logo

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

TBMM Basınla İlişkiler Kurulu Başkanı , TBMM İdare Amiri AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Şahin yayımladığı mesajda:

“Gazetecilik; hayatın her alanında, bilgiye ulaşıp sunmaya çalışırken, toplum hayatı açısından üstlendiği işlevle tüm kesimlerin sesi olma ve taleplerini duyurma konusunda önemli bir misyonu da yerine getirmektedir.
Etik gazeteciliğin temel ilkelerinden; doğruluk, bağımsızlık, tarafsızlık, insanlık ve sorumluluk ilkelerini benimseyen gazetecilik anlayışı sadece basınımızı değil ülkemizin gelişen demokrasisini de güçlendirecektir. Günümüzde gazetecilik, dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla geçmiş yıllara oranla daha geniş bir görüntüleme oranına ulaşmıştır. Güvenilir kaynaklardan aldığı bilgileri tarafsız ve doğru bir şekilde rapor etme sorumluluğu olan gazetecilerin, olayları tüm taraflarıyla kamuoyu ile paylaşması toplumu daha da güçlendirecek ve geliştirecektir. Toplumun sesi, nefesi olan, çözüm odaklı, topluma karşı gazetecilik sorumluluklarını özgür ve ilkeli bir şekilde yerine getirmek adına gösterdiği üstün gayret ve onurlu hizmet mücadelesi veren gazetecilerimizi takdirle izliyor ve gönülden destekliyorum
Gerek medyadan sorumlu TBMM İdare Amiri gerekse köşe yazan biri olarak TBMM’de birlikte çalıştığımız ve ülkemizdeki tüm gazeteci kardeşlerimin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, erdemli ve ilkeli gazetecilik serüvenlerinde başarı ve heyecan dolu seneler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » »
103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?