Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

AMATÖRE HİZMET GENÇLİĞE HİZMETTİR

Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Gözegir, göreve geldiklerinde önlerinde üç hedef olduğunu ve bir yıllık süreç içerisinde de bu hedeflere ulaştıklarını söyledi.

Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Gözegir, “göreve geldikleri günden itibaren öncelikli olarak kendilerine üç hedef belirlediklerini ve bunları daha önceki basın toplantılarında da belirttiklerini söyleyerek yönetim olarak kısa bir süreç içerisinde bu hedeflere ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Gözegir; hedeflerimizin ilki federasyonumuzun tadiliydi ve bunu tamamladık. Şu anda 70 kişilik bir konferans salonumuz, saha komiserlerine verdiğimiz bir odamız ve lisans işlemlerini yaptığımız bir odamız ile antrenörler derneğine tahsis ettiğimiz bir odamız mevcut. Binamızı amatör futbolun gerektirdiği alt yapıya sahip bir hale getirdik. Bunun yanında Gazikent sahasından bahsetmiştim ve Gazikent sahası 2010 sezonunun 2.devresinde kuruldu. Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu adına bir Web sayfası oluşturduk. Gaziantepasfk.com web sayfamız şu an hizmet vermektedir. Bizim haftalık maç programlarımızı, maç sonuçlarımızı, cezalı sporcularımızı periyodik bir şekilde bu siteden takip edebilirsiniz. Önümüze koyduğumuz bu üç hedefi kısa zamanda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde bize destek olan başta Valimiz olmak üzere, özellikle Şehitkamil Belediyesine, Şahinbey Belediyesine teşekkür ediyorum. Şehitkamil Belediyesinin Gazikent sahasını bize kazandırarak amatör futbol adına inanılmaz bir destek sağladı. Şahinbey Belediyemizin de 2012 yılında amatör futbol adına değişik projeleri olacak, bunları da ileriki zamanlarda basınla paylaşacağız.

AMATÖRE HİZMET GENÇLİĞE HİZMETTİR

Bizim amacımız amatör futbola ivme kazandırmak. Bunun içinde var olan imkanları kullanıyoruz ancak çevremizin de bu konularda biraz daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Çünkü bu sahada hitap ettiğimiz kesim belli. Bu liglerde 13 yaşından 19 yaşına kadar gençlerimiz ter döküyor. Şu an biz U15, U17, U19 liglerini başlattık ve devam ediyoruz. Bu liglerde oynayan gençlik kesimi olduğu için biraz daha amatöre kulak verilsin, değer verilsin istiyoruz. Çünkü gençlik bizim geleceğimiz, onları nasıl yetiştirirsek geleceğimiz öyle şekillenir diye düşünüyorum. Örneğin Süper Amatörün dışında ilimizi Bal liginde temsil eden Şehitkamil Belediye Spor var. Bunun yanı sıra 14 tane süper amatör lig takımımız ile 18 tane 1.amatör kümemizde 2 grup halinde oynattığımız  takımlarımız var.

İL ÖZEL İDARESİ PARASIZLIKTAN BAL LİGİNE DEVAM EDEMEDİ

Statü gereği Gaziantep’in BAL liginde iki takımla bulunması gerekiyor. Ancak şu an sadece Şehitkamil Belediye Spor BAL liginde mücadele ediyor. Geçtiğimiz sene İl Özel İdaresi bu ligde Gaziantep’i temsil etmiş kümeye düşmediği için bu yılda mücadele etmesi gerekiyordu. Ancak İl Özel İdaresi maddi imkansızlıklardan dolayı geri çekilince Gaziantep tek takımla temsil edilmeye başlandı. Gaziantep’in iki takımla temsil edilmesi gerekirken şu anda bir takımla temsil edilmesi ve bunun sebebinin de maddi imkansızlıklar olması bizi üzmüştür.

2013 U21 OLİMPİYATLARI GAZİANTEP’TE OYNANACAK

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon seçimlerinde yönetim kurulunda görev almak Gaziantep adına sevindirici. Bu süreçte şahsıma destek olan sayın Bakanımız Fatma Şahin ve Hokey Federasyon Başkanımız Sadık Karakan’a teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz, 2013-U21 olimpiyatları 4 ilde gerçekleşecek ve bu dört ilden bir tanesi de Gaziantep olacak. Grup müsabakalarının Gaziantep’e verilmesi Gaziantep’e ivme kazandıracak. Örneğin, 2010 yılında U19  yarı finalleri burada oynandı. 6 takım katıldı bu 6 takım en az 25er kişilik gruplarla geldiler. Bu kafilede bulunan en az 300-350 kişilik grubu burada ağırladığınız zaman bundan faydalanan, turistik eşya satan yerlerimiz, otellerimiz, restorantlarımız oldu. Bu aşamada Gaziantep’in tanıtımı çok önemli! Mesela biz onlara Büyükşehir Belediyemizin tahsis ettiği otobüslerle bir program hazırlamıştık. Bu programda onlara hayvanat bahçesini, planeteryum’u, Bayazhan’ı, Gaziantep’in tarihi ve turistik yerlerini kültürel değerlerini gezdirdik. Çok memnun kaldılar ve giderken bu gezilerin CD ve gazetelerini mutlaka bize yollayın dediler. Biz bu gezilerin CD ve gazetelerini kendilerine gönderdik ve Gaziantep’in tanıtımına büyük katkı sağlamış olduk diye düşünüyorum” dedi.

Önümüzdeki hedeflere ulaşmamızda emeği geçen tüm Yönetim Kurulu Üyelerime; Başkan Yardımcılarım İhsan Kaya, Sait Kılıç,Ahmet Özbal, Mehmet Dalgacı Genel Sekreter Ali Kömürcü, Muhasip Behiç Elbeyli, Eğitim Sekreteri Hayri Özüzümcü, Eğt. Sekreter Yrd. Güngör Sönmez, Örgütlenme Sekreteri Mesut Agzıgüzel, Sosyal İşler Mahmur Yazgı ve Mehmet Kesik, Nizip Temsilcisi Cuma Polat’a tek tek teşekkür ediyorum diyen Gözegir TASK’ta Gaziantep’i temsil etmekten de onur duyuyorum ve Gaziantep’i en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum dedi.

Etiketler: »
586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

BENZER HABERLER

Gazetemiz
167.sayı

167.sayı

Gazetemiz
162.sayı

162.sayı

Gazetemiz
161.sayı

161.sayı

Gazetemiz
144.sayı

144.sayı

Gazetemiz
119.sayı

119.sayı

Gazetemiz
15.sayı

15.sayı