Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ATKISINI ÇIKARDI ORTALIK KARIŞTI

Gaziantep’te bir vatandaşın, BDP’li gencin sarı,kırmız,yeşil renkli atkısını çıkarmak istemesi ile kısa süreli arbede yaşandı.

Gaziantep’te BDP “Öcalan’a özgürlük, Kürtlere Statü” mitingine tepki gösteren gençlerle köşe kapmaca oynayan güvenlik güçleri yorgun bir gün geçirdi.

Miting öncesinde Demokrasi meydanında toplanan gençleri dağıtan polis olay çıkmaması için var gücüyle çalıştı. Gün boyu mitinge tepki gösteren gençlerin kimliklerini toplayan polis uzun bir liste yaptı. Miting dağılırken ara sokaklara dağılan gençler yeniden sahneye çıktı.

Zaman zaman yoldan geçen araçların, tepkili gençlere korna sesiyle eşlik etmesi gözlerden kaçmadı. Face üzerinden örgütlenen grupların Demokrasi Meydanında toplanmasını engelleyerek herhangi bir olay çıkmasını önlemeye çalışan polis vatandaşı sakinleştirmeye çalışsa da zaman zaman sinirlerine hâkim olamadı.

Polis Mitingden çıkan bir gencin boynundaki atkıyı çıkarmak isteyen gence müdahale etti. “Çıkar o atkıyı, takmayacaksın diyerek mitinge katılan BDP’li gence saldıran şahısla polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Olayı duyan bir grup BDP’li gençler miting alanından çıkarak arkadaşlarına destek için sloganlar eşliğinde Kamil Ocak Stadyumuna kadar geldi. Polisin müdahalesi ile karşılaşan gurubu miting alanına gönderen polis yaşanabilecek olayların önüne geçmeyi başardı. BDP’li gençler “ Kürdistan TC itlerine mezar olacak” sloganları ile miting alanına geri döndü.

Etiketler: » » » » »
619 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?