Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

BALAT’TAN VERGİ DAİRESİ BAŞKANINA ZİYARET

2010 yılı Gaziantep gelir vergisi sıralamasında 2. sırayı alan MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Erol Çember’i makamında ziyaret etti.

MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat ziyareti esnasında Gaziantep’in vergi tahsil oranının Türkiye ortalamalarının üzerinde olmasında mükelleflerin yanı sıra Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı ve çalışanlarının da büyük katkı ve emeği olduğuna değindi. Balat sözlerine şöyle devam etti: “Artık hepimizin bildiği ve takdir ettiği gibi toplumsal refahın sağlanmasında vergilerin önemi çok büyük.  Vergilerin düzenli, adaletli ve yaygın bir biçimde toplanması hepimiz için daha güzel günlerin en büyük teminatı.  Bu amaca hizmet eden, başta Vergi Dairesi çalışanları olmak üzere herkese destek olmalıyız.”

Bugün gelinen noktada kayıt dışı ekonominin sonu yaklaştı. Vergi ödevi her vatandaşın en kutsal görevi. Herkes kendi bulunduğu dilimde üzerine düşeni yaparsa hem vergi hem de vergi adaleti artar.  Vergi konusunda tüm halkın daha da bilinçlendirilmesi ve teşvik edilmesi gerekiyor.  Benim önerim sadece vergi rekortmenlerine değil; daha önce hiç vergi vermemiş olup da yeni vergi vermeye başlamış mükelleflerden bir yıl önceki vergi matrahını ikiye katlamış mükelleflere de ödül verilmelidir. Böylelikle ödül törenlerinin verginin tüm kesimlere homojen olarak yayılmasını sağlamaya da katkısı olur.”

Gaziantep’in vergi, sanayi ve ihracat konularında sergilediği yüksek performansı eğitim alanında da göstermesi, vergi gelirinden eğitime ayrılan payın daha da artması en büyük temennilerimizdendir. Ayrıca başarılı çalışmalarından dolayı Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Erol Çember’i bir kere daha tebrik etmek istiyorum” dedi.

Etiketler: » » »
759 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?