Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÇANAKKALE, İSTİKLALİ İÇİN MÜCADELE EDEN TÜRK’ÜN DESTANIDIR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Çanakkale Zaferi’nin 97.Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Çanakkale Savaşı, hiçbir devletin, hiçbir ordunun, hiçbir silahın, yurt sevgisinden ve milli onurdan daha güçlü olmadığını, olamayacağını dost düşman herkese öğreten, yalnız bizim tarihimizin değil, yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir” dedi.

Çanakkale Savaşının, dünya savaş tarihinin benzersiz örneklerinden biri olduğunu ifade eden Güzelbey, ‘Çanakkale Savaşlarının sonuçları bakımından Türk ve Dünya tarihi açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu’ hatırlattı.

Başkan Güzelbey, “Çanakkale Harbi devletlerarası bir harp değildir. Bu savaş, Anadolu ve Trakya insanının dini, dili, namusu, örfü, kültürü ile topyekûn istiklalini yok etmeye gelenlere karşı kan deryasında boğazlaşmasıdır. Düşmana karşı şanlı Türk gençlerinin iman dolu bağrını; bayrağına, vatanına, namusuna, dinine, kültürüne siper ederek elde ettiği zaferin adıdır.

Tarihe kahramanlık destanı olarak yazılan Çanakkale Savaşının 97.Yıl dönümünde şehitlerimizin aziz hatıraları, bugün de bir millet olmanın en büyük ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Omuz omuza, yan yana düşman süngüsüne koşarak, kendilerini topraklarına siper eden, bu topraklarda destan yazan o kahramanları bir kere daha rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz” dedi.

“O felaketli günleri bir daha yaşamamak için; hazırlıklı olmalıyız. O gün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğimizi asla bozmamalı iç ve dış mihrakların oyununa gelmemeli, Çanakkale ruhunu bugün de devam ettirmeliyiz” diyen Başkan Güzelbey; “Bugün bu topraklarda hür yaşıyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa bütün bunları şehit düşen kahramanlarımıza ve gazilerimize borçluyuz.

Çanakkale şehitleriyle birlikte, vatanın bir avuç toprağı için bu topraklara düşmüş aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum” dedi.

Etiketler: »
567 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?