Bahçeşehir Üniversitesi, Denizli ’de iş dünyasının lider isimleriyle bir araya geldi

Bahçeşehir Üniversitesi, Denizli ’de iş dünyasının lider isimleriyle bir araya geldi
Bahçeşehir Üniversitesi, Denizli ’de iş dünyasının lider isimleriyle bir araya geldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Programda Tamer Atabarut “Avrupa Yeşil Mutabakatı, Döngüsel Ekonomi ve Tekstil Sektörü”, Kemal Say “Sürdürülebilirlik 1.0: Riskler ve Fırsatları”, Besim Özek “Rekabet Üstünlüğü için Endüstriyel Simbiyozu”, Engin Güvenç “Değişim Yönetim ve Sürdürülebilirlik Entegrasyonunu” ile Prof. Dr. Elif Yolbulan Okan ise “İş Yaşamındaki Köklü Değişimler, Sürdürülebilirlik” konularındaki sunumlarını katılımcılarla paylaştı. Sürdürülebilir kalkınma perspektifinden pazarlama ve markalaşmanın önemine değinen Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, sürdürülebilirlik konusunda dersleri Türkçeleştirdiklerini belirtti.

Prof. Dr. Şirin Karadeniz, “Bütün Türkiye genelinde 300’e yakın okulumuz var. 4 yaştan başlayan okul öncesi kurumlarımız var. Bunun dışında İngiltere, Amerika ve Avrupa da 5 farklı üniversitemiz bulunuyor. Toplamda 250 bin öğrencimiz var. Sürdürülebilirlik konusunda 5 yıl önce Harvard Üniversitesi’ne gittiğimizde orada bulunan hocamızla iş birliğine başladık. Buna başladığımızda global vatandaşlık ve sürdürebilirlik konusunda en küçük yaştan itibaren öğretmek adına hocamızla birlikte dersleri Türkçeleştirdik. Sadece bizim kurumumuza değil Türkiye’de bütün kurumlara açtık. O günden bugüne Birleşmiş Milletler’de kurduğumuz merkezle ve sistem çalışmalarıyla beraber aslında 4 yaştan itibaren derslerimizde bu konuları işliyoruz. Bu konuda ise gençlerimiz projelerini yapıyor, üniversite düzeyinde sektörle birlikte bilim insanlarıyla dersler veriyoruz” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi, Denizli ’de iş dünyasının lider isimleriyle bir araya geldi

“Hem sektöre faydalı, hem de onlarında çabalarında yanında olmak istiyoruz”

Türk markalarının global haline gelmesi için çabaladıklarını belirten Rektör Karadeniz, “Öncelikle üniversitesi olarak farklı sektörlerle bir araya geliyoruz. Bu sektör buluşmalarını özellikle sürdürebilirlik ve markalaşma üzerine gerçekleştiriyoruz. Bunların çok önemli bir nedeni var. Türkiye’nin çok önemli ve dünyaya açılan global markları var. Biz de istiyoruz ki bu markalarımız daha da büyüsünler. Türk marklarımız global marka haline gelsinler. Ancak bunu yapabilmeleri için Avrupa’da yeşil mutabakat ortaya çıktı. Artık sürdürebilirlik kavramı çok önemli ve bazı yaptırımlar 2025’te devreye girecek. O yüzden Türk markaların hem devamını sağlayabilmeleri hem de global marka olarak var olabilmeleri için sürdürebilirliği anlamaları ve kendi üretim süreçlerine de bunu yedirebilmeleri gerekiyor. Biz de üniversite olarak hem markalama merkezimizle hem de Birleşmiş Milletler’in sürdürebilirlik ve kalkınma merkezindeki uzmanlarımızla birlikte sektörle bir araya gelmek için Denizli’deyiz. Burada önemli olan en son gelişmeleri ve bilim dünyasındaki gelişmeleri ve sürdürebilirlik kavramı ile bazı noktaları nasıl yapabileceklerine ilişkin hem sektöre faydalı olmak istiyoruz hem de onlarında çabalarında yanında olmak istiyoruz” diye konuştu.

Eren Elyesa Polat – Atilla Özer
 

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Bahçeşehir Üniversitesi, Denizli ’de iş dünyasının lider isimleriyle bir araya geldi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin