı salonlarımız tüm müşterilerimizin hizmetinde. Ben henüz yeni açılmış bir otel olarak hedefimize ve payımıza düşeni fazlası ile aldığımıza inanıyorum. Konforu ve rahat bir ortamı arzu eden misafirlerimizi Novotel ve İbis Otelde ağırlamak için bekliyoruz. Kaliteli ve güler yüzlü hizmetiyle en iyisi için…

Etiketler: » »
1214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?