Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

BİRLİKTE AŞAMAYACAĞIMIZ SORUN YOK!

Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Van’dan Gaziantep göç eden ve edecekler için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile  her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şubesini ziyaret eden Turan, “Birbirimize sımsıkı sarıldığımız sürece aşamayacağımız sorun olamaz” dedi.

Turan, TÜMSİAD Başkanı Cuma Çekici ve Yönetim Kurulu’na iade-i ziyarette bulundu.

Van’daki depremin ardından Gaziantep gösterilen dayanışmanın ve yardım seferberliğinin muhteşem olduğunu vurgulayan Turan  “Van’dan Gaziantep’e göç edip gelen aileler var. Ve daha göç edip gelecek olan aileler olacaktır. Bizim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız o ailelere yetişmeye çalışıyor ve çalışacağız. Devletimiz Van’ı daha modern, depreme dayanıklı, hataların olmadığı bir şekilde yeniden inşa edecektir. Vanlılar mutlu bir şekilde hayatlarını sürdüreceklerdir. Biz asla ayrılmayız., aynı candan ve kandanız, aynı dindeniz, aynı bayrağın altındayız, bir ve beraberiz, sımsıkı birbirimize sarılmışız.  Müthiş bir gezegenimiz var, müthiş bir ülkemiz var. Her şeyimiz var. Elden ele yürekten yüreğe tüm sorunlarımızı birlikte aşabiliriz” dedi.

TÜMSİAD Başkanı Cuma Çekici’de Van depreminin bir gerçeği ortaya çıkardığını vurgulayarak, dayanışmanın fırsat arayanlara güzel bir cevap olduğunu söyledi.

Çekici şöyle konuştu; “Türkiye’de bir gerçek ortaya çıktı. Türkiye’de bir Türk-Kürt sorunu olmadığı ve hepimizin kardeş olduğu, hepimizin bu bayrağın altındaki değerli insanlar olduğu ortaya çıktı. Bu dayanışma fırsat arayanlara güzel bir cevap oldu. Umarım oradaki birilerinin etkisi altında kalmış olan kardeşlerimiz de, ülke büyüklerimizin ne kadar iyi niyetli olduklarını ve ayrım olmadığı mesajını algılamışlardır” .

Etiketler: »
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?