Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

BAŞARI İÇİN SEYİRCİ DESTEĞİ ŞART

2012-2013 sezonunda Beko Basketbol Liginde mücadele edecek olan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Antrenörü Doğan Deniz Gazianteplilerin yoğun desteğine ihtiyaçları olduğunu, başarı için seyirci desteğinin şart olduğunu söyledi.

2012-2013 sezonunda Beko Basketbol Liginde mücadele edecek olan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Antrenörü Doğan Deniz Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un bu sezon Beko Basketbol Liginde mücadele edecek olmasının kendileri için önemli olduğunu, yeni ve tecrübesiz bir takım olmalarına rağmen heyecanlı bir takım olduklarını söyledi. Deniz; “Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı ilk defa Beko Basketbol Ligine yükseliyor. 20 yıl önce Beslenspor’dan sonra ilk diyebiliriz. Bizimle beraber Beko Basketbol ligine yükselen Ankara Ted Koleji bize göre daha tecrübeli, Beko Basketbol Ligi tecrübesi olan bir takım. Bizim tabiî ki bu takımlara göre dezavantajımız var ancak biz bunu çok çalışarak bu açığımızı kapatmaya çalışıyoruz.

OYUN SİSTEMİMİZE UYGUN OYUNCULAR ALDIK

Yeni sezonda aldığımız oyuncular daha çok benim oyun sistemime uyabilen oyunculardır. Bunu tabiî ki sahada göreceğiz ancak biz oyun düzenimizi sahaya ne kadar çabuk yerleştirirsek sezon başında aldığımız bu oyuncaların takıma ne kadar uyum sağlayabileceğini görmüş olacağız. Oyuncu seçiminde ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı sahada göreceğiz. Biz seçim yaparken bizim oyun düzenimize uygun oyuncular aldık, ancak bu uyumu hazırlık maçları ile Beko Basketbol ligindeki maçlarda daha iyi göreceğiz.

İLK DÖRT HAFTA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

2012-2013 Beko Basketbol ligi fikstürü değerlendirmek gerekirse bunu bizim  rakibimiz olanlar ve olmayanlar olarak değerlendirmek lazım. İlk dört haftada kendi rakiplerimiz ile oynayacak olmamız bizim için bir avantajdır. Bu nedenle Fikstür avantajımız var diyebilirim. İlk dört haftada iyi sonuçlar alabilirsek, fikstür avantajını kullanmış oluruz. Örneğin ilk hafta deplasmanda Edirne Olin ile oynayacağız, Edirne Olin’in Beko Basketbol Liginde 3.senesi ve bize mesafe olarak çok uzak bir takım. Dediğim gibi ilk dört hafta bizim için çok önemli, ne kadar çok puan alabilirsek önümüzdeki dönemdi bu puanlar bizi rahatlatacaktır.

KAMP ÇALIŞMALARI BAŞARILI GİDİYOR

Kamp çalışmalarımız çok başarılı gidiyor, bizim bu kampı düzenlememizdeki ana sebeplerden biri yeni gelen yabancı oyuncular, Türkiye’den aldığımız yeni oyuncular, geçen sene mevcut kadromuzdan tuttuğumuz oyuncuların burada arkadaşlık ortamında kaynaşmasını sağlamaktır. Bu kampın en önemli amacı budur, çünkü sporcular aynı yerde yiyorlar, aynı yerde yatıp kalkıyorlar, sabah akşam birbirlerini görüyorlar ve bu tür yerlerde sohbet ortamı daha fazla olduğu için birbirlerini tanıma fırsatı buluyorlar.

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımının Gaziantep şehrinin takımıdır. Karataş Spor Salonunda oynayacağımız maçlarda tüm Gazianteplileri görmek istiyoruz. Çünkü bizden Beko Basketbol Ligine çıkmamızı istediler ve bizde bunu başardık. Bundan sonrası daha ciddi ve seyircinin büyük desteğine ihtiyacımız var.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
524 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?