logo

AKP Şehitkamil İlçe Başkanı Yılmaz, “Gazeteciler Milletin Vicdanına Ses Olmaktadırlar”

AKP Şehitkamil İlçe Başkanı Yılmaz, “Gazeteciler Milletin Vicdanına Ses Olmaktadırlar”

AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz Mesajda: “Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Ülkemiz basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda haber veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı, yol gösterici hatta kamusal denetim işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden basın mensubu arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle her anın canlı tanıkları olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » »
292 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?