ADIYAMAN BİR KEZ DAHA "PEKTAŞ" DEDİ | Narkoz Haber
10° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.24
 • DOLAR 6.70

ADIYAMAN BİR KEZ DAHA “PEKTAŞ” DEDİ

Sabit Manşet - 29 Ocak 2012 22:24 A A

AK Parti Kadın Kolları Adıyaman İl Başkanlığı’na yeniden Ayla Pektaş seçildi. 12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Aday Adayı olmak için görevinden istifa eden Ayla Pektaş, dün yapılan Kadın Kolları İl Kongresinde tek liste halinde girdiği seçimden İl Başkanı olarak çıktı.
AK Parti İl Başkanlığı’nda yapılan kongreye, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcıları Hülya Demir ve Gülnur Hayran,  ilçe ve belde belediye başkanları, il ve ilçe başkanları, partililer ve delegeler katıldı.
Kongre için oluşturulan divana AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Hülya Demir, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Güzel seçildi.
600 delegesi olan AK Parti Kadın Kolları’nda 321 delege oylamaya katıldı ve 321 delegenin oyunu alan Ayla Pektaş, kısa bir aradan sonra yeniden Kadın Kolları İl Başkanı seçildi.
AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı’na seçilen Ayla Pektaş, “Çok uzak bir siyaset geçmişim yok. Ama Türkiye’nin siyasal kültürü ile hepiniz kadar ilgiliyim ben de. Yaşım itibariyle; bir askeri darbeye, bir postmodern darbeye ve bir e-muhtıraya şahit oldum. Başarısız senaryoları ve darbe girişimlerini saymıyorum. Asker-sivil bürokrasinin hegemonyasındaki ürkek ve bize özgü demokrasinin aklanabilmesi, 90’lı yılların ortalarına kadar çok zor görünüyordu. En alttan en tepeye kadar neredeyse bütün toplum yeni sistem için çaba harcamak yerine, muntazam biçimde kurumsallaşmış mevcut oligarşik sisteme entegre olma çabası içindeydi. Zira, başbakanların bazen fırça yedikleri bazen idam edildikleri bir ülkeydi burası.” dedi.
Pektaş, “Ta ki; Tarihin, ‘tarihi değiştiren adam’ olarak yazacağına emin olduğum, güçlü iradesi, cesareti ve engin dehasıyla Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizlere lider ve ülkemize başbakan olana dek. O gün tarihin akışı değişti. Millet iradesi ilk defa, egemenlik yarışında hak ettiği saygınlığı yakaladı. Halkın çocukları bakan oldu, başbakan oldu, cumhurbaşkanı oldu. İktidar, doğuştan muktedir güçlerin elinden halkın eline geçti. Ve o günden sonra, Türkiye zenginleşti, büyüdü, demokratikleşti, bir dünya gücü haline geldi.” dedi.
Türkiye’nin BM ile yarıştığını söyleyen Pektaş, “Bugün Afrika’da açlık ve yoksullukla mücadelede Türkiye, dünyanın dikkatini o bölgeye çekmek suretiyle kilit ülke rolündedir ve insani yardımlarda BM ile yarışmaktadır. Ortadoğu’daki sosyal ve siyasal değişimde, tartışmasız, en önemli aktördür. Tüm bu dönüşüm yüzyıllar almadı. Yalnızca 10 yıl. Bu toplumun kendi dinamiklerini harekete geçirmeyi başarabilen güçlü bir liderlikle bu gün bu noktadayız. İşte bu yüzden iyi ki buradayım ve sizlerleyim. Çok partili yaşama geçtiğimizden bu yana, ilk defa 3 dönem üst üste oylarını arttırarak iktidar olabilmiş bir güç için söylenebilecek bir tek şey vardır: Halkın gücü. Halkın gücünü temsil eden bu hareketin içinde bir birey olmak benim için büyük bir onur ve şereftir. Bu çerçevede bana verilecek her görev ve sorumluluğu istek ve azimle yerine getirmek için çalışacağımı bilmenizi isterim.” dedi.
Kongrede Yönetim Kurulu Asil Üyeleri şu isimlerden oluştu; Ayla Pektaş, Şükriye Güvenç, Asuman Gürkan, M.Sevinç Doğan, Tuba Sırtıkara, Gülten Ilgar, S.Handan Yener, Perihan Gümüş, Ayşe Bozkurt, Esra Demir, Hülya Bilgisiçok, Fatma Çalışkan, Merve Taştan, Hatice Güler, Rüveyda Tüysüz, Burçin Baltacı, Selen Karadağ, Serap Yaman, Funda Gürcan, Gülendam Çelik, Medine Açıkgöz, Firdevs İzci, Zeliha Aslan, Esma Yağmurtaşan, Müzeyyen Pala, Özge Bulut, Kader Bayram, Rahime Korkmaz, Hatice Dündar, Fatma Baran, Nadire Akşahin, Zehra Kara, Nurgül Kaplan Babat, Emine Karayılan, Nerude Azı, Asiye Güngörmüş, Filiz Kaya, Nurcan Dündar, Melek Yıldırım, Hanım Torun ve Müzeyyen Güneş.
Üst Kurul Delege listesi ise şöyle belirlendi; Ayla Pektaş, Ayşe Bulut, Elif Kökyer, Remziye Kızılay, Hilal Tuncer, Meral Köroğlu, Hatice Ertürk, Gülten Kavuncu, Fatma Öztürk, Perihan Gümüş.

Bu haber 461 kez okundu.
Sabit Manşet - 22:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Nergis Kumbasar, “Hayatla İnatlaşmamak Gerek”
  Nergis Kumbasar’la çok özel! “HAYATLA İNATLAŞMAMAK GEREK” 19 yaşında mankenlikle başlayan kariyerine oyunculuk ve sunuculuk yaparak devam eden, ünlü oyuncu ve sunucu Nergis Kumbasar Narkoz Sağlık Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu. Canped ve Kontinans Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’ nün ünlü sunucusu Nergis Kumbasar özel hayatına ve kadınların sağlık konusundaki yaklaşımına dair özel […]
 • 02
  Şehitkamil’de sağlık için yoğun mesai
  Şehitkamil Belediyesi, kurduğu özel ekiple yeni tip koronavirüs salgınının önüne geçmek adına yayılmayı önleyici tedbir çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor. Halk sağlığını güvence altına alan çalışmalar kapsamında ekipler, yoğun mesai ile görevlerini yapmayı sürdürüyorlar. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını engellemek için ilk günden sıkı tedbirler alan ve ilçe genelinde adeta bir hijyen seferberliği başlatan […]
 • 03
  KİTSO ve KESOB’tan çağrı
  Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) Başkanı Şevket Memiler ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı Kilislilere seslenerek  “Evde Kal” çağrısında bulundu. KESOB ve KİTSO’dan yapılan açıklamada, tespit edilen vaka sayısının 16 olduğuna dikkat çekilerek Corona Virüsü yayılma hızını engellemek için esnafın Cumartesi ve Pazar günü iş yerlerini kapatması […]
 • 04
  Bakan Koca açıkladı: Corona Virüsü can kaybı 356’ya çıktı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada vaka sayısını açıkladı. Türkiye’de Korona’dan hayatını kaybedenlerin sayısı 356’ya çıktı. Toplam test sayısı 125.566 Test sayımız düne göre 4.000’in üstünde artış gösterdi. Test sayısına oranla pozitif vaka sayımız ise azaldı. İyileşen 82 yeni hastamız var. Son 24 saat içinde kaybettiğimiz hastaların %82’sinin 60 yaşını aşmış kişiler olması […]
 • 05
  Mustafa Topçuoğlu, “Kurallara Uyarak Birlikte Başaracağız”
  Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen gönül seferberliği kampanyasına da üç bin koli bağışı yaparak sorunların birlikte aşılacağını ifade eden Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu koronavirüsle mücadelede herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayarak “Millet olarak kenetlenerek el birliğiyle başaracağız” dedi. Dünyayı kasıp kavuran ve her geçen gün büyük bir hızla yayılarak insanlık için büyük tehdit […]

YOL DURUMU