Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“ÖZGÜR VE DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE İÇİN ÇABALIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti Van, Hakkari ve Şırnak’ta bir dizi ziyaretlerde ve görüşmelerde bulunarak, sivil toplum kuruluşlarının, muhtarların, parti örgütlerinin ve bölge halkının görüş, öneri ve sorunlarını dinliyor.

Şeker, bölgede, barış süreci ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, “özgür ve demokratik bir Türkiye için çabalıyoruz” dedi.

Milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşan 10 kişilik CHP heyetinin çalışmaları hakkında bilgi veren CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker şunları söyledi:

SEÇİM BARAJI, FAİLİ MEÇHULLER

“Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, parti örgütleri ile bir araya geldiğimiz toplantılarda bölge halkının sorunlarını ve beklentilerini dinliyor, CHP’nin barış sürecine bakış açısını anlatıyoruz. Bölge halkı demokratikleşme paketinden büyük bir beklenti içindedir. Özellikle seçim barajının düşürülmesi ve faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması gibi konular çok önemsenmekte, hükümetin bu konuda ciddi adımlar atması gerektiği vurgulanmaktadır. Ziyaret ve görüşmelerimiz tamamlandıktan sonra bölgenin beklenti ve taleplerini bir rapor halinde Genel Merkezimize sunacağız.”

Etiketler: » » » »
465 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?