Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Bartık: Gündem artık ekonomi olmalı

Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, ülke gündeminin artık ekonomiye odaklanması gerektiğini söyledi.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçici sonuçlara göre 12’inci Cumhurbaşkanı olarak seçilmesiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi. Bartık, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet tarihinde halkın oyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz. Başbakan olarak ülkeye hizmet ettiği dönemde Türkiye’yi ekonomik ve siyasi istikrara kavuşturan Sayın Erdoğan inanıyorum ki Cumhurbaşkanı olarak da Türkiye’ye hem ulusal hem de küresel düzeyde önemli katkılar sağlayacaktır. Bugüne kadar küresel pazarda bir siyasetçiden öte Türk iş dünyasının en etkili temsilcisi olarak çalışmış Sayın Erdoğan’dan iş dünyası olarak beklentimiz yeni kimliği ile de iş dünyasının yanında yer almasıdır.

Küresel ekonomik gelişmeler ve özellikle bulunduğumuz coğrafyada yaşananlar göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’nin bugünden itibaren gündemini ekonomiye odaklaması şart. Ekonomik hedeflerimize ulaşmak, sürdürülebilir büyümeyi yakalamak, cari açık sorununu çözmek, katma değeri yüksek yatırımlar gerçekleştirmek için ekonomiye, üretime, yatırıma odaklanmamız gerekiyor.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni görevinden dolayı bir kez daha kutluyor, ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler: » » » » »
208 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?