logo

“Antep’e “GAZİ” Unvanının Verilişinin 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun”

“Antep’e “GAZİ” Unvanının Verilişinin 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun”

AK Parti Gaziantep Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan, yapmış olduğu basın açıklamasında; “Milli Mücadele’nin bayraktarlığını yapmış Antep’e 8 Şubat 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından GAZİ unvanı verilerek taçlandırılmıştır” dedi.

Milletvekili Erdoğan mesajında:

“Tarihe beşiklik etmiş bir şehir olan Gaziantep. I. Dünya Savaşı sonunda Fransız güçleri tarafından işgal edilmiştir. Gaziantepliler, Bayrak Şehidi Şahinbeylerin öncülüğünde 6317 şehit verme pahasına, tarihe mal olacak örnek bir savunma yaparak, 11 ay boyunca işgal kuvvetlerine karşı yokluk içerisinde kahramanca mücadele vererek Anteplinin himaye ye girmeyeceğini tüm dünya ya göstermişlerdir.

Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklarda efsaneleşen Antep ve Anteplilerin direnişi yurdumuzun her yerinde ki direnişe de örnek olmuştur.

Gaziantep bugünde kültürel, ekonomik ve sosyal alanda göstermiş olduğu başarıyla geçmişte olduğu gibi örnek bir şehir olmaya devam etmektedir. Bizler de bu ülkenin bağımsızlığı için milli beraberliğimize, milli tarihimize, milli kültürümüze ve milli servetimize sahip çıkarak gelecek nesillerimize daha büyük Türk Devleti bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Gaziantep ilimize Gazilik unvanının verilişinin 100. Yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bu mücadelede canlarını vatan için veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: » » » » » »
80 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?