Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“YALNIZLAR SOKAĞI” BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE

Gaziantep Bahçeşehir Koleji Türkçe zümresi ve 8. Sınıf öğrencilerinden oluşan dinleti kulübü işbirliğiyle hazırlanan Yalnızlar Sokağı adlı şiir dinletisi hem gözlere hem kulaklara hitap ederek katılımcılara muhteşem bir gece yaşattı.

Eğitim-öğretim yılının sona ereceği bu günlerde okullarına veda etmeye hazırlanan öğrencilerle hem güzel bir etkinliğe, bir gösteriye imza atmak isteyen hem de SBS’ye girecek öğrencilerin stresten uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen şiir dinletisinin teması “AYRILIK” tı.

Sözcüklerle dans eden, edebiyatımızın usta şairleri; Cemal Safi’den Ümit Yaşar Oğuzcan’a, Nazım Hikmet’ten Attila İlhan’a, Sunay Akın’dan Murathan Mungan’a kalemlerinden kan damlarcasına yazılmış mısralar öğrencilerin seslendirmeleriyle dinleyicileri gözyaşlarına boğdu.

Lirizmin doruklarda yaşandığı dinleti, canlı performans söylenen şarkılar ve yapılan lirik dans gösterisi ile daha da renklendi.

Okul Müdürü Selda Şener gösteri sonunda dinletide emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri kutlarken, öğrencilerimizin sanatsal alanda göstermiş oldukları bu performansların akademik başarıları da olumlu etkilediği belirtti.

Etiketler: » » » »
703 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?