Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

6317 ŞEHİT İÇİN 6317 DİLEKÇE

6317 ŞEHİT İÇİN 6317 DİLEKÇE

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan ve sendika üyelerinden oluşan heyet Gaziantep’te “Türk Soykırım Anıtı” yapılması için topladıkları dilekçeleri Büyükşehir Belediyesine teslim ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu heyet üyelerini makamında kabul ederek toplanan dilekçeleri teslim aldı.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, “Gaziantep Türk Eğitim-Sen Şubesi olarak başlatmış olduğumuz 6317 şehit için 6317 dilekçe kampanyamızda topladığımız dilekçelerimizi bugün Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu’na teslim ettik” dedi.

Fransızların Gaziantep’te ermeni çeteleri ile birlikte yaptıkları zulüm, işkence ve soykırımı tüm dünyaya duyurmak ve bunun göstergesi olarak Gaziantep 100. Yıl Parkı içerisinde “Türk Soykırım Anıtı” dikilmesi için böyle bir kampanya başlattıklarını söyleyen Avan, “ 1920-1921 yılları arasında Fransızların ermeni çeteleri ile birlikte hareket ederek Gaziantep ilimizde yaptıkları zulümün asıl soykırım olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Geçmişte yaptıklarını görmeyip bugün sözde soykırım cümleleri ile kamuoyunu işgale edenlerin asıl soykırımı görmeleri için geçmişlerine bakmaları gerekmektedir. Bizler de sivil toplum kuruluşu olarak sosyal sorumluluğumuz gereği bunu tüm dünyaya duyurmak adına bu dilekçeleri topladık. Sosyal sorumluluk ve milli hassasiyet sahibi sendikacılık anlayışı ile hareket eden tüm üyelerimize ve yine bu konuda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına bizleri kabul eden yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu, “Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi üyelerine böyle duyarlı bir proje yürüttükleri için öncelikle teşekkür ediyorum” dedi.

Asıl soykırımı geçmişte ermeni çetelerinin yaptığın söyleyen Çanlıoğlu, “Fransızların ermeni çetelerini maşa olarak kullanıp onlar aracılığıyla ve onlarla birlikte Gaziantep ve Çukurova’da birçok işkence ve zulümlere imza atmışlardır. Bizlere teslim edilen bu dilekçeler için gereğinin mutlaka yapacağız” diye ifade etti.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan ve beraberindekiler 6317 şehit için 6317 dilekçe kampanyasında topladıkları dilekçeleri Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu’na teslim ederek “Türk Soykırım Anıtı”nın bir an önce yapılması temennisinde bulundular.

Etiketler: » » » »
442 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?