Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÇEVRE ÇOCUK TİYATROSU GAZİANTEP’DE PERDELERİNİ AÇTI

Yerel Yönetimlerin oluşturduğu Çocuk Dostu Kentler Birliği’nin Türkiye’den tek üyesi olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Çocuklara yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘Çocuk Sanat Merkezi’ projesi işbirliği ile Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncuları tarafından “Çevre Çocuk Tiyatrosu”nun “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu Gaziantep’te çocuklarla buluştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ömer Ersoy Kültür Merkezinde sahnelenen oyuna çok sayıda minik izleyici ve aileleri katıldı.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu sponsorluğunda ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Polonya Gülümseme Nişanı sahibi Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun sömestr tatilini keyifli geçirmek isteyen Gaziantepli çocuklar için güzel bir alternatif oluşturuyor.

04-11 Şubat 2012 Cumartesi saat 11:30’da ve 05-12 Şubat 2012 Pazar günleri saat 12’00’de Ömer Ersoy Kültür Merkezinde çocuklara ücretsiz perdelerini açacak olan oyuna davetiyeler için müracaatlar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğüne yapılabilecektir.

Bilgi İçin:
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü
Telefon: o (342) 211 12 00 / 1305 ( dahili )
E-posta: kultur.etkinlik@gmail.com
www.gaziantepkultursanat.org
www.gaziantep-bld.gov.tr

Etiketler: » » »
1075 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?