Cem Yılmaz bu defa hem güldürdü hem ağlattı! - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
28° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Cem Yılmaz bu defa hem güldürdü hem ağlattı!

Hareketli Manşet - 01 Şubat 2016 11:54 A A

cem-yılmaz-gazozYüksel Aksu ve Cem Yılmaz gibi iki mizah ustasının buluştuğu İFTARLIK GAZOZ filmi, tahmin edilenin ötesinde çarpıcı ve etkileyici finali ile önce gülerken sonrasında ağlatarak izleyicileri şaşırttı.

Çıkışta kameralara konuşan sinemaseverler, izledikleri öykünün çarpıcılığı ve her biri ayrı ayrı rolünün altından başarıyla kalkan oyuncular hakkında görüşlerini paylaştılar. Filmin sosyal medya hesapları da vizyon sonrası İFTARLIK GAZOZ yorumlarıyla doldu.

Geçtiğimiz haftadan beri gündemi etkisi altına alan, basından sosyal medyaya bugüne dek hemen hemen hiç görülmemiş şeklide yoğun ve pozitif ilgi ile karşılaşan İftarlık Gazoz filminin bu çarpıcı etkisinin nedeni izleyenlere sorulduğunda genel olarak verilen yanıt benzer şekilde oldu. “Yüksel Aksu ve Cem Yılmaz gibi mizahi ile tanınan iki ustanın buluşmasından, sadece kahkaha değil, seyirciyi gözü yaşlı çıkartan duygu dolu, umut dolu etkileyici dramatik konusu”…

Aksu’nun filmografisinde dönüm noktası olmaya aday İFTARLIK GAZOZ, büyük küçük herkesi derinden sarsarken, gülerken hüzünlendiriyor, umutlandırıyor. Sürprizli sonu ise uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir etki bırakıyor.

Türkiye doğusundan batısına İFTARLIK GAZOZ’la hem gülüyor hem ağlıyor

Merak uyandıran ilk sahnelerin ardından sıcacık bir Ege atmosferine sokarak keyifli ve mizah unsuru yüksek bir eğlencelik olarak ilerleyen İFTARLIK GAZOZ, 70’lerden 80’lere olan yolculuğu ile insanı derinden sarsıyor.

Farklı illerde salonları dolduran izleyenlerin ortak görüşü; gülerek izledikleri filmin ilerleyen sahnelerde yavaş yavaş yarattığı hüzünle karışık umut duygusuyla akıldan ve gönülden kolay kolay çıkmayacak bir film izledikleri.

Kameralara konuşan izleyiciler filmle ilgili şunları söylediler:

“Harikaydı; çocuk kendini rolüne o kadar kaptırmış ki; yüzü gözümün önünden gitmiyor. Cem Yılmaz sadece komedi de değil de bu tarz duygu yüklü filmlerde de kendini gösterdi, diye düşünüyorum.”

“Cem Yılmaz deyince hep komediye alıştık ama bu filmde çok hassas konulara değinmiş. Tam benim gençlik günlerime denk gelmiş…. Sanki o anları yeniden yaşadım, çok etkilendim.”

“Filmin ikinci yarısı bambaşkaydı. Filmi anlatmayayım ama izlemenizi şiddetle tavsiye ederim”

“Cem Yılmaz bu sefer güldürmedi! Güldürdü ama acıklı da oldu”

“Cem Yılmaz olduğu için başından sonuna komik bir film olacağını düşünerek gelmiştik ama çok duygusaldı, özellikle sonu çok etkileyiciydi.”

“Ege tadında bir film izledik, çok emek verilmiş. Herkese çok teşekkürler. Hem güldüm hem ağladım”

Sinemaseverler İFTARLIK GAZOZ’un soysa medya hesaplarından da yorumlarını paylaştılar.

“Son yılların en iyi Türkiye filmlerinden biri bence İftarlık Gazoz. Gidin, izleyin. Yüksel Aksu döktürmüş.”

“Unutulmayı hal etmeyen tüm güzel duygular ve niyetler adına izlenmeyi hak ediyor. Yüksel Aksu eline sağlık”

“ Doyasıya gülmek ve doyasıya ağlamak için bu filme gidilir.”

“Farklı düşünse bile birlikte yaşamak ne kadar güzelmiş hatırlayın. Emeğinize sağlık”

“Müthiş bir kurgu. Bir Cem Yılmaz filminde tüm sinema ağlayarak terk etti mekanı”

“Uzun zamandan sonra 70’ler 80’ler kuşağını farklı açıdan konu alan doğru düzgün bir film izledim. İftarlık Gazoz’u şiddetle tavsiye ederim.”

“İftarlık Gazoz” gülerken ağlamak… Tebrik ederim… (Yonca Evcimik)

“Ben hala dün gece seyrettiğim iftarlikgazoz un ve bu şahane küçük adamın etkisindeyim” (Şah Yaycı)

“Cem Yılmaz yine yapmış yapacağını yürekten tebrikler. Üniversite memleketim MUĞLA’da harika bir işe imza atmış . “İFTARLIK GAZOZ” harika.” (Ertem Şener)

“İftarlık gazoz” şahane bir film. Çok etkilendim çok duygulandım… Eski saf samimi sevgili günlere gittim. (Nilgün Belgün)

‘İftarlık Gazoz’ filmini yeni seyrettik. Son zamanlarda seyrettiğimiz en güzel Türk filmini çektiği için yönetmeni Yüksel Aksu’yu kutlarım. (Cüneyt Özdemir)

Günümüzde fark etsek de etmesek de artık özler hale geldiğimiz mahalle/kasaba safiyetini bir çocuğun gözünden anlatan İFTARLIK GAZOZ, 1970 ve 80’li yıllara yayılan hikayesiyle bir dönem filmi olmasının yanı sıra insana dair sahici ve bizi bize anlatan bir film olarak çıkıyor karşımıza.

Muzaffer Yıldırım/NuLook, Elif Dağdeviren/EDGE CCF ve Yüksel Aksu/TEKE Film ortak yapımcılığında çekilen İFTARLIK GAZOZ cuma günü vizyona girdi.

Bu haber 280 kez okundu.
Hareketli Manşet - 11:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Şehitkamil Belediyesi 250 Bin Kurban Poşeti Dağıttı
  Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ilçe genelinde vatandaşlara ve esnafa yönelik 250 bin adet kurban poşeti dağıttı. Vatandaş ve esnaf, poşet dağıtımından duyduğu memnuniyeti ifade etti ve teşekkür etti. Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramında oluşması muhtemel çevre kirliliğinin, kötü kokunun önlenmesi ve vatandaşların kurbanlık et ve sakatatların muhafaza etmesi için kurban poşeti dağıttı. Şehitkamil Belediyesi ekiplerinin […]
 • 02
  İstihdamı koruma teklifi kabul edildi
  Sözleşme feshi ve kısa çalışma uygulamasının uzatılması ile ilgili düzenlemelerin bulunduğu “İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre, işten çıkarma yasağı uygulaması 30 Haziran 2021’e, kısa çalışma ödeneği ise 31 Aralık 2020’ye kadar uzatılabilecek. Koronavirüsün istihdama olumsuz etkilerini en aza indirilmesi amacıyla hazırlanan kanun […]
 • 03
  Büyükşehir Kurban Yakalama Timi Bayrama Hazır
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda kaçan büyükbaş hayvanların yakalanması için özel “Kurban Yakalama Timi” oluşturdu. Aralarında veterinerlerinde bulunduğu time havadan drone ile de destek verilecek. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Büyükşehir Belediyesi her sene olduğu gibi bu senede kaçan kurbanlık hayvanları yakalamak için özel “Kurban Yakalama Timi” kurdu. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat […]
 • 04
  Başkan Ünverdi, “14 Kurala Uyarak, Bayramın Mutluluğunu Paylaşalım”
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “Bu müstesna günlerin tüm dünyada sevgi, sağlık, barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Kurban Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten GSO Başkanı Adnan Ünverdi şunları kaydetti: Yaşanan salgın nedeniyle toplumsal dayanışmanın çok daha öne çıktığı bir dönemde […]
 • 05
  GTO Başkanları Kurban Bayramını Kutladı
  Lütfen bu bayram sevinciniz ve mutluluğunuz uzaktan olsun. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanları Kurban Bayramı’nı yazılı bir mesaj yayımlayarak kutladı. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur; Kurban Bayramının İslam alemi ve tüm insanlık adına paylaşmanın, örnek davranışların, iyilik ve güzelliklerin bayramı olduğunu söyleyen GTO Başkanları kutlama […]

YOL DURUMU