Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Bombalı eylem hazırlığında olan 8 kişi yakalandı

Bombalı eylem hazırlığında olan 8 kişi yakalandı

Sansasyonel Nitelikte Bombalı Eylem Hazırlığında Olan PKK/KCK-PYD/YPG Terör Örgütü ve Örgüte Finans Sağlayan Şahıslara Yönelik operasyon yapıldı. 

Gaziantep Valiliği  yaptığı yazılı açıklamayla, eylem hazırlığında olan 8 teröristin yakalandığını duyurdu.

Milli İstihbarat Teşkilatı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, Gaziantep İl merkezinde insansız hava aracı destekli operasyon gerçekleştirildi.

PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarına, değerli bina, önemli yerlere ve güvenlik güçlerine yönelik büyük şehirler başta olmak üzere ülkemiz genelinde sansasyonel nitelikte eylem hazırlığında olduklarına yönelik bilgi alındı.

Eylem için gerekli olan patlayıcı maddelerin PYD/YPG terör örgütü tarafından illegal yollardan ülkemize ve ilimize getirildiği, eylemi gerçekleştirecek örgüte ulaştırılacağı yönünde istihbari bilgilere ulaşan ekipler gerçekleştirilen operasyonda; Şanlıurfa’da (2)’si Suriye uyruklu (8) şahısı yakaladı. Yakalan şahıslar gerekli işlemlerin ardından adli makamlara sevk edildi.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda ele geçirilen boş çantalar içerisinde patlayıcı madde ve mühimmatların taşındığı tespit edilirken, yakalanan şahısların sorgulaması ve yer gösterme neticesinde yapılan aramalarda, arazide toprağa gömülü vaziyette tahrip gücü yüksek parça ve basınç etkili bomba yapımında kullanılan yaklaşık (70) kg. TNT ve (76) kg. PETİN olduğu değerlendirilen toplam (146) kg. ağırlığında patlayıcı madde ele geçirildi.

Etiketler: » » » »
57 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?