88 yaşında yeniden doğdu | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

88 yaşında yeniden doğdu

Sağlık - 28 Ekim 2019 20:35 A A

Osmaniye’de mide kanaması şikayeti ile başvurduğu hastanede kalp yetmezliği ve solunum sıkıntısı bulunduğu için riskli görülüp müdahale edilmeyen 88 yaşındaki kadın şifayı Gaziantep Özel Anka Hastanesi’nde buldu.

Osmaniye’de yaşayan ve kusma şikayeti ile hastaneye kaldırılan 88 yaşındaki Zeynep Kirkit’in mide kanaması geçirdiği tespit edildi. Kalp yetmezliği ve solunum sıkıntısı bulunduğu için riskli görülüp gerekli müdahale yapılamayınca hasta, ailesi tarafından Osmaniye’den Gaziantep’te bulunan Özel Anka Hastanesi’ne götürüldü. Burada Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Olcay Arıcı tarafından yapılan müdahaleyle mide kanaması durdurulan hastaya 5 ünite kan ve 3 ünite plazma verildi.İç Hastalıkları Uzmanı Seyfi Yılmaz ile Ortopedi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Işık tarafından da muayene edilen hastada kalp yetmezliği, diyabet, hipertansiyon ve kalp yetmezliğine bağlı yaygın ödemlerinin bulunduğu ve kalçasında çatlak olduğu tespit edildi.

Gaziantep Özel Anka Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Seyfi Yılmaz, tedavi altına alınan hastanın sağlık durumu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Hastamız bize geldiğinde mide kanaması vardı. Bunun yanı sıra kalp yetmezliği ve kalp yetmezliğine bağlı ileri derecede solunum sıkıntısı çekiyordu. Diyabet ve hipertansiyonu da bulunan hastamızın yaygın ödemleri mevcuttu. Vücudunda 7-8 litre sıvı vardı. Tiroid fonksiyonları bozuktu. Yaşı ve hastalıkları nedeniyle riskli görüldüğü için müdahalede bulunulmayan hastamızın mide kanamasını durdurduk, ayağındaki şişlik ve akciğerindeki sıvıları tamamen boşalttık. Tiroid hormonlarını ve şeker değerini normal düzeye getirdik. Hastanemize geldiğinde 6 gram olan hemoglobini 12 grama çıkan hastamızı, gayet sağlıklı bir şekilde evine gönderiyoruz.”dedi.

Gaziantep Özel Anka Hastanesi’nde sağlığına kavuşan Zeynep Kirkit, 10 gün sonra taburcu olmanın sevincini yaşarken, Kirkit’in kızı Güllü Kirkit, ”Annemiz hayatını kaybedecek diye çok korktuk. Neyse ki doğru bir tercih yapıp, hastamızı Gaziantep Özel Anka Hastanesi’ne getirdik. Annemiz burada yapılan müdahalelerle yeniden hayata döndü. Hastane yönetimi ve doktorlarına çok teşekkür ederiz. ”dedi

Bu haber 577 kez okundu.
Sağlık - 20:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU