logo

Kızılay Başkanı Kerem Kınık PatrikBartholomeos’u ziyaret etti

Kızılay Başkanı Kerem Kınık PatrikBartholomeos’u ziyaret etti

Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos’u makamında ziyaret eden Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Rum Ortodoks Patrikliği ile Kızılay arasındaki ilişkilerin çok eskiye dayandığını ve bu köklü işbirliğinin süreceğini vurguladı.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos’u makamında ziyaret etti. Fatih’teki Fener Rum Patrikhanesi’nde gerçekleşen ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Rum Ortodoks Patrikliği ile Kızılay arasındaki ilişkilerin çok eskiye dayandığını belirterek, şunları kaydetti: “Kızılay ile Rum Ortodoks Patrikliği ilişkilerimiz yardımlaşma-dayanışma ve mazluma yardım etme konusunda bugün de güzel bir şekilde devam ediyor. Kızılay olarak Rum Cemaatinin Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapıyoruz. Aynı şekilde Rum Cemaatinden de Kızılay’a katkı almaya devam ediyoruz.”

Patrik Bartholomeos ise Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık’a yeni görevinde başarılar diledi. Kızılay’ın yurtiçi ve dışında ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarak takdire şayan çalışmalara imza attığını belirten Patrik Bartholomeos, Kızılay ile yardımlaşma konularının her zaman Rum cemaatinin gündeminde olduğunu belirtti. Görüşmenin sonunda Kınık, Bartholomeos’aplaket takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Bartholomoes da misafirlerine kitap ve paskalya yumurtası hediye etti.

Etiketler: » » » » »
28 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?