ALLEBEN GÖLETİ SU SPORLARI MERKEZİ OLACAK

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALLEBEN GÖLETİ SU SPORLARI MERKEZİ OLACAKBüyükşehir Belediyesi denizi olmayan Gaziantep’i Su Sporları merkezine dönüştürüyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Alleben Göleti’nde gerçekleştirilen Kürek Yarışları, Deniz Bisikleti ve Yelken Yarışlarının ardından gölet üzerine yapılacak Su Kayağı Projesi için de düğmeye basıldı.

İpek Yolu Kalkınma ajansına, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan projenin %75’i  Ajans tarafından finanse edilecektir. 2.008.600,00 TL bütçeye sahip olan ve Mart 2012 tarihinde başlayacak projenin 1,5 yılda tamamlanması hedefleniyor.

Şu anda atıl durumda bulunan Alleben Göletinde alanın değerlendirilmesinin amaçlandığı proje ile hem bölgeye gelen turistler açısından hem de bölgenin farklı yönlerden kalkınması açısından doğrudan destek sağlaması düşünülüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Yerel Yönetimlerin sorumluluğu altındaki turizm potansiyeline sahip yerlerin düzenlemesini yaparak, bölgenin turizm ve turist açısından cazibesini artırmak ve bölgesel gelişmeyi hızlandırarak ilin turizm gelirindeki payını artırmayı hedefliyoruz. Bölgede ilk olarak oluşturulacak olan bu alternatif turizm başlığı sayesinde bölgede örnek teşkil etmesi yine projenin amaçları arasında yer almaktadır.

Gaziantep’te alternatif turizm çeşitlerini artırmak amacı ile Gölet üzerinde Su Kayağı projesini gerçekleştirerek Alleben Göletinin cazibesini artırmaya başlamak ve bu suretle turizm altyapısını güçlendirerek bölge halkına istihdam imkânı yaratmak istendiği” belirtildi.

Açıklamada ayrıca, “Proje özel amacı doğrultusunda Alleben Göletine yapılacak olan Su Kayağı, gölet üzerinde oluşacak olan su spor çeşitlerinden sadece bir tanesini oluşturacaktır. Yapacağımız Su Kayağı ile gölet üzerinde bir hareketlilik başlayacak, şu an kullanılmayan bölge, gelen yerli ve yabancı turistlere farklı şekillerde hizmet, bölge halkına ise alternatif seçenekler sunacaktır. Dolayısıyla bölgenin ziyaret edilme oranı yükselecek, bölgenin kalkınması sağlanacak, ayrıca gölete kurulacak büyük tesislerde birçok kişi istihdam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
ALLEBEN GÖLETİ SU SPORLARI MERKEZİ OLACAK

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin