logo

AYDINÇELEBİ, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Özel Sanko İlköğretim Okulu öğrencisi Kağan Aydınçelebi, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Satranç Turnuvası’nda Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun “Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası” adı altında düzenlediği turnuvaya, 7-8-9-10-11-12 yaş gruplarında bayan ve genel kategoride 51 il ve KKTC’den toplam 1.119 sporcu katıldı.

Gaziantep’ten 53 sporcunun yer aldığı ve ilden bu zamana kadar Türkiye genelinde yapılan satranç turnuvalarına en yüksek katılımın gerçekleştiği yarışmada, 9 yaş genelde 150 öğrenci arasından Kağan Aydınçelebi, en iyi dereceyi alarak Türkiye şampiyonu olmaya hak kazandı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, daha önceki başarılarından dolayı Türkiye Satranç Federasyonu tarafından “Altyapı Milli Takım Çalışma Grubu’na da seçilen Kağan’ın, okuldaki satranç öğretmeni rehberliğinde yaptığı çalışmalarla kendi yaş grubunda zirveye tırmanmayı başardığını söyledi.

Öğrenciyi, ailesini ve emeği geçenleri kutladığını belirten Köylüoğlu, öğrencinin diğer derslerinde de çok başarılı bir performans sergilediğinin, bunun beyin sporu olan satrancın öğrencinin akademik gelişime çok büyük katkı sağladığının kanıtı olduğunun altını çizdi.

Bu arada, federasyondan yapılan açıklamada, Kağan Aydınçelebi’nin Nisan ayında Roma’da yapılacak Dünya Okullararası Satranç Şampiyonası’na davet edildiği bildirildi.

Etiketler: »
745 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?