Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
11 Kasım 2011

ATATÜRK, OROTORYO EŞLİĞİNDE SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI

Saat 09.05’de sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Özel Çağdaş Bilgi Okullarında da  hayat durdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü anma etkinlikleri okul bahçesindeki program Atatürk büstüne öğrencilerin çiçek koymasıyla başlayıp 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ve günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmanın yapılmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Özel Çağdaş Bilgi Okulları tarih öğretmeni yaptı. “Gözlerimizde bir damla yaş, yüreklerimizde sessiz hıçkırıklar yine Atatürk’ün huzurundayız. Bugün, bütün Türk Ulusu derin bir sessizlik içinde O’nun ruhunu sevgiyle anmaktadır. Bu sessizlik deniz uğultusu gibi içi ses doludur” diyen tarih öğretmeni günün anlam ve önemini belirtti.

Bütün acılarımızla, sevgilerimizle, özlem ve anılarımızla bu seste tekrar toplanmış bulunuyoruz. Gözlerimizin önündeki ışık yüzü henüz solmamıştır. Vatan üstündeki yiğit sesi her taraftan işitilmektedir. Mustafa Kemal adı, gönüllerimizde dalgalanan bir bayrak, damarlarımıza vuran bir nabız, içimizde açan bir taze bir tomurcuk, bir doğup bir daha batmayan güneştir. O’nun içindir ki, ölümü ile yeryüzünün üstünde büyük bir ışık sönmüş ve dünya biraz küçülmüştür.O’nu bir meşale gibi bütün yurdu aydınlata aydınlata dolaşan güzel başı ile aramızda görmemek elbette kayıpların en büyüğüdür.Ama şimdi bir kelime ile Atatürk  sizlersiniz … O, zerreler halinde sizlere dağılmış ve ışıklar halinde gözlerinize yansımıştır. Ölümlü vücudu Anıtkabir de … Fakat ruhu ve aşkı sizin yüreklerinizdedir.
Sevgili gençler!  10 Kasımlar sadece bir yas günü değildir. Aynı zamanda kararlarımızı, sözlerimizi yenileme günüdür. Atatürk’ün ölmez ruhunu ve sizin güzel yüzlerinizi bu sabah bu düşünce ve duygularla selamlıyorum…”dedi

Atatürk’le ilgili çeşitli slayt gösterimlerinin yapıldığı Özel Çağdaş Bilgi Okulları Çok Amaçlı Salonunda devam eden tören, öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin sunulması ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların müzik öğretmeni tarafından seslendirilmesiyle sona erdi.

Etiketler: »
688 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?