Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN DİLENCİ OPERASYONU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri dilencilere göz açtırmıyor.

Halkın duygularını istismar ederek onlardan para alan dilencilerle mücadele eden Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri yaptıkları sıkı ve düzenli çalışmaları camii önleri ile vatandaşların kalabalık oldukları işlek mekânlarda sürdürüyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Cuma Namazı sonrasında kent merkezinde özellikle yoğunluğun yaşandığı büyük camilerin önlerinde ve çevrelerinde halkın duygularını istismar ederek dilencilik yapan şahısları gözaltına aldı.Halkın dini duygularını istismar ederek dilenen şahısları toplamak isteyen zabıta ekiplerindeki görevli bazı memurlar sivil olarak operasyona katıldı.

Vatandaşların arasına karışarak dilenci avına çıkan zabıta memurları cami önlerinde dilenmek isteyen dilencilere geçit vermedi. Çocuklarıyla birlikte cami önünde dilenen kadınlar tek tek toplandı. Bir cami avlusunda namazın bitmesini bekleyen 8 dilenci ise zabıta memurlarına direndi. Araca binmek istemeyen dilenciler polisinde yardımıyla zabıta aracına bindirildi. Toplanan dilenciler Zabıta Daire Başkanlığı’na götürülerek üst aramaları yapıldı. Dilenerek elde ettikleri paralara el konulurken Gaziantep ikametli olmayan şahıslarda Gaziantep sınırlarından çıkarılmak için memleketlerine gönderildi.

Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım yaptığı açıklamada “Halkımızın duygularını istismar ederek haksız kazanç sağlayan bu şahıslar özellikle cuma günleri camii ve hastane önlerini kendilerine mekân olarak seçiyorlar. Daire Başkanlığımıza bağlı olarak kurduğumuz mobil ve sivil ekiplerle, 5326 sayılı kabahatler kanunun 33.maddesine muhalefetten bu şahısları tespit ederek gerekli yasal işlemleri yapıyoruz. Bilindiği üzere şehrimizin günden güne büyümesi, sorumluluk alanının genişlemesi bu tür olaylar ve vaka sayısının artmasına sebebiyet vermektedir. Halkımızın da bu konuya duyarlı davranması, bu tür şahıslara para vermemesi, yaptığımız çalışmaların daha etkin ve verimli olmasını sağlayacaktır” dedi.

Etiketler:
463 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?