BAL LİGİNDE GAZİANTEP TEK TAKIMLA | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

BAL LİGİNDE GAZİANTEP TEK TAKIMLA

Spor - 01 Kasım 2011 20:09 A A

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen Bölgesel Amatör Lig’de (BAL LİGİ) 2011-2012 sezonunda Güneydoğu Anadolu Bölgesi 12 takımla en az katılım sağlayan bölge olurken Gaziantep tek takımla yer aldı.

BAL ligi adı altında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen ve 2011-2012 sezonu 1-2 Ekim 2011 tarihinde yapılan maçlarla başlayan ligde 12 takımla en az katılımı sağlayan Güneydoğu Anadolu Bölgesi oldu. Türkiye’nin en üst amatör futbol ligi olan Bölgesel Amatör Lig’de, toplam 152 takım 13 grupta mücadele ediyor. BAL Liginde 4 grup 11 takım, 9 grup da 12 takımdan oluşuyor. Gruplarında ilk iki sırayı alan toplam 26 takım play-off oynamaya hak kazanırken, ikinci olan 13 takım 1. tur eleme müsabakaları oynayarak son 5 takım arasına kalıyor. Gruplarında birinci olan 13 takım ve ikinciler arasında oynanan 1. tur eleme maçlarından gelen 5 takım olmak üzere toplam 18 takım 2. tur eleme müsabakası oynayarak play-off maçları sonunda 9 takım Spor Toto 3.Lig’e yükseliyor. Gruplarda son iki sırayı alan takımlar ise yerel amatör lige düşüyor.

EN DÜŞÜK KATILIM GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİNDEN

Bölgesel Amatör Lig’e katılan 152 kulübün 7 coğrafi bölgeye göre dağılımında Marmara Bölgesi ilk sırada yer alıyor. 39 takımla ilk sırada yer alan Marmara Bölgesi’ni 26 takımla Karadeniz Bölgesi izlerken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi 11 takımla son sırada yer alıyor. Malatya (3), K.Maraş (2), Şanlıurfa (2), Adıyaman (1), Kilis (1), Osmaniye (1) takımla yer aldığı Bal Liginde Gaziantep tek takımla Şehitkamil Belediye Spor ile mücadele veriyor.

Takımların Bölgelere Göre Dağılımı

Marmara Bölgesi 39
Karadeniz Bölgesi 26
Ege Bölgesi 23
İç Anadolu Bölgesi 20
Akdeniz Bölgesi 18
Doğu Anadolu Bölgesi 14
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 11

78 TAKIM İLK KEZ BAL LİGİNDE

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek 152 takımdan74’ü geçen sezon da BAL’da yer almıştı. 70 yerel lig takım ilk kez BAL’da yer alırken, geçen sezon Spor Toto 3.Lig’den düşen 8 kulüp de BAL’da yer alıyor. Profesyonel liglerde takımı olmayan 28 ilin 26’sı bu sezon da BAL sayesinde futbol rüzgârıyla buluşuyor. BAL’da kulüplere getirilen U13, U17 kategorilerinde yerel lige katılma ve bu kategoriler için Gençlik Geliştirme Antrenörü istihdam etme kriterleri de ülke futbolunun kalitesini artırmaya dönük önemli bir adım olarak göze çarpıyor.

KATILAN TÜM KULÜPLERE 10 BİN TL NAKDİ YARDIM VE FERDİ KAZA SİGORTASI

Türkiye Futbol Federasyonu, Bölgesel Amatör Lig’e katılan tüm kulüplere 10.000 TL. nakdi yardım yaparken, tüm kulüplerin 24 futbolcu ve 1 antrenörünün ferdi kaza sigortası da yine TFF tarafından gerçekleştiriliyor.

Bölgesel Amatör Lig’in en önemli özelliklerinden biri, 81 ilin de her sezon temsil edilmesi. İllerin belirlenmiş kontenjan sayısı her sezon muhafaza ediliyor. Ayrıca her sezon 81 il yerel liginde BAL’a çıkma heyecanı yaşanıyor. 81 ilin yerel liginde başarılı olan takımlar, ilin kontenjanı dahilinde ya doğrudan ya da baraj müsabakaları oynayarak BAL’da yer alma mücadelesi veriyor. 2011-2012 sezonunda BAL’da yer alan takımlarda “TFF A” veya “TFF B” lisansına sahip teknik adam şartı aranıyor.

Bu haber 109 kez okundu.
Spor - 20:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU