Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

AK PARTİ’DE SEÇİM HEYECANI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın 3. Olağan Kurul Toplantısı ile Ak Parti Oğuzeli İlçe Başkanlığı Kongresine katıldı.

Ak Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Oğuzeli İlçe Başkanlığı toplantılarına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sarı, Derya Bakbak ve Ali Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Selami Yetkinşekerci ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü ile çok sayıda partili katıldı.

Kalender Plazada düzenlenen İl Gençlik Kolları Başkanlığı 3.Olağan Kurul Toplantısı sonucunda yönetimde teşkilat başkanı olan Mustafa Dinçoğlu başkan seçildi. Oğuzeli İlçe Kongresinde ise Mehmet Taşdemir ve Mehmet Ermayası çekişmesini büyük bir farkla Mehmet Taşdemir kazandı.

Her iki kongreye de katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Erkeklerimiz kadınlara sevgi ve saygı içerisinde istediği kadar nefes alabilir. Biz kadınıyla erkeğiyle toplumun huzuru ve barışı için çalışıyoruz. Pozitif ayrımcılığı da erkeklerimizin mutluluğu için istiyoruz. Nimeti ve külfeti eşit paylaşmak istiyoruz. Fırsat eşitliği istiyoruz. Bunu yaptığımız zaman herkesin de çok mutlu olacağına inanıyoruz” dedi.

Gençlik kollarının çok güzel çalışmalara imza attığını söyleyen Bakan Şahin, “Gençlik heyecandır. Gençlik gelecektir. Gençlik aşktır. Gençlik millete hizmet etme sevdasıdır. Yola çıkarken Genel Başkanımız dedi ki, ‘Kadınlara ve gençlere karşı ayrımcılık ırkçılıktan beterdir.’ Gençler artık siyasetin nesnesi değil, öznesidir. Genel Başkanımız ve Başbakanımız bu şiarla yola çıktığı zaman toplumun bütün kesimlerini, genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla, engellisiyle engelsiziyle 74 milyonu birinci sınıf vatandaş yapmak için yola çıktık. Biz onun liderliğinde, onun takımında bir nefer olarak hep beraber bu kutlu yolculukta yol alıyoruz. Son 10 yılda hep bir başarı hikayesi yazdık. Ağaç yaprağıyla, dalıyla gürler. Çiçeğiyle gürler. Siz gençler AK Parti ağacının çiçeğisiniz, dalısınız ve her şeyisiniz. Biz gençlere sokağı göstermedik, biz gençlerin eline silahı layık görmedik, bıçağı layık görmedik. Kalemi layık gördük, geleceği layık gördük. Ülkemizin geleceğini gençlerle, bilim ve teknolojiyle bütünleştirdik. AK Parti’nin misyonuyla bugün her şehirde bir üniversite kurulmuştur” dedi.

Kongrenin güzel geçmesini temenni eden Başkan Güzelbey, “AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Selami Yetkinşekerci ve diğer gençlerimiz seçimlerde bizim yüz akımızdı. Gençler bizim arkamızdaki en önemli güç oldu. Gittiğimiz her yerde gençlerimizin sayesinde sesimizi daha fazla duyurduk. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Etiketler:
832 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?