Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

BOZGEYİK AİLESİNDEN SERT KINAMA

“TURGUT BOZGEYİK YALNIZ DEĞİLDİR”

Bozgeyikler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulunda, gazeteci Turgut Bozgeyik’e yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı.

Bozgeyikler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen basın toplantısında, dernek adına açıklama yapan Karaca Bozgeyik, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin yaşanan olayın ardından sessiz kalmasını kınadıklarını belirterek, “Olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen ısrarla sessiz kalan ve adeta olayın üzerini örtmeye çalışan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ni de esefle kınıyoruz. Yaşanan bu vahim olay maalesef cemiyet tarihine de kara bir leke olarak geçmiştir. Gazeteciler Cemiyeti’nin genel kurulunda 21 yıllık gazeteci Turgut Bozgeyik’e yapılmış olan saldırı aynı zamanda hem Gaziantep basınına hem de ailemize yapılmış kalleşçe bir saldırıdır. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin kongresinde yaşanan ve akıllarda soru işareti bırakan bu saldırıya, başta Gazeteciler Cemiyeti seçimini kazanan yeni yönetim olmak üzere, yazılı ve görsel basının sessiz kalması, bu olayın vahametini daha da arttırmıştır. Asıl görevi halkı bilgilendirmek olan basın kuruluşlarının genel kurulunda böyle vahim bir olayın yaşanması çok düşündürücü ve manidardır. Saldırıyı yapan şahısların cemiyet üyesi olmaması, oy hakkının bile bulunmamasına rağmen seçim salonunda tekme tokat bir gazeteciye saldırması ve buna herkesin sessiz kalması çok düşündürücüdür” diye konuştu.

“CEMİYET BU KARA LEKENİN ALTINDA EZİLMEYE MAHKÛMDUR”

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin kamuoyuna sanki kongrede hiçbir olay yaşanmamış gibi bir izlenim bırakmak istediğini vurgulayan Karaca Bozgeyik, cemiyetin bu tavrını sürdürdüğü sürece, bu kara lekenin altında ezilmeye mahkûm olduğunu ifade etti. Bozgeyik, “Ailemiz mensubu Turgut Bozgeyik’e yapılan bu haince saldırı sırasında başta kongrenin divan kurulu olmak üzere bütün basın mensuplarının seyirci kalması, bizleri derinden yaralamıştır. Bu olay karşısında Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin takındığı tavır ise akıllara zarar bir tavırdır. Kamuoyuna sanki kongrede hiçbir olay yaşanmamış gibi bir izlenim bırakmak isteyen cemiyet yönetimi, bu tavrını sürdürdüğü sürece, bu kara lekenin altında ezilmeye mahkûmdur. Üstelik saldırı sonrasında dahi bu kahpece olayı gerçekleştiren şahısların salondan uzaklaştırılmak yerine sırtlarının sıvazlanması, üzüntümüzü ve kaygılarımızı iki kat arttırmıştır. Ayrıca yeni seçilen yönetim kurulunun aradan geçen bu kadar zaman içerisinde hala bu saldırıyı görmezden gelmesi ve kınamaması da bizlere farklı şeyler düşündürmektedir.  Gazeteciler Cemiyeti’nin kongresinde 21 yıllık bir gazeteci, cemiyet üyesi olmayan bir takım karanlık güçler tarafından oraya getirilmiş ve amaçları her hallerinden belli olan şahıslarca linç edilirken, cemiyetin bunu şu ana kadar hala kınamaması akıllarda ister istemez soru işareti bırakmaktadır” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » »
406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?