48 SAATTE 6 BÖBREK NAKLİ | Narkoz Haber
10° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.24
 • DOLAR 6.70

48 SAATTE 6 BÖBREK NAKLİ

Sağlık - 01 Kasım 2011 19:30 A A

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde, kadavradan 48 saatte 6 böbrek nakli gerçekleştirildi.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, koordinasyon ve ekip çalışması sonucu 6 kişinin daha hayata yeniden tutunmasının sağlandığını söyledi.

Organ Nakli Merkezini kurarken sadece Gaziantep’te değil, bölgede büyük bir eksikliğin giderileceği düşüncesiyle yola çıkıldığını belirten Dr. Yıldırım, “Şubat ayında hizmete giren merkezimiz birinci yılımızı tamamlamadan, kurtulan hayatlarla birlikte çok büyük mutluluklar yaşıyoruz” dedi.

Organ naklinin bir ekip çalışması olduğunu anımsatan Dr. Yıldırım, bu başarıyı gerçekleştiren hastane ekibine teşekkürlerini iletti.

Organ Nakli Merkezi Başkanı Doç. Dr. Necmettin Güvence ise başarılarının tesadüfi olmadığına dikkati çekerek, “Bu başarının altında yönetimin desteği, büyük bir özveri ile çalışan ekibin gücü, koordinasyonu ve doğru verilmiş kararlar bulunuyor. İstiyoruz ki hiç kimse mağdur olmasın. Organlar toprak olmasın, bağışlanan her organ, ölümle yüz yüze gelen insanları yaşama bağlasın, umut olsun istiyoruz” diye konuştu.

Doç. Dr. Güvence, 2011 Şubat ayından bu yana, 22’si kadavradan olmak üzere 41 ameliyat gerçekleştirildiğini bildirdi.

HASTALARIN MUTLULUĞU

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi, 48 saatte kadavradan gerçekleştirilen 6 böbrek nakliyle pek çok hastaya şifa olurken, nakil bekleyen hastalara da umut oldu.

Kahramanmaraşlı İdris Kızmaz (40), 8 yıl diyalize girdikten sonra 4 ay önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ne başvuruyor. Kuyumculuk yapan Kızmaz, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakli sayesinde 2 çocuğuyla birlikte sağlıklı geleceğe yeniden gülen gözlerle bakıyor.

Yine Kahramanmaraşlı olan ancak, Gaziantep’te oturan 4 çocuk annesi Zekiye Yaylacık (57) 6 yıldan beri sıkıntılı bir diyaliz süreciyle yaşama tutunmaya çalışırken, 4 ay önce kayıt yaptırdığı Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakli ile şifa buldu.

Hataylı 39 yaşındaki 2 çocuk annesi Zeynep İşlek, 14 yıl süreyle diyalize girerek, yaşama tutundu. Ev hanımı olan İşlek, 1,5 ay önce kayıt yaptırdığı Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakliyle çocuklarının büyüdüğünü görebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Böbrek yetmezliğinden tedavi gören Kahramanmaraşlı 21 yaşındaki Emrullah Kilit, 4,5 yıldan beri diyalize giriyor. Kilit, 5 ay önce kayıt yaptırdığı Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde gerçekleştirilen nakil sayesinde hayatına yeni bir yön verebilecek.

Gaziantepli 6 çocuk annesi Ayni Zeliha Borazan (46), 4 yıl önce diyalize girmeye başladı. 4 ay önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ne kayıt yaptıran Borazan, kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakli ile sağlığına kavuştu. Borazan, ailesi ile mutlu bir geleceği yeniden düşlemeye başladı.

Antakyalı 4 çocuk annesi Gülhan Çiçekli (41) 6 yıldan beri diyalizle hayatını sürdürüyor. 1,5 ay önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ne kadavra kaydı yaptıran Çiçekli, başarılı böbrek nakli sonrasında hayata yeniden umutla bakmanın mutluluğunu ailesiyle paylaşıyor.

Bu haber 121 kez okundu.
Sağlık - 19:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Nergis Kumbasar, “Hayatla İnatlaşmamak Gerek”
  Nergis Kumbasar’la çok özel! “HAYATLA İNATLAŞMAMAK GEREK” 19 yaşında mankenlikle başlayan kariyerine oyunculuk ve sunuculuk yaparak devam eden, ünlü oyuncu ve sunucu Nergis Kumbasar Narkoz Sağlık Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu. Canped ve Kontinans Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’ nün ünlü sunucusu Nergis Kumbasar özel hayatına ve kadınların sağlık konusundaki yaklaşımına dair özel […]
 • 02
  Şehitkamil’de sağlık için yoğun mesai
  Şehitkamil Belediyesi, kurduğu özel ekiple yeni tip koronavirüs salgınının önüne geçmek adına yayılmayı önleyici tedbir çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor. Halk sağlığını güvence altına alan çalışmalar kapsamında ekipler, yoğun mesai ile görevlerini yapmayı sürdürüyorlar. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını engellemek için ilk günden sıkı tedbirler alan ve ilçe genelinde adeta bir hijyen seferberliği başlatan […]
 • 03
  KİTSO ve KESOB’tan çağrı
  Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) Başkanı Şevket Memiler ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı Kilislilere seslenerek  “Evde Kal” çağrısında bulundu. KESOB ve KİTSO’dan yapılan açıklamada, tespit edilen vaka sayısının 16 olduğuna dikkat çekilerek Corona Virüsü yayılma hızını engellemek için esnafın Cumartesi ve Pazar günü iş yerlerini kapatması […]
 • 04
  Bakan Koca açıkladı: Corona Virüsü can kaybı 356’ya çıktı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada vaka sayısını açıkladı. Türkiye’de Korona’dan hayatını kaybedenlerin sayısı 356’ya çıktı. Toplam test sayısı 125.566 Test sayımız düne göre 4.000’in üstünde artış gösterdi. Test sayısına oranla pozitif vaka sayımız ise azaldı. İyileşen 82 yeni hastamız var. Son 24 saat içinde kaybettiğimiz hastaların %82’sinin 60 yaşını aşmış kişiler olması […]
 • 05
  Mustafa Topçuoğlu, “Kurallara Uyarak Birlikte Başaracağız”
  Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen gönül seferberliği kampanyasına da üç bin koli bağışı yaparak sorunların birlikte aşılacağını ifade eden Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu koronavirüsle mücadelede herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayarak “Millet olarak kenetlenerek el birliğiyle başaracağız” dedi. Dünyayı kasıp kavuran ve her geçen gün büyük bir hızla yayılarak insanlık için büyük tehdit […]

YOL DURUMU