Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

48 SAATTE 6 BÖBREK NAKLİ

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde, kadavradan 48 saatte 6 böbrek nakli gerçekleştirildi.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, koordinasyon ve ekip çalışması sonucu 6 kişinin daha hayata yeniden tutunmasının sağlandığını söyledi.

Organ Nakli Merkezini kurarken sadece Gaziantep’te değil, bölgede büyük bir eksikliğin giderileceği düşüncesiyle yola çıkıldığını belirten Dr. Yıldırım, “Şubat ayında hizmete giren merkezimiz birinci yılımızı tamamlamadan, kurtulan hayatlarla birlikte çok büyük mutluluklar yaşıyoruz” dedi.

Organ naklinin bir ekip çalışması olduğunu anımsatan Dr. Yıldırım, bu başarıyı gerçekleştiren hastane ekibine teşekkürlerini iletti.

Organ Nakli Merkezi Başkanı Doç. Dr. Necmettin Güvence ise başarılarının tesadüfi olmadığına dikkati çekerek, “Bu başarının altında yönetimin desteği, büyük bir özveri ile çalışan ekibin gücü, koordinasyonu ve doğru verilmiş kararlar bulunuyor. İstiyoruz ki hiç kimse mağdur olmasın. Organlar toprak olmasın, bağışlanan her organ, ölümle yüz yüze gelen insanları yaşama bağlasın, umut olsun istiyoruz” diye konuştu.

Doç. Dr. Güvence, 2011 Şubat ayından bu yana, 22’si kadavradan olmak üzere 41 ameliyat gerçekleştirildiğini bildirdi.

HASTALARIN MUTLULUĞU

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi, 48 saatte kadavradan gerçekleştirilen 6 böbrek nakliyle pek çok hastaya şifa olurken, nakil bekleyen hastalara da umut oldu.

Kahramanmaraşlı İdris Kızmaz (40), 8 yıl diyalize girdikten sonra 4 ay önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ne başvuruyor. Kuyumculuk yapan Kızmaz, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakli sayesinde 2 çocuğuyla birlikte sağlıklı geleceğe yeniden gülen gözlerle bakıyor.

Yine Kahramanmaraşlı olan ancak, Gaziantep’te oturan 4 çocuk annesi Zekiye Yaylacık (57) 6 yıldan beri sıkıntılı bir diyaliz süreciyle yaşama tutunmaya çalışırken, 4 ay önce kayıt yaptırdığı Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakli ile şifa buldu.

Hataylı 39 yaşındaki 2 çocuk annesi Zeynep İşlek, 14 yıl süreyle diyalize girerek, yaşama tutundu. Ev hanımı olan İşlek, 1,5 ay önce kayıt yaptırdığı Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakliyle çocuklarının büyüdüğünü görebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Böbrek yetmezliğinden tedavi gören Kahramanmaraşlı 21 yaşındaki Emrullah Kilit, 4,5 yıldan beri diyalize giriyor. Kilit, 5 ay önce kayıt yaptırdığı Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde gerçekleştirilen nakil sayesinde hayatına yeni bir yön verebilecek.

Gaziantepli 6 çocuk annesi Ayni Zeliha Borazan (46), 4 yıl önce diyalize girmeye başladı. 4 ay önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ne kayıt yaptıran Borazan, kadavradan gerçekleştirilen böbrek nakli ile sağlığına kavuştu. Borazan, ailesi ile mutlu bir geleceği yeniden düşlemeye başladı.

Antakyalı 4 çocuk annesi Gülhan Çiçekli (41) 6 yıldan beri diyalizle hayatını sürdürüyor. 1,5 ay önce Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’ne kadavra kaydı yaptıran Çiçekli, başarılı böbrek nakli sonrasında hayata yeniden umutla bakmanın mutluluğunu ailesiyle paylaşıyor.

Etiketler: »
764 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?