logo

“Yedi Bölgenin Ustaları”

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Müzik Topluluğu tarafından “Yedi Bölgenin Ustaları” adlı konser Atatürk Kültür Merkezinde düzenlendi.

Konsere; GAÜN Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Gür, Prof. Dr. Cahit Bağcı, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ağarı, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenci katıldı.

GAÜN Kültür Müdürlüğü Koordinatörü ve Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Arslan, Genel Sanat Yönetmenleri Hüseyin Kaynak, Mustafa Balçın ve Ersin Yıldırımer’in çalışmalarıyla hazırlanan Türk halk müziği konserini büyük beğeniyle izleyen öğrenciler, türkülere eşlik ederek keyifli bir gece yaşadı.

“Yedi Bölgenin Ustaları” adlı konserde; Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Ege, Marmara, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ait “Dom Dom Kurşunu, Güzelliğin On Par Etmez, Bugün Matem Günü Geldi, Karahisar Kalesi, Drama Köprüsü, Fındık Toplayan Gelin, Felek Sen Ne Feleksen” gibi türkülerle dinleyenler kimi zaman duygusal kimi zaman hareketli dakikalar yaşadı.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, konserin sonunda “Erkilet Güzeli” adlı türküyü seslendirirken, salondaki dinleyiciler de türküye eşlik etti.

Gecenin sonunda konuşan Rektör Prof. Dr. Coşkun, “Bugün harikulade bir ülke gezintisi yaptık. Her bölgeyi teneffüs ettik. Gönlümüz titredi, ferahladı. Ülkemizin her köşesinden ezgiler, notalar, esintiler yaşadık. Ülkemiz çok güzel, dolu dolu. Yaşasın bu ülke, yaşasın Türkiye. Siz değerli gençlerle, bilimle, sanatla, kültürle bütün bunların harmanlanmasıyla bu ülke kolay kolay yıkılmaz ve yıkılmayacaktır. Bu pırıl pırıl genç arkadaşlarım bizden mezunlar ve benim gözümde hepsi birer pırıltıdır, ayrı bir değerdir. Üniversitemizin toplumla olan ara yüzünde bizim için kıymetliler” diyerek, gecenin hazırlanmasında emeği geçen Öğr. Gör. Mustafa Arslan başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

Konserin sonunda, GAÜN Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, GAÜN Kültür Müdürlüğü Koordinatörü ve Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Arslan’a çiçek takdim etti.

Etiketler: » » » » » »
394 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?