"KARADENİZ" ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

“KARADENİZ” ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Eğitim - 18 Aralık 2011 22:46 A A

İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği İLESAM Gaziantep Şubesi tarafından hazırlanan Kalkınma Bakanlığı ve Gaziantep Valiliği desteğiyle uygulamaya konulan “Gaziantep Kültür ve Edebiyat Günleri ve Yazarlık Okulu” Projesi kapsamında İLESAM üyesi Şair ve yazarların Gaziantep okullarında başlayan söyleşileri devam ediyor.

Proje kapsamında İLESAM üyesi Şair Muammer Karadeniz, Turizm Otelcilik Meslek Lisesi öğrencileriyle şiir söyleşisinde bir araya geldi. Öğrenciler ve okul öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen söyleşide Türk Edebiyatı Şairlerinin şiirlerinden örnekler de sunuldu. Huzur Teknesi şiir kitabında yer verdiği şiirlerle Gaziantep’te düzenlenen şiir söyleşilerinin konuğu olan Muammer Karadeniz, Huzur Teknesi kitabında yer alan şiirlerinden bazılarını öğrencilerin okuması karşısında duygulu anlar yaşadı. Karşılıklı bir sohbet havasında geçen söyleşide öğrenciler de kendi yazdıkları şiirlerini okuyarak söyleşiye renk kattılar. Okullarında bu tür etkinliklerin sürmesini dilediklerini belirten öğrencilerin, şiire olan ilgileri görülmeye değerdi.

Söyleyişe katılan İLESAM Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci-Yazar Bülent Ağcabay’da; İLESAM olarak Gaziantep’te kültür ve sanata ilişkin çalışmalara daha çok ağırlık vermek istediklerini, Gazianteplileri şair ve yazarlarla buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, öğrencilerimizden gördüğümüz bu ilgi bizleri daha da çok faaliyet gerçekleştirmeye yöneltiyor. Bu proje Gaziantep’te yaklaşık 40 İlköğretim okulu ve lisede gerçekleştiriliyor. Şubemiz proje kapsamında etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.

Bu haber 89 kez okundu.
Eğitim - 22:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU