logo

ASKF’DEN GÖKSEN’E ZİYARET

Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Abdulkadir Gözegir beraberindeki heyetle birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ünsal Göksen’i ziyaret etti.

Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Abdulkadir Gözegir beraberindeki heyetle birlikte Ünsal Göksen’ i ziyaret etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımının 1.lige çıkmasından dolayı Göksen’i tebrik eden ASKF yetkilileri amatör kulüplere vermiş olduğu destekten dolayı da ayrıca teşekkür etti.  Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ünsal Göksen Gaziantep’in artık halı saha dışına çıkıp amatör kulüplerin faydalanabileceği nizami tesislere kavuşması gerektiğini söyledi. Her semtte en az 10–15 civarında futbol sahası olması gerektiğini vurgulayan Göksen; “ çocuklar akşamüzeri eve gelip çantasını ve okul formasını çıkardığında evinin yakınında bir saha olmalı ve çocuk oraya giderek topunu oynayıp stresini atması gerekir. Tabi bu sahalar yapılırken de sahaların amatör takımların faydalanabileceği nizami sahalar olması lazım. Gaziantep her alanda çok ilerleme kaydetmesine rağmen belirli bir dönemden sonra maalesef futbolcu yetiştirememiştir. Bu anlamda özellikle tesis konusunda herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Önümüzdeki süreçte U-20 Dünya Kupası finalleri şehrimizde yapılacak. Bu nedenle çok acil olarak tesisleşmeye ihtiyacımız var ve önümüzdeki süreçte Gaziantep’te çok güzel tesisler yapılacak” dedi.

Merkezde ve ilçelerde amatörlerin oynayacağı toprak saha kalmadığını ve tamamının çimlendirildiğini belirten Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı (ASKF) Abdulkadir Gözegir, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ünsal Göksen’in sporun içerisinden gelen birisi olarak spor tesisinin ne demek olduğunu çok iyi bildiğini ve amatör kulüplere yoğun desteğinin olduğunu söyledi. Gözegir; “ Ünsal Göksen başkanımız sporun içerisinden gelen biri olarak bizleri çok iyi anlıyor. Amatöre yoğun hizmetlerinden dolayı kendisine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Birileri halı saha yaptığı zaman spor tesisi yaptık diyor. Biz bunu anlatamıyoruz kimseye. Amatör takımların yararlanamadığı hiçbir tesisin spor tesisi olarak nitelendirilmemesi gerekir. Ayrıca ben bu yapılan halı sahalara bakıyorum, 3–5 çocuk içeride bir top ve çocuklar bilinçsizce bu topun arkasından koşuyor. Bu spor yapmak değildir, bu çocuklarımız için semt sahalarında eğiticiler eşliğinde spor yapabileceği daha güzel spor tesislerinin yapılması gerekir. Aksi takdirde münferit olarak yapılan bu halı sahaların spora ve çocuklarımıza çok fazla bir katkısı olmayacaktır. Tüm bu konular çerçevesinde çok yoğun talep ve en eski sahalardan olan Batur Sahası’nın onarımını sizden talep ediyorum. Batur Saha’mızın bakım ve onarımına katkılarınızı bekliyorum” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ünsal Göksen’de Gözegir’in talebine olumlu yanıt vererek, “Keşke imkan olsa da orda bir spor Kompleksi inşa edebilsek. Fakat fiziki şartlar buna elvermiyor. Bizde var olan sahamızın tadilatı için elimizden geleni yaparız diyerek duygularını ifade etti.

Etiketler: » » » » » »
782 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?