Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“KİRVEM POLİS AMCA”

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum destekli Polis Büro Amirliği, çocuklarını maddi imkansızlıklar yüzünden sünnet ettiremeyen ailelerin çocuklarına kirve oldu.

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Şahinbey İlçesine  yakın civar il ve köylerden göçle gelerek ikamet eden ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle çocuklarını sünnet ettiremeyen vatandaşların çocuklarını sünnet ettirerek çocukların kirvesi oldu.

Programa katılan Gaziantep İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz ve Şahinbey İlçe Kaymakamı Mehmet Taşdelen sünnet olan çocuklarla yakından ilgilendi.

Çocukların sağlıksız ortamlarda, uzman olmayan kişilere sünnet ettirilmesinin  önüne geçmek, sosyal sorumluluk görevini yerine getirilmesinde örnek kurum olmak, Polis halk ilişkilerini geliştirmek, güçlendirmek ve Devletin şefkatli yüzünü göstermek amacı ile Oli Marketçilik, İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketinin katkılarıyla hayata geçirilen “Kirvem Polis Amca” projesi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Proje kapsamında tespit edilen 70 çocuğun tüm sünnet kıyafetleri Emniyet ekiplerince alınarak, çocuklar ikametlerinden alınarak tespit edilen  hastanelere götürüldü ve burada hijyenik ortamlarda uzman hekimler tarafından sünnet ettirildi. Çocukların aileleri polislere minnettar olduklarını söyleyerek çok teşekkür ettiler. Aileler yapılan bu uygulamaların polis ve halkın bir birine olan güvenini daha çok pekiştireceğinden bu tür projelerin arttırılması gerektiğini ifade ettiler. Projeyi uygulamaya koyan Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin mutlulukları gözlerinden okunurken, ekipler bu projede kendilerine destek olan Oli Market’e çok teşekkür ettiler.

Ali Fuat Cebesoy Bulvarı’nda bulunan Oli Market Şubesi otoparkında düzenlenen şölene katılım yoğun olurken, çocuklara yönelik düzenlenen eğlence programı çerçevesinde sünnet olan çocuklar ve arkadaşları doyasıya eğlendiler.

Etiketler: » »
707 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?