Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ALİ ÖZGÜLLÜOĞLU BAKLAVALARI İLE TATLANDILAR

Ayıntap Kültür ve Sanat Derneği (AYKÜSAD) çatısı altında faaliyet gösteren “Çeled Uşaglar” tiyatro ekibi yoğun temponun ardından yorgunluklarını baklava yiyerek attı.

Ali Özgüllüoğlu Baklavaları’na konuk olan ekibe kendi elleri ile yaptığı baklavadan ikram eden Ali Özgüllüoğlu; “Çeled Uşaglar” ekibinin Gaziantep Ağzı ile oynadıkları tiyatro eserlerini büyük beğeniyle izliyorum. Bu muhteşem ekibe baklavalarımdan ikram ettiğim için çok mutluyum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Gaziantep ağzını, kültürünü, tarihini, kahramanlığını, bilinmeyenlerini, mutfağını, sanatını yaşamayı, yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı kendilerine ilke edinen Çeled Uşaglar adına konuşan Orhan Uslu; “ Ali Özgüllüoğlu 40 yıllık baklava ustasıdır. Gaziantep’i Gaziantep yapanda kültürüdür. Baklavası ile meşhur olan ilimize sağladığı katkılar için Ali Özgüllüoğlu’na teşekkür ediyorum. Bir usta yetiştirmek zordur. 40 yıl az bir süre değil. Gaziantep’e katkı sağlayan tüm ustalarımızın elinden öpüyorum. Bizlerin her zaman arkasında olan ve oyunlarımızı büyük bir beğeni ile izleyen sevenlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum.
AYKÜSAD Gazianteplilerin Derneğidir. Bugüne kadar birçok projeye imza attık. Her yaş grubuna yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Amacımız Gaziantep’in kültürünü ve tarihi değerlerini diğer illere de tanıtarak Gaziantep’e katkı sağlamaktır. Her yerde ifade ettiğim gibi “ Gaziantepli olmak bizlere doğarken takılmış birer şeref madalyasıdır” sloganımızı yinelemek istiyorum. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Özgüllüoğlu’nun kendilerine özel hazırladığı baklavaları yiyen tiyatro ekibi “Müthiş bir tat” elinize sağlık diyerek Baklava ustasına teşekkür etti.

Etiketler: »
1473 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?