Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

BORSADAN DEPREMZEDELERE 100 BİN LİRA YARDIM

Van – Erciş’te meydana gelen 7.2’lik deprem nedeniyle Başbakanlıkça başlatılan yardım kampanyasına Ticaret Borsasından anlamlı destek.

Bilindiği üzere Van – Erciş’te meydana gelen 7.2’lik deprem nedeniyle yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, binlerce vatandaşımız yaralanmış ve on binlerce vatandaşımız ise evsiz kalmıştır. Bölgede yiyecek, giyecek ve en önemlisi sıcak bir yuva sıkıntısı çekilmektedir. Bu sıkıntıların giderilebilmesi için Başbakanlıkça başlatılan yardım kampanyasına Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu 100.000,00 TL tutarında yardımda bulunulmasına karar vermiştir.

Ticaret Borsasınca yapılan yardım, Gaziantep Valimiz Erdal ATA’ya teslim edildi. 100 Bin liralık çekin tesliminin ardından teşekkürlerini dile getiren Vali ATA şunları söyledi: “Doğal afetler her an her insanın başına gelebilecek olgulardır. Bu gün Van – Erciş’te yaşadığımız 7.2’lik deprem felaketinin yarın bizim başımıza gelmeyeceği kesin değildir. Bu nedenle ayrım yapmadan vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içinde bu ve benzeri sorunların üstesinden gelebileceğinin bilincinde olmalıyız. Ticaret Borsamızın saygıdeğer Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine gösterdikleri duyarlılıktan ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu gün Van – Erciş’te yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı unutmayarak 100 Bin TL’lik yardımda bulundular. Umarım bu depremden dersler çıkarır ve ülke olarak depremle yaşamayı öğrenebiliriz.”

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ÇELİK ülkemizin üzüntü verici bir olay yaşadığını ve yaşanan deprem felaketi nedeniyle bölge halkının çok sıkıntı çektiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Borsa olarak Van – Erciş’te meydana gelen depremden ötürü son derece üzüntülüyüz. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaşanan büyük bir felakettir. On binlerce vatandaşımız aç ve açıkta kalmıştır. Bölge halkının acil barınma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı yardıma çağırıyorum. Biliyorum ki bu felaketi de atlatacağız. Bu süreçte tek ihtiyacımız birlik olmaktır. Biz kurum olarak 100 Bin TL nakdi yardımda bulunuyoruz. Ancak Borsamızın değerli üyeleri de çeşitli ürünler içeren ayni yardımlarını bölgeye sevk edeceklerdir.”

Etiketler: » » »
419 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?