"KİRVEM POLİS AMCA" | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

“KİRVEM POLİS AMCA”

Editörün Seçtikleri - 01 Kasım 2011 21:01 A A

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum destekli Polis Büro Amirliği, çocuklarını maddi imkansızlıklar yüzünden sünnet ettiremeyen ailelerin çocuklarına kirve oldu.

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Şahinbey İlçesine  yakın civar il ve köylerden göçle gelerek ikamet eden ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle çocuklarını sünnet ettiremeyen vatandaşların çocuklarını sünnet ettirerek çocukların kirvesi oldu.

Programa katılan Gaziantep İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz ve Şahinbey İlçe Kaymakamı Mehmet Taşdelen sünnet olan çocuklarla yakından ilgilendi.

Çocukların sağlıksız ortamlarda, uzman olmayan kişilere sünnet ettirilmesinin  önüne geçmek, sosyal sorumluluk görevini yerine getirilmesinde örnek kurum olmak, Polis halk ilişkilerini geliştirmek, güçlendirmek ve Devletin şefkatli yüzünü göstermek amacı ile Oli Marketçilik, İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketinin katkılarıyla hayata geçirilen “Kirvem Polis Amca” projesi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Proje kapsamında tespit edilen 70 çocuğun tüm sünnet kıyafetleri Emniyet ekiplerince alınarak, çocuklar ikametlerinden alınarak tespit edilen  hastanelere götürüldü ve burada hijyenik ortamlarda uzman hekimler tarafından sünnet ettirildi. Çocukların aileleri polislere minnettar olduklarını söyleyerek çok teşekkür ettiler. Aileler yapılan bu uygulamaların polis ve halkın bir birine olan güvenini daha çok pekiştireceğinden bu tür projelerin arttırılması gerektiğini ifade ettiler. Projeyi uygulamaya koyan Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin mutlulukları gözlerinden okunurken, ekipler bu projede kendilerine destek olan Oli Market’e çok teşekkür ettiler.

Ali Fuat Cebesoy Bulvarı’nda bulunan Oli Market Şubesi otoparkında düzenlenen şölene katılım yoğun olurken, çocuklara yönelik düzenlenen eğlence programı çerçevesinde sünnet olan çocuklar ve arkadaşları doyasıya eğlendiler.

Bu haber 244 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 21:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU