BALIK PAZARI SINIFI GEÇTİ | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

BALIK PAZARI SINIFI GEÇTİ

Sabit Manşet - 08 Aralık 2011 18:32 A A

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, halkın sağlığı için gerçekleştirdiği denetleme çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri uygulamalar kapsamında Büyükşehir Belediyesine ait balık pazarındaki işyerlerinin satış, pişirme yerlerinin sağlığa uygunluğu ve hijyen denetimlerini yaptı.

‘Kış mevsiminin iyiden iyiye hissedildiği bu zamanlarda balık tüketiminin doğal olarak arttığını belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, “Belediyemize ait balık pazarında bulunan iş yerlerinin, satışa sundukları balıkların taze ve sağlıklı olup olmadıkları ve uygun şartlarda muhafaza edilip edilmediği konusunda zabıta ekiplerimiz tarafından kontrollerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Balık pazarına günlük gelen balıkların daha satışa sunulmadan kontrolleri yapılmakta, tezgâh öncesi satışa uygun olmayan balıkların satışına müsaade edilmemektedir” dedi.

Yalım, “Balık pazarının yanı sıra şehrin muhtelif yerlerinde satış yapan seyyar balık satıcıları ile ilgili olarak veteriner kontrollerinin yapılıp yapılmadığı, tüketim açısından sakıncaları olup olmadığı denetimlerini ekiplerimiz tarafından sürdürüyoruz.

Belediyemize ait balık pazarından vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile balık tüketimlerini yapabileceklerini söyleyen Yalım,  “ Seyyar balık satıcılarından kesinlikle alış veriş yapılmaması gerektiğini” hatırlattı.

Bu haber 96 kez okundu.
Sabit Manşet - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU