Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÇETİNTEPE VE ARDIL BARAJLARI YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Gaziantep AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, partisinin yeni seçilen Araban İlçe Teşkilatına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Araban’da ki partililerin ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Erdoğan bölge tarımını önemli derecede rahatlatacak Çetintepe ve Ardıl Barajlarının yapım çalışmalarına başlanacağı müjdesini verdi.

Araban genelinde yapılan çalışmaların altını çizen Erdoğan; “  Ardıl Barajı’nı ben her suretle söylüyorum. Daha önce geldiğimde gelin Ardıl Barajı’nın lafını edelim dedim, Çetintepe’nin lafını edelim dedim, çünkü bir proje sahipsizse o proje ilerlemez. Bu yerlerin lafını edelim ki sahipli olduğu anlaşılsın istedim. Ben geçen dönem bir şey söyledim, Gaziantep – Adıyaman yolu Besni’ye kadar yapılacak dedim ve yapıldı. Bunu başaran irade baraj işini de başarabilir. Çetintepe daha önce verimsiz olduğu için takibi durdurulmuştu ve bizde gerekli takibi yaptık problemin burada ki raporu hazırlayan bölge müdürlüğünde olduğunu anladık. Ben bu projenin verimli olduğunu ispat ettim.  Şimdi sizlere buradan üstüne basa basa söylüyorum arkadaşlar Çetintepe Barajı oraya yapılacak. Size kim derse ki oraya baraj yapılmayacak yalan söylüyor, sizlerin arazilerini ucuza almaya çalışıyordur.  Ben bu projelerin arkasındayım ve başlattım bitireceğim. Çetintepe’nin temelini Allahın izniyle bu Mayıs-Haziran ayları içerisinde çıkarıyoruz. Ardıl Barajı ise programdan çıkarıldı diyorlardı. Programdan çıkarıldı denilen bu baraj gölü Nisan ayı içerisinde ihale çıkarılacaktı ve dört ay bu ihalenin askıda kalması söz konusuydu. Ben bunu istemedim ve şimdi yine Mayıs- Haziran ayları içerisinde burasının doğrudan temin yolu ile inşaatına başlanacak” dedi.

Arabanlılar aldıkları bu müjde karşısında mutluluklarını dile getirerek Erdoğan’a teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » » »
1005 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?